A TDK-részvétel érték a munkaerőpiacon

2024.04.10.
A TDK-részvétel érték a munkaerőpiacon
Karunkon egyre gyarapodó számban méretik meg magukat a hallgatók az immár hagyományos őszi Tudományos Diákköri Konferencián, sok esetben a projektfeladatukban megkezdett kutatásuk eredményeit bemutatva. A TDK azonban több mint egy átlagos tanulmányi verseny: a részvétel feltétele egy oktatóval folytatott kutatási együttműködés, eredménye előnyt jelenthet a munkaerőpiacon, segítségével több pályázat is elérhetővé válik, és a felvételin pluszpontokhoz juttatja a résztvevőket. Április 17-én szerdán 18 órától TDK tájékoztatóra kerül sor az R Aulában. Ennek kapcsán dr. Bedzsula Bálintot, a konferenciák szervezőjét és dr. Csőke Ritát, a tavalyi konferencián díjazott hallgatók témavezetőjét kérdeztük, miért érdemes TDK-ra jelentkezni.

A TDK konferenciának számos előnye van – mondta Bedzsula Bálint –, lehetőséget biztosít a hallgatóknak az oktatókkal való szorosabb együttműködésre. A rendszer úgy került kialakításra, hogy a hallgatók időbeosztásához illeszkedjen, olyan témákkal is érkezhetnek, amelyeket a projektfeladatban már megalapoztak. Egy a projektfeladat során már elkezdett, kiemelkedő színvonalú kutatás tehát kiváló alapja lehet a sikeres TDK-szereplésnek. Ezen kívül nem elhanyagolható szempont az sem, hogy a Hallgatói Önkormányzat is elismeri a TDK-részvételt a tudományos ösztöndíjak odaítélésekor.


Dr. Bedzsula Bálint köszönti a TDK konferencia résztvevőit

Csőke Rita hozzátette, hogy a konferencia egyben kiváló főpróba a záróvizsgára is, ahol a hallgatók hasznos visszajelzéseket kapnak, hogy mi az, amivel még esetleg érdemes foglalkozni, illetve hogyan tudnak javítani a prezentációs technikájukon. Elmondása szerint felállni a katedrára egy új nézőpont, egy új kihívás, amit mindenképp hasznos megtapasztalni.

A TDK-részvétel egy önéletrajz megítélését is jelentősen javíthatja – folytatta Bedzsula Bálint. A munkaerő-kiválasztásnál HR szempontból érték, hogy a hallgató az egyetemi éveit nemcsak eltöltötte, hanem aktívan kihasználta. A TDK konferencián való részvétel bizonyítja, hogy a hallgató tudatos, szeretné magából a lehető legtöbbet kihozni, és vannak olyan problémák, amelyek számára érdekesek, és kellően motivált, hogy az információknak utánajárjon, és a felmerülő kérdéseket megválaszolja.

Csőke Rita számára oktatóként is pozitív élmény, inspiráló tapasztalat volt TDK-témavezetőnek lenni, hallgatói nem hétköznapi témákban – mint az általános szerződési feltételek, vagy éppen a munkahelyi zaklatás – kiváló kutatásokat hoztak létre.

Dr. Csőke Rita díjazott hallgatói társaságában

Bedzsula Bálint elmondta, hogy hallgatóként ő is TDK-zott, és bár sokan félnek tőle, és úgy érzik, nem tudják megcsinálni, a feladat sokkal teljesíthetőbb, mint azt elsőre gondolnák. Ő, személy szerint rengeteget tanult, profitált belőle, ezért mindenkinek azt javasolja, hogy érdemes belevágni!

Ehhez természetesen segítséget is nyújtunk, az április 17-ei tájékoztatón amellett, hogy mindenki felteheti kérdéseit, választ kaphat arra is, hogy mik a TDK legfontosabb követelményei, hogy hogyan célszerű témát és témavezetőt választani, és miért érdemes már most elkezdeni a felkészülést. Az oktatók mellett a TDK-ban jártas hallgatók is mesélnek témáikról, élményeikről, az októberi jelentkezési határidőig pedig további segítő anyagokat teszünk majd közzé a kari TDK oldalon!

A tájékoztató helyszíne: R Aula

Időpontja: 2024. április 17., 18 óra

Várunk minden érdeklődőt!