Nyílt napunk segítette a középiskolások döntését

Pásztói Vera | 2024.01.19.
Nyílt napunk segítette a középiskolások döntését
Január 19-én tartotta az ELTE GTK az idei első, de nem utolsó nyílt napját. Az eseményre jelentkező körülbelül 500 fős diáksereg és szüleik az R, a Q és az újonnan nyílt P épületben értesülhettek fontos információkról az érettségivel és az egyetemi időszakkal kapcsolatban.

A középiskolások a tájékoztatók megkezdése előtt a kivetített videókból ismerhették meg a campust, szerezhettek tudomást az egyetem olyan technikai adottságairól, mint az órák visszanézésére szolgáló videótár, vagy a számonkéréseknek helyet adó, Magyarországon egyedülálló elektronikus vizsgaközpont, valamint ízelítőt kaphattak a gólyatábor hangulatából is. 

A nyílt napra sokan már konkrét kérdésekkel érkeztek – voltak, akik a bekerülési esélyeiket latolgatták, míg mások azért jöttek, hogy a rangsor felállítása előtt megbizonyosodjanak döntésükről. A kecskeméti Balázs és Dániel az előadások megkezdése előtt mesélték el, mit várnak a rendezvénytől: „Nagyon sok osztálytársunk és barátunk mesélt az egyetemről, illetve meggyőző volt az ELTE remek helyezése az egyetemi rangsorokban is.” Majd hozzáteszi egyikük: A gazdasági kar számomra már biztos, de még nem határoztam el, melyik szakot válasszam, így most ehhez a döntéshez szeretnék pár tanácsot kapni.”

Több mint 500-an látogattak el január 19-én a GTK nyílt napjára

Az részvevők számára az egyik legtanulságosabb előadás a dr. Tanács János egyetemi docens által tartott pontszámítási felkészítő volt, ahol az új rendszer sajátosságainak megismerése mellett tippeket is kaptak érettségi tárgyaik megválasztásához, hogy a legtöbbet hozhassák ki a felvételijükből. A szünetben a felvételivel kapcsolatban kérdeztük Annát és az édesanyját, akik számára óriási segítséget jelentett, hogy átnézték a pontszámítás módszereit: „Hihetetlenül örülök, hogy el tudtunk jönni erre az eseményre. Ebben az időszakban nagy teher nehezedik az érettségizőkre, de az oktatók rengeteg bíztató tanáccsal látták el a felvételizőket, és biztosították őket az esélyeikről. Az ELTE olyan egyetem, ami igazán széles körű lehetőségeket kínál” – osztják meg a tapasztalataikat.

A középiskolások a felvételi folyamata mellett értesülhettek az őket foglalkoztató kérdésekről is az egyetemi élettel kapcsolatban. Nagy érdeklődés övezte az Erasmus programot és a további külföldi mobilitási lehetőségeket bemutató tájékoztatókat is. Itt a vendégek nemcsak az általános tudnivalókat hallgathatták meg, de első kézből kaptak élménybeszámolót egy korábbi erasmusos pályázótól és egy külföldi hallgatótól is. Emellett megtudhatták, milyen szabadidős tevékenységekben vehetnek részt, a kezdeteket jelentő gólyaprogramoktól kezdve a hallgatói életet meghatározó félévközi bulikon át a további integrációt segítő rendezvényekig. Zsombor a kérdésünkre az ELTE pozitívumaként a kapcsolatépítést emelte ki, aki szerint „nehéz úgy tanulni, hogy az ember mellett nincsenek barátok, örülök, hogy itt rengeteg lehetőség van mások megismerésére.”

A kar nyílt napjaira a szülőket is nagy örömmel várjuk

A további előadásokon a részt vevők felvilágosítást kaptak az egyetem kollégiumairól, köztük a szakkollégiumokról és azok sajátos felvételi eljárásáról is, valamint megtudhatták, hogy későbbi hallgatói éveik alatt milyen támogatásokat igényelhetnek, és milyen ösztöndíjra lesznek jogosultak, ha egyetemi éveikben kiemelkedően teljesítenek tanulmányi, tudományos, szociális vagy sport területén. A felvételire készülő Rajmund is fontosnak érezte, hogy már most hallhatott ezekről a lehetőségekről: „A nemzetközi gazdálkodás érdekel, erről szerettem volna többet hallani, illetve érdekesnek találtam, hogyan épül fel az egyetem világa, milyen itt az élet. Örülök, hogy az Erasmusról is sok új információt kaphattam.”

A megkérdezett felvételizők az egyetemi sorrend felállításánál fontos szempontként értékelték és az ELTE GTK pozitívumai közé sorolták a kurzus nyelvének szabad megválasztását, így az angol nyelv gyakorlását és a szakok közötti térítésmentes egyszeri váltást. Sokan vélekedtek úgy, hogy a nyílt napon való részvétel segített számukra a döntéshozatalban és a kérdéseik tisztázásában. Janka a nyílt nap végén összegezte a számára a leghasznosabb információkat: „Nekem a legfontosabb, hogy költségtérítés nélkül, saját magam dönthetem el, hogy az óráimat angolul vagy magyarul szeretném tanulni, illetve mindenképp jó volt hallani, hogy az ELTE GTK mi mindent tud nyújtani a hallgatóknak.”

Várunk szeretettel minden középiskolást és szüleiket további nyílt napunkra február 6-ánRegisztrálni az eseményekre itt lehet.

A Gazdaságtudományi Kar munkatársai ott lesznek majd az ELTE Lágymányosi Campusának, Északi Tömbje, Gömb aulájában (1117 Budapest, Pázmány P. sétány 1/A) február 8-án, csütörtökön 16.00 és 19.00 óra között megrendezésre kerülő 3. szülői fórumán is, ahol örömmel válaszolnak majd az érdeklődők kérdéseire. Erre az eseményre itt lehet regisztrálni.

Képzési tájékoztatónkban minden fontos információ megtalálható

Fotók: Bernáth Gergely

A nyílt nap képekben

A nyílt nap képekben

0

/

0

0

/

0