Teltház a félév első „Aktuális kérdései” óráin

2024.04.05.
Teltház a félév első „Aktuális kérdései” óráin
Karunk mesterképzéseinek egyik különlegessége a gyakorlatorientáltságot erősítő „ … aktuális kérdései” tárgyaink, melyet elsősorban a 3., ill. 4. szemeszterüket végző hallgatók számára szervezünk marketing, menedzsment, nemzetközi gazdaság, pénzügy, számvitel üzleti témákban. Március 22-én és 23-án kilenc kiváló szakember osztotta meg tapasztalatait, akiknek ezúton is köszönjük előadásait!

„Szeretnénk, hogy a hallgatóink életszerű, komplex szakmai problémákkal találkozzanak, a vállalati kihívások, megoldások, legjobb gyakorlatok megismerése hozzájáruljon egyéni szakmai fejlődésükhöz.” – foglalja össze Dr. Karai Éva a tárgyak esszenciáját. „Mesterszakos hallgatóink többségének van munkatapasztalata, sokan közülük vezetőként folytatják nálunk tanulmányaikat. Meghívott előadóink számukra is új szempontokat, ötleteket, munkavégzésük során hasznosítható gyakorlati megoldásokat mutatnak be.” – teszi hozzá a docensasszony.

Egy félévben 8-10 alkalomra hívnak meg külsős előadókat, a hallgatók pedig szabadon eldönthetik, hogy a párhuzamosan futó előadások közül melyiken szeretnének részt venni. Az előadásokat konzultáció zárja, ahol a hallgatók kérdezhetnek, megoszthatják a témához kapcsolódó saját tapasztalatokat. Rögtön az előadást követően zárthelyi dolgozat megírásával igazolják, hogy az elhangzott előadás mondanivalóját megértették.

A márciusi hétvégére a meghívott vállalati szakemberek igen szerteágazó témákkal készültek, az előadásaikon több mint ezeregyszáz résztvevővel.

Pénteken előadónk volt Konkoly Miklós, a Hillside Bankers Kft. ügyvezetője, aki 15 évnyi vezetői történetét osztotta meg a hallgatókkal, azt a cél kitűzve, hogy megmutassa a megbízhatóság, a céltudatosság és a példamutatás gyakorlati jelentését. Rávilágított, miként segítették nagyvállalati vezetői tapasztalatai saját vállalkozásának létrehozásában, irányításában.

Kocsis-M. Brigitta műsorvezető a médiamegjelenések vállalati hasznosságát hangsúlyozta, eloszlatott néhány tévhitet az újságírókkal, riporterekkel kapcsolatban és gyakorlati tanácsokat adott a sajtóval való gördülékeny együttműködésre.

Vida Péter üzleti coach a kérdezés és a hallgatás erejéről, szerepéről beszélt. Esetpéldákon keresztül bemutatta, milyen következményekkel járhat a vezetőre és a csapatra, ha a vezető nem eleget, nem elégszer kérdez.

A Deloitte Magyarország vállalatot képviselte Molnár Attila könyvvizsgálati partner és Joó Tamás könyvvizsgálati projektmenedzser, akik a csalási kockázat jelentőségéről, ennek vizsgálati tapasztalatairól és könyvvizsgálati innovációról a magyarországi vállalat által fejlesztett, Deloitte csoportszinten használt rendszer biztosította feltárási lehetőségekről tartottak előadást a hallgatók aktív bevonásával. A hallgatói visszajelzések alapján értékes és gyakorlati tudást kaptak a nem számviteli területről érkező résztvevők is.

Zöldi Péter, a Weborvos & radiologia.hu ügyvezetője a mesterséges intelligencia egészségügyi ágazatban betöltött szerepére, az állami és a magánegészségügyi rendszerek folyamatain keresztül világított rá.

Szombaton három további előadással folytatódott a sorozat. Elmondható, hogy a hétvége ellenére is teltházas előadásaink voltak.

Bognár András az ICF Consulting légiközlekedési igazgatója a Saudia Airlines példáján keresztül bemutatta, milyen átszervezési feladatokkal járt, hogy a cég repülőflottájának egy részénél áttért a gépek lízing útján történő finanszírozására.

Kassai Endre, a Piackutatók Magyarországi Szövetségének elnöke egy nemzetközi érdekeltségekkel is rendelkező szolgáltató vállalatnak készített komplex kutatási folyamatot és annak eredményeit mutatta be az ajánlattételtől kezdve a prezentációig. A több lépcsőből építkező piackutatás az alábbi modulokat tartalmazta: hagyományos desk research, szakértői interjú, nagymintás lakossági adatfelvétel, U&A jellegű vizsgálat, koncepció teszt, piaci szegmens leírás, szemiotikai vizsgálat, melyből a hallgatók a projektfeladatukhoz is sok ötletet meríthettek.

Dr. Simon Béla rendőr alezredes, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem oktatója, a kiberbűnözés hazai és nemzetközi trendjeit, a lakosság és az üzleti szféra kitettségét, a bűnfelderítés kihívásait ismertette a hallgatókkal.

„Nagyon örülünk a kiváló előadóknak, a sokszínű és színvonalas témáknak, hálásak vagyunk a kitűnő előadásokért.” – fejezi ki köszönetét Dr. Karai Éva. „Köszönöm a kollégáknak is az előadók meghívásában, szervezésében és az előadások lebonyolításában nyújtott segítségét! Ez egy nagy közös projekt, amelyben a kar oktató és nem oktató kollégái egyaránt részt vesznek. Örömmel láttuk, hogy a hallgatók aktívak az előadásokon, a hallgatói kérdéseknek, hozzászólásoknak köszönhetően az előadások szakmai beszélgetésekkel, vitákkal is gazdagodnak.” – teszi hozzá a Pénzügy és Számvitel tanszék-tanszékvezető helyettese.

Ebben a félévben további előadások április 19-én, 20-án és május 10-én és 11-én lesznek. Ezek jelenleg még szervezés alatt állnak, de azt ígérhetjük, hogy ezeken az alkalmakon is kiváló előadókkal, különleges témákkal, kérdésekkel találkozhatnak hallgatóink!