Wifi
Wifi

Eduroam
Az ELTE területén minden oktatónk és aktív hallgatónk számára ingyenesen elérhető a világ felsőoktatási intézményeiben egységesen működő Eduroam (education roaming) hálózat. Az Eduroam wifi hozzáférést az Informatikai Igazgatóság Ügyfélkapuján keresztül elektronikusan lehet igényelni. Az IIG ügyfélkapujába IIG-azonosítójával és -jelszavával léphet be.
Amennyiben még nincs IIG-azonosítója, úgy először az ELTE-s Neptun-kódjával és -jelszavával lépjen be, majd készítse el az IIG-azonosítóját. Ügyeljen arra, hogy az ügyfélkapu oldalán a három kerek ikon közül az „IIG” legyen kijelölve, ezután adja meg a Neptun-azonosítóját. Ezután a WiFi igénylésre kattintva kövesse az ott leírtakat!
Tantermi vizsgahálózat
Az ELTE GTK-n a „miniZH”-k egy speciális wifi hálózaton érhetők el a Gólyavár, az R, a Q és a P épület összes tantermében. Minden olyan elektronikus számonkérést, amelyet nem a Vizsgaközpontban tartunk, ezeken a hálózatokon lehet megírni.
A tantermekben az épület nevének megfelelő wifi-hálózatot lehet elérni:
- G_exams
- R_exams
- Q_exams
- P_exams
Ezekre az Eduroam-felhasználónévvel és -jelszóval lehet feljelentkezni. Fontos: a számonkérések csak a fenti hálózatokról érhetők el, azaz sem az Eduroam nevű wifiről sem pedig mobilnetről nem tudja elindítani azokat! A mobilnet elérést ki kell kapcsolni, mivel egyes készülékek automatikusan átválthatnak mobilnetre a ZH közben.
Ha a készüléke a terem-wifi kiválasztása és a user/pass adatok beírása után nem engedi a „Csatlakozás” gombra kattintást, akkor a „CA hitelesítés módja” vagy a „Hitelesítésszolgáltatói tanúsítvány” lehetőségnél a „Rendszertanúsítványok használata” beállítást kell választani és a „Domain” mezőbe az „elte.hu” szöveget kell beírni. Egyes telefonokon ezekre a hálózatokra ki kell kapcsolni a „Privát wifi cím” és az „IP cím követés korlátozása” funkciót. Továbbá érdemes a vizsgahálózatra történő automatikus csatlakozást is kikapcsolni. Amennyiben az eszközén további telepített biztonsági szolgáltatások működnek (céges korlátozások, víruskeresők), akkor ezek beállításáról külön gondoskodni szükséges. Fontos: a hálózatokra minden korszerű wifis eszközzel fel lehet csatlakozni, de a saját eszköz beállítása a hallgató feladata. Minden hallgató egyetlen eszközzel tud egyidőben a tantermi wifire csatlakozni.
A feljelentkezés után a készülék „csatlakozva, nincs internet” üzenetet ír ki, de a Moodle app és a Moodle honlap elérhető a hálózatról. Fontos: ha böngészőt használ, közvetlenül a moodle4.elte.hu címet írja be, hiszen egyébként a böngésző keresni próbál az interneten, ami ezen a hálózaton nem elérhető.
A böngészők esetleges egyedi vagy hibás beállításait elkerülendő a Moodle app használata javasolt. A Moodle app a Moodle weblapok alján található linkről tölthető le. Fontos: egyes készülékeken a weblapról megnyitott Moodle felületeken a szöveges kérdések nem jelennek meg megfelelően, illetve úgy tűnhet, mintha az oldal nem reagálna. Ha ilyet tapasztal, lépjen át a Moodle app-ba, ott folytathatja a teszt megírását.
A Moodle-be a Neptun-felhasználóval lehet belépni.