Tanulmányi mobilitás (hosszú, EU/EGT)

Tanulmányi mobilitás – Nyerteseknek

Az Erasmus+ tanulmányi mobilitás nyertesek számára elérhető általános információkat az ELTE honlap tartalmazza.

Kedves Hallgató!

Gratulálunk a nyertes pályázatodhoz és örömmel köszöntünk a nyertesek között!

Bár még messzinek tűnhet a kiutazásod időpontja, az adminisztrációs teendőket érdemes időben elkezdeni, hogy a mobilitásod gördülékenyen haladjon. A nyertes pályázók részére az Erasmus+ és Nemzetközi Programok Osztálya (ENPO) általános tájékoztató alkalmakat szokott tartani (adminisztrációval, lakhatással kapcsolatban), amelyek időpontjáról az ELTE honlap Erasmus+ tájékoztatók nyerteseknek lapfülén találsz részletes leírást. Amennyiben nem tudsz részt venni az általános tájékoztatón, úgy a felvételt és/vagy diasort szintén ezen az ELTE-oldalon találod.

A GTK Nemzetközi Iroda legalább három tájékoztató levéllel segíti az adminisztrációs teendők gördülékeny lefolytatását az alábbi témákban: Mobilitás előttMobilitás alatt és Mobilitás zárásKérjük, mindig ezekből a levelekből tájékozódj az éppen aktuális folyamatokról. Kérdéseiddel az outgoing@gtk.elte.hu email címen tudod a GTK Nemzetközi Irodáját megkeresni. Kérjük, vedd figyelembe, hogy a kari Nemzetközi Iroda nagy mennyiségű beérkező levelet kezel, így az emailek feldolgozása több munkanapot is igénybe vehet. Továbbá a leveled elküldésekor vedd figyelembe azt is, hogy a hétfő-csütörtöki munkanapokon 17:00 óra, a pénteki munkanapokon 13:00 óra után, valamint hétvégén vagy ünnepnapokon beérkező levelek feldolgozása leghamarabb a következő munkanapon 9:00 órától kezdődhet meg. Amennyiben a megkeresésed teljesítésére határidőt kaptál, úgy leveledben kérjük a pontos határidő feltüntetését is.

A mobilitás alatt fontosak lehetnek az ELTE-vel és GTK-val kapcsolatos alábbi adatok:

  • Egyetem neve: Eötvös Loránd Tudományegyetem
  • GTK megnevezése: Gazdaságtudományi Kar / Faculty of Economics
  • Erasmus kódja: HU BUDAPES01
  • GTK kari (departmental) koordinátor neve: Szabó Dóra
  • GTK kari koordinátor email címe: outgoing@gtk.elte.hu
  • ELTE intézményi koordinátora: Németh Katalin Anna

Még egyszer gratulálunk és kellemes mobilitást kívánunk!

Üdvözlettel:
GTK Nemzetközi Iroda

Mobilitás előtt
Általános: Idővonal és teendők

A mobilitás előtti teendőkkel kapcsolatban az alábbi általános idővonal alapján tudsz tervezni:

Őszi mobilitás esetén:

Tavaszi mobilitás esetén:


Mikor kezdjem el a mobilitás előtti teendőket intézni?

A mobilitás előtti teendőket a partnertől kapott üzenetet követően tudod elkezdni. A partner regisztrációval kapcsolatos üzenete általában tartalmazza a Learning Agreement és a „Fill in questionnaire on mobility data and green travel” kérdőív kitöltéséhez szükséges adatokat. Például: kinti koordinátor neve, email címe, a kinti félév várható időpontjai, opcionálisan nyelvi kurzuson való részvételhez információ, szállással és mentorálással kapcsolatos információk. FIGYELEM! Előfordulhat, hogy a partner levele a SPAM mappába érkezik, így érdemes rendszeresen figyelned a SPAM mappába érkező leveleket is. Előfordulhat, hogy a partner nem ér el az elsődlegesként megadott email címeden, ezért a jelentkezésed során másodlagosnak megadott email címeden keresztül próbálja felvenni veled a kapcsolatot.


Milyen mobilitás előtti teendőim vannak?

A mobilitás előtti teendőkben az alábbi adminisztrációs teendőket kell teljesítened:

  • regisztráció a partnerhez (partner levele alapján)
  • Learning Agreement Before the mobility dokumentum kitöltése, minden fél általi aláírása (Learning Agreement aláírási folyamatának részletes leírását ezen a linken éred el)
  • Érvényes biztosítás megkötése (kék kártya vagy biztosítási kötvény)
  • OLS nyelvi teszt kitöltése a mobilitásod oktatási nyelvén (minden mobilitás előtt kötelező, akkor is, ha már egy korábbi mobilitás előtt kitöltötted. Ha több nyelven is szeretnél tárgyakat hallgatni a partnernél, úgy az oktatás nyelve mellett más nyelven is kitöltheted az OLS tesztet.)
  • Támogatási Szerződés aláírása

Milyen sorrendben érdemes a mobilitás előtti teendőket intéznem?

1. Regisztráció a partnerhez

Amint megkapod a partnertől a regisztrációval kapcsolatos információkat tartalmazó tájékoztató levelét, úgy ajánljuk, hogy minél előbb kezdd meg a regisztrációhoz szükséges lépéseket. Ne feledd, hogy a regisztráció partnerenként és akár félévente is eltérő lehet, így, amennyiben kérdésed merül fel a folyamattal kapcsolatban, a kinti koordinátort keresd.

Ha a regisztrációhoz regisztrációs adatlapot (vagy más dokumentumot) kell benyújtanod, amelyre a GTK kari koordinátor (departmental coordinator) aláírása is kell, úgy az outgoing@gtk.elte.hu email címre küldött üzenetedben tudod azt kérni. Az aláírt példányt a Nemzetközi Iroda emailben küldi neked vissza.

Ha papír alapon szeretnéd átvenni a dokumentumot, úgy az outgoing@gtk.elte.hu email címre küldött leveledben tudod ezt kérni. A Nemzetközi Iroda értesít a dokumentum elkészültéről és ügyfélfogadási időben a Nemzetközi Irodában személyesen tudod azt átvenni.

2. „Fill in questionnaire on mobility data and green travel” kérdőív kitöltése

A Mobility Online felületen először a „Fill in questionnaire on mobility data and green travel” kérdőív kitöltését ajánljuk. Ebben a kérdőívben kell megadnod többek között a mobilitásod kezdő és záró időpontját. A GTK azt javasolja, hogy a mobilitásod első napjaként azt az időpontot add meg, amikor a tanulmányaiddal kapcsolatban először személyesen meg kell jelenned a partnernél. Ilyen időpont lehet például nyelvi kurzus kezdete vagy a kötelező orientációs programok ideje. Záró időpontnak a szorgalmi időszak utolsó napját érdemes megadni. Ha a vizsgák miatt legalább 5 nappal tovább kell kint tartózkodnod, mint a kérdőívben megadott időpont, úgy később még lesz lehetőséged meghosszabbítani a kint tartózkodásodat (ezzel kapcsolatban további információ a „Mobilitás alatti teendők” részben érhető el). Azonban, ha rövidebb ideig tartózkodsz kint, mint a kérdőívben megadott időtartam, úgy a támogatásod összege csökkenhet és akár visszafizetési kötelezettség is felmerülhet.

Ne feledd, hogy a mobilitás teljes időtartama alatt érvényes biztosítással kell rendelkezned, amelyről a másolatot ebben a kérdőívben kell feltöltened. A biztosítás meglétét igazolhatod az EU-ban elfogadott egészségügyi kártyával (kék kártya) vagy bármely biztosítótársaságnál kötött biztosítási kötvénnyel.

A mobilitásod oktatási nyelvén (azon a nyelven, amelyen a tárgyaid többségét hallgatod a partnernél) kitöltött OLS teszt eredményét is ebben a kérdőívben tudod feltölteni. Figyelj rá, hogy a neved és az eredmény is látszódjon a feltöltött dokumentumon.

3. Learning Agreement (LA) Before the mobility kitöltése

A Learning Agreement (LA) Before the mobility dokumentumot a Mobility Online felületén tudod kitölteni, amennyiben a partner kapcsolódik az EWP (Erasmus Without Paper) rendszerhez és így alá tudja írni az LA Before the mobility dokumentumokat a rendszerben. A három fél által aláírt LA Before the mobility is a rendszerben látható.

Ha a partner nem kapcsolódik még az EWP-hez, úgy az ELTE honlapjáról word formátumban letölthető a Learning Agreement Before the mobility dokumentum. Amint minden fél aláírta az LA Before the mobility dokumentumot, úgy azt fel kell töltened a Mobility Online rendszerébe, majd a kari koordinátornak is el kell azt fogadnia.

4. Támogatási Szerződés (TSZ) aláírása

Amennyiben a három fél által aláírt Learning Agreement Before the mobility dokumentum elérhető a Mobility Online rendszerében (vagy minden fél a rendszerben írta alá VAGY a három fél által aláírt PDF Learning Agreement Before the mobility-t elfogadta a kari koordinátor) és a „Fill in questionnaire on mobility data and green travel” kérdőív is kitöltésre került,  az Erasmus+ és Nemzetközi Programok Osztálya (ENPO) kiállítja a Támogatási Szerződést. Az általad aláírt Támogatási Szerződést követően kerülhet csak kifizetésre az ösztöndíj 90%-a.


Elnyertem az Erasmus+ programot. A partnerrel nekem kell felvenni a kapcsolatot?

Nem. A nyertes pályázókat a kari koordinátor nominálja a partnerekhez.


Mit jelent a „nominálás”?

A nominálás az a folyamat, amikor a kari koordinátor megküldi a partnernek a nyertes hallgatók listáját és a partnerek által kért személyes hallgatói adatokat.


Mi történik a nominálás után?

A partner felveszi veled a kapcsolatot és kérheti, hogy végezd el a regisztrációt. A partner üzenete esetenként a SPAM mappába kerül, így érdemes azt is rendszeresen ellenőrizni.


Miért jó, ha megvárom a partner üzenetét mielőtt elkezdem a mobilitás előtti teendőket?

Azért jó, mert a partner üzenete tartalmazza azokat az információkat, amelyek szükségesek a teendők elvégzéséhez. Ilyen információ például:

  • a félévvel kapcsolatos tudnivalók (fact sheet, academic calendar, orientation week információ stb.), 
  • a dokumentációban szerepelnek a partnerrel kapcsolatos adatok (milyen dokumentumokat kér a partner, aláíró/kontakt személy neve, Erasmus kód stb.), 
  • a szállással, biztosítással kapcsolatos tudnivalók.

A partner a jelentkezésemhez kér Transcript of Records dokumentumot. Hogyan és milyen dokumentumot kell kérnem?

Ez a dokumentum tartalmazza a jelenlegi képzéseden elvégzett tárgyaidat, azoknak a kreditértékét és érdemjegyét, valamint a GTK aláírását, valamint papír alapú dokumentum esetén az ügyintéző aláírását és a GTK pecsétjét. Magyar megfelelője a teljesítésigazolás. A GTK-n a Neptun felületen keresztül angol nyelven is meg tudod igényelni.


Az ELTE GTK segít biztosítást kötni és szállást keresni?

Nem, a biztosítás megkötése és a szálláskeresés a hallgató felelőssége. Az ELTE-nek a mobilitás kezdéséhez elég az EU-s egészségbiztosítási (kék) kártya megküldése a kezdőcsomagban, azonban ajánlott kiegészítő biztosítás kötése is, mivel például a fogorvosi kezelést a kék kártya nem fedezi. Szálláskereséssel kapcsolatban segítséget (a partner üzenetén kívül) ELTE szinten találhatsz. Általában az Erasmus+ és Nemzetközi Programok Osztálya (ENPO) személyesen és MS Teamsen keresztül is tart olyan alkalmakat, ahol általános tippekkel, jótanácsokkal látja el a kiutazó ELTE hallgatókat. A tájékoztatókról az ELTE honlapján az ERASMUS+ TÁJÉKOZTATÓK NYERTESEKNEK lapfülén tudsz tájékozódni.


Határidőre van szükségem a GTK Nemzetközi Iroda aláírására. Mennyi idő alatt kerül aláírásra a dokumentum?

Ha határidőre kell olyan dokumentumot megküldened a partner részére, amelyet a GTK Nemzetközi Irodának is alá kell írnia, úgy a GTK-s határidőn belül 15 munkanap átfutási idővel tudsz számolni. Ennyi idő alatt tudja vállalni a GTK Nemzetközi Iroda, hogy biztosan aláírásra kerül a dokumentumod. Határidőn kívül és főleg a szorgalmi időszakon kívül általában hosszabb átfutási idővel – 30 munkanap – számolhatsz. Ne felejtsd el a leveledbe beírni a határidőt (konkrét dátum)!


A GTK megadott egy határidőt a kezdő dokumentumok megküldésére, de a partner csak az adott dátum után küldi meg nekem a szükséges információkat. Megküldhetem a dokumentumokat a GTK-s határidő után?

Természetesen, de ilyenkor hosszabb átfutási idővel számolj. Általában decemberben (a kifizetésekkel foglalkozó ELTE osztály leállása miatt) a GTK-s határidőn kívül megküldött dokumentumok feldolgozása – és így a támogatás kifizetése – csúszhat: korai kiutazás (január) esetén a támogatás 90%-át nagy valószínűséggel csak kiutazást követően kapod meg.


Kérdésem van a mobilitás dokumentációjával kapcsolatban. Hogy tudok kapcsolatba lépni a GTK Nemzetközi Irodájával?

A GTK Nemzetközi Irodáját elsősorban üzenetben tudod megkeresni (outgoing@gtk.elte.hu), de akár MS Teams-es egyeztetésre is van lehetőség (emailben kérhetsz időpontot; például Learning Agreement kitöltésével kapcsolatban). Szorgalmi időszakban nyitvatartási időben az Irodába is bejöhetsz személyesen, azonban ajánljuk, hogy a személyes ügyintézéshez e-mailben egyeztess időpontot a kari koordinátorral. Szorgalmi időszakon kívül mindenképpen egyeztess emailben a GTK Nemzetközi Irodájával, hogy mikor tudnál személyesen bejönni az irodába, ugyanis maga az épület időszakonként zárva tart.


A hallgatóknak szünet van. El tudom érni a GTK Nemzetközi Irodát? Van olyan időszak, amikor a GTK Nemzetközi Iroda zárva tart?

Igen, általában a GTK Nemzetközi Iroda munkaszüneti napokon (például állami és egyházi ünnepek idején) és hétvégén zárva tart, a munkavégzés szünetel. Emellett az Iroda decemberben a két ünnep közötti időszakban, valamint január első napjaiban is zárva tart.


Melyek azok az időszakok, amikor a levelek feldolgozása hosszabb időt vesz igénybe és számíthatok rá, hogy lassan kapok választ a GTK Nemzetközi Irodától?

A szeptember és a január azok a hónapok, amikor biztosan hosszabb időt vesz igénybe a levelek feldolgozása. Augusztusban és decemberben a szabadságolások miatt tarthat tovább az ügyintézés.


A mobilitásnak van online része, amikor nem tartózkodom a célországban. Kapok rá támogatást?

Nem, csak a fizikai mobilitás időszakára jár a támogatás (amikor kint tartózkodsz).

Learning Agreement Before the mobility

Az Erasmus+ mobilitás előtti teendőkkel kapcsolatos általános információkat az ELTE honlapja tartalmazza. 2024/25/2 félévétől kezdődően a mobilitással kapcsolatos adminisztratív teendők a Mobility Online felületen keresztül teljesíthetők. A Mobility Online felület használatához az Erasmus+ és Nemzetközi Programok Osztálya (ENPO) útmutatót készített. A GTK Nemzetközi Irodája az outgoing@gtk.elte.hu email címen érhető el.


Milyen kezdő és záró dátumot adjak meg?

Érdemes a partner Academic Calendar-je alapján a szorgalmi időszak első és vizsgaidőszak utolsó napját megadni (a javítóvizsga időszakot érdemes kihagyni). Figyelem! Néhány partnernél kötelező részt venni az orientációs héten, ebben az esetben a kezdő dátum az orientációs hét/alkalom első napja. Ha a partnernél nyelvi kurzuson veszel részt, amely a félév kezdési időpontja előtt van, akkor a nyelvi kurzus kezdőnapját add meg kezdő dátumként.


Milyen tárgyakat írjak be a Learning Agreementbe?

A Learning Agreement dokumentumba a kint felvett tárgyakra vonatkozó adatokat kell megadnod.


Hova írjam be a partnernél felvenni kívánt tárgyakra vonatkozó adatokat a Learning Agreementbe (LA)?

GTK-s tájékoztatóban és a word alapú LA-ban Mobility Online felületén Táblázat tartalma Megadandó adatok
Table A Courses at the host institution entered in the Learning Agreement Kint felvett tárgyak Kötelező: kurzus neve és kinti kreditértéke
Opcionális: kurzuskód (nem minden partner használ kurzuskódot). Amennyiben nincs kurzuskód a partnernél, úgy a Mobility Online-ban a jelölés: 0
Table B Courses at the home institution entered in the Learning Agreement A kint felvett tárgyakat milyen GTK-s tárgyaknak szeretnéd elfogadtatni / milyen GTK-s KV blokkba szeretnéd befogadtatni. Konkrét tárgy esetén: GTK-s kurzuskód, GTK-s kurzusnév, GTK-s kreditérték
KV blokk esetén: KV blokk neve és GTK-s kreditértéke
Szabadon választható tárgy esetén: Optional course, kinti tárgy kreditértéke

Hogyan jelöljem a Learning Agreementben, hogy a kint felvett tárgyat milyen GTK-s tárgynak szeretném elfogadtatni?

Amennyiben kötelező/konkrét tárgyat szeretnél kiváltani egy kint elvégzett tárggyal, úgy a mintatanterved alapján add meg a GTK-s kurzuskódot, kurzusnevet és kreditértéket. Amennyiben a kint felvett tárgy kreditértéke több mint a GTK-s mintatantervben szereplő tárgy kreditértéke, úgy a fennmaradó krediteket szabadon választható tárgyként kell jelölnöd.

Amennyiben KV blokkba szeretnéd elfogadtatni a kinti tárgyat, úgy ajánljuk, hogy magára a KV blokkra fogadtasd be. A KV blokkok jelölése:

KV blokk

  • (Social Sciences)
  • (IT)
  • (Law)
  • (Economy and Society)

Szabadon választható tárgynál pedig az alábbit tudod beírni: Optional course.


Elérhető segítség a Learning Agreement kitöltéséhez?

Az ELTE GTK Nemzetközi Irodája készített egy példa Learning Agreement Before the mobility dokumentumot, ezt használhatod. 

Részletes leírás a példa Learning Agreement Before the mobility dokumentum megértéséhez:

sárga háttérrel jelölt részek kitöltése kötelező (ennek hiányában a dokumentum nem kerülhet aláírásra). 

Az azonos színnel jelölt tárgyak a Table A-ben a kint felvett tárgyakat, a Table B-ben pedig az ELTE GTK-n elfogadtatni kívánt tárgyakat jelölik. A Table B-ben minden a Table A-ben jelölt tárgyat meg kell jeleníteni az ELTE GTK-n elfogadtatni kívánt tárgyként, ami a következő lehet:

  • Kötelező/konkrét tárgy (kék háttér) esetén az alábbi adatok megadása szükséges: GTK-s tárgykód, tárgynév és kreditérték
  • KV blokk esetén (lila/pink háttér) nem szükséges tárgykód. Tárgynév: KV blokk (Social Sciences/IT/Law). Kreditérték általában: 3. (ld. mintatanterv). Ha a partnernél felvett tárgy kreditértéke több, mint 3, akkor egy extra Optional course sort kell még beszúrni a fennmaradó kreditértékkel. Például, ha a kint felvett tárgy 6 kreditet ér a partnernél, a KV blokk a GTK-n 3 kreditet ér, akkor a maradék 3 kredit kerül be az extra Optional course sorába.
  • Szabadon választható tárgyak esetén a tárgyak jelölésére két módszert lehet alkalmazni:
    • Ajánlott módszer: minden szabadon választható tárgyat külön Optional course-ként, a partnernél elérhető kreditértékkel lehet jelölni (kurzuskód nem kell, zöld háttér).
    • Minden szabadon választhatóként elfogadtatni kívánt tárgyat egyetlen Optional course-ként lehet jelölni. Ebben az esetben a partnernél elérhető kreditértékeket össze kell adni azon tárgyak esetén, amelyeket itt szeretnétek megadni. A példa dokumentumban a háttér nélküli tárgyak szemléltetik azt, hogy három, a Table A-ben jelölt tárgy a Table B-ben egyetlen Optional course-ként jelenik meg 18 kreditértékben (a 3 tárgy kreditértékeit összeadva: 6+6+6=18). Ez a módszer azért nem javasolt, mert változás esetén nehezíti a Learning Agreement During the mobility dokumentum kitöltését.

A Learning Agreement (LA) Before the mobility dokumentumban a GTK-n felvett tárgyakat is be kell írnom?

Nem, a Learning Agreement dokumentumba csak a partnernél felvett tárgyakra vonatkozó adatokat kell megadnod. 


Hol tölthetem ki a Learning Agreement Before the mobility dokumentumot?

Amennyiben a partner kapcsolódik az EWP-hez, úgy a Mobility Online felületen tudod kitölteni. Amennyiben a partner valamilyen okból kifolyólag nem tud az EWP rendszerben aláírni, úgy az ELTE honlapjáról letölthető word formátumú dokumentumot tudod használni.


Mi a Learning Agreement Before the mobility aláírásának folyamata?

Amennyiben a Mobility Online felületen töltöd ki a dokumentumot a rendszer aláírás után automatikusan továbbítja először a GTK Nemzetközi Irodájának részére, majd a GTK-s aláírást követően az általad megadott partner email címre. Javítás esetén minden esetben először neked kell aláírnod, a rendszerben bepipálnod, hogy a javított dokumentumot ismét benyújtod. Az ELTE honlapról word formátumban letölthető papír alapú Learning Agreement esetén az alábbi folyamat alkalmazását ajánljuk.


A Digitális Learning Agreement-ben (DLA) megtalálhatók a partner adatai?

Az alábbi táblázatban találhatsz segítséget, hogy a DLA-ban milyen adatokkal szerepelnek a partnereink.


További segítségre van szükségem a Learning Agreement kitöltésével kapcsolatban. Milyen lehetőségem van?

Amennyiben az írott tájékoztatókon túl szeretnél segítséget kérni a Learning Agreement Before the mobility dokumentummal kapcsolatban, úgy a GTK kari nemzetközi koordinátoraival MS Teams konzultáció keretében tudsz egyeztetni. Az online konzultációkról az alábbi linken tudsz tájékozódni IIG-s belépést követően: ELTE GTK LA Before the mobility online konzultációk

GTK-s tanulmányok

Az Erasmus+ mobilitás előtti teendőkkel kapcsolatos általános információkat az ELTE honlapja tartalmazza. 2024/25/2 félévétől kezdődően a mobilitással kapcsolatos adminisztratív teendők a Mobility Online felületen keresztül teljesíthetők. A Mobility Online felület használatához az Erasmus+ és Nemzetközi Programok Osztálya (ENPO) útmutatót készített. A GTK Nemzetközi Irodája az outgoing@gtk.elte.hu email címen érhető el.


A GTK-n be kell jelentkeznem aktív félévre és tárgyat is fel kell vennem?

Igen és legalább 1 tárgyat fel is kell venned a Neptun rendszerben.


Milyen tárgyakat vegyek fel a GTK-n a mobilitásom alatt?

A GTK azt ajánlja, hogy a Neptunban minden kötelező és kötelezően választható tárgyat vegyél fel, amelyet a mintatanterved a mobilitás félévére ajánl. Az elfogadtatásra szánt tárgyat is vedd fel a Neptunban, ha az a mobilitás félévben fut. Ez fontos, mert a félév végén csak abból a tárgyból tudsz vizsgát tenni, amelyet a tárgyfelvételi időszakban felvettél a Neptunban. Ez fontos lehet például akkor, ha mégsem kerülhet befogadásra a kint felvett tárgy. 


A szabadon választható tárgyakat is felvegyem?

Nem, mert a GTK-n minden kint teljesített tárgyat legalább szabadon választható tárgyként el lehet fogadtatni, ezért a szabadon választható tárgyakat nem kell felvennetek (akkor sem, ha a mobilitás félévére a mintatanterved ajánlja). 


A kint felvett tárgyakat milyen tárgyaknak tudom elfogadtatni a GTK-n?

Erasmus mobilitás alatt a partnernél elvégzett minden tárgyat el kell fogadtatni a GTK-n. A kint elvégzett tárgyak 

  • bármelyike elfogadtatható szabadon választható tárgyként (a partnernél elérhető kreditértékkel). Ilyen esetben tantárgyleírást sem szükséges csatolni majd a kreditátviteli kérelemhez. 
  • elfogadhatók kötelezően választható blokkra, ha a partnernél találsz az adott kötelezően választható blokkhoz témában kötődő tárgyat. Ilyenkor nem kell, hogy a kint elvégzett tárgy pontosan megegyezzen a mintatantervetekben szereplő valamelyik tárggyal (például jogi KV blokknál bármely jogi tárgy elfogadható). Ilyenkor a kreditátviteli eljárás során csatolni kell a kinti tárgyleírást. 
  • mintatantervedben szereplő kötelező és/vagy kötelezően választható tárgyként is befogadhatóak, azonban az elfogadhatóságot befolyásolja többek között az, hogy a kinti tárgy tematikája milyen mértékben fedi le a GTK-s mintatantervben szereplő tárgy tananyagát és kreditértékben egyezik-e a kinti tárgy a mintatantervben szereplő tárggyal. A kreditátviteli folyamat során a tantárgyleírás benyújtása ebben az esetben elengedhetetlen.

Elfogadhatóság szempontjából legkönnyebb szabadon választható tárgyat elfogadtatni. KV blokk tárgyat kicsit nehezebb elfogadtatni (témában egyeznie kell az adott KV blokkal), míg a konkrét tárgy kiváltása kívánja meg a legkörültekintőbb eljárást (a kint tárgy tananyaga szinte teljesen fedje a GTK-n oktatott anyagot, a kreditérték megegyezzen stb.).


Mire figyeljek konkrét/kötelező tárgy elfogadtatása esetén?

Ha van olyan a partnernél felvett tárgyad, amellyel a GTK-n konkrét/kötelező tárgyat szeretnél kiváltani, akkor a GTK-s tárgyfelvételnél vedd figyelembe az alábbiakat:

  • konkrét/kötelező tárgyak esetén az elfogadhatóságról minden esetben a kari Kreditátviteli Bizottság (KÁB) dönt.
  • a mobilitás alatt a tanulmányok tervezhetőségét segíti a GTK-n elérhető előzetes kreditátviteli/kreditelismerési folyamat.
  • az adott GTK-s tárgyból csak akkor lesz lehetőséged vizsgázni, ha a tárgyfelvételi időszakban regisztrálsz a tárgyra a Neptunban.

Kérdésem van a kreditátvitellel/kreditelismeréssel kapcsolatban. Kit kereshetek?

Kérdéseddel az Inform felületen tudod a GTK Tanulmányi Hivatalát megkeresni.


A mobilitásom félévében záróvizsgázom. Mire figyeljek?

Amennyiben a mobilitásod félévében szeretnél záróvizsgázni a GTK-n, úgy az Erasmus mobilitásoddal kapcsolatos adminisztrációt az alábbi időpontig le kell zárnod:

  • alapképzés esetén a GTK-s vizsgaidőszak 2. hetének végéig.
  • mesterképzés esetén a GTK-s vizsgaidőszak 4. hetének végéig.

Őszi mobilitás eseten vedd figyelembe, hogy decemberben a pénzügyi zárás (december 1 – január közepe) és a kötelező szabadságolások miatt a mobilitás zárása hosszabb időt vehet igénybe. Ezért a GTK Nemzetközi Irodája javasolja, hogy őszi féléves mobilitás esetén a mobilitás zárását a GTK-s vizsgaidőszak első hetében tedd meg.

OLS nyelvi teszt

Az Erasmus+ mobilitás előtti teendőkkel kapcsolatos általános információkat az ELTE honlapja tartalmazza. 2024/25/2 félévétől kezdődően a mobilitással kapcsolatos adminisztratív teendők a Mobility Online felületen keresztül teljesíthetők. A Mobility Online felület használatához az Erasmus+ és Nemzetközi Programok Osztálya (ENPO) útmutatót készített. A GTK Nemzetközi Irodája az outgoing@gtk.elte.hu email címen érhető el.


Milyen nyelven töltsem ki a nyelvi tesztet?

Az OLS nyelvi tesztet a mobilitás nyelvén ki kell töltened.


Mi a mobilitás nyelve?

A mobilitás nyelve az a nyelv, amelyen a tárgyaid többségét hallgatnád a partnernél. Amennyiben több nyelven is hallgatnál a partnernél tárgyakat, de ugyanolyan arányban, akkor magad választhatod meg az oktatás nyelvét. Érdemes azt a nyelvet választanod, amelyből rendelkezel nyelvvizsgával. Amennyiben több nyelven is hallgatnál órákat a partnernél, úgy az oktatás nyelve mellett más nyelven is kitöltheted az OLS tesztet.


Az OLS nyelvi teszt kitöltéséhez elérhető útmutató?

Igen, az ELTE honlap „OLS NYELVI TESZT” aloldalán elérhető útmutató az OLS felület kezeléséhez.


Kitöltöttem az OLS tesztet. Mi a következő lépés?

Amennyiben kitöltötted az OLS tesztet a mobilitás nyelvén, úgy az elért eredményt a Mobility Online felületen a „Fill in questionnaire on mobility data and green travel” kérdőívben tudod megadni.


Milyen néven található meg a partner a DLA-ban?

Az alábbi táblázatban találhatsz segítséget, hogy a DLA-ban milyen adatokkal szerepelnek a partnereink.


Kérdésem merült fel az OLS nyelvi teszttel kapcsolatban. Kit kereshetek?

Amennyiben az elérhető segédleteken túl kérdésed merül fel az OLS teszttel kapcsolatban, úgy az erasmus@elte.hu email címre küldd el az üzenetedet.

Tanácsok, hogy elkerüld a gyakori hibákat

Az Erasmus+ mobilitás előtti teendőkkel kapcsolatos általános információkat az ELTE honlapja tartalmazza. 2024/25/2 félévétől kezdődően a mobilitással kapcsolatos adminisztratív teendők a Mobility Online felületen keresztül teljesíthetők. A Mobility Online felület használatához az Erasmus+ és Nemzetközi Programok Osztálya (ENPO) útmutatót készített. A GTK Nemzetközi Irodája az outgoing@gtk.elte.hu email címen érhető el.


A dokumentumokon és levelezések során mindig a teljes neved használd.

A teljes neved használata megkönnyíti az ügyintézést. Leveleidben érdemes a Neptun kódodat is megadni, így névazonosság esetén is könnyen azonosítható leszel.


Megfelelő aláírás alkalmazása

A mobilitás során használt dokumentumok esetén eltérhet, hogy milyen aláírás fogadható el, így mindig tájékozódj az elfogadható aláírásokról. A GTK Nemzetközi Irodája az aláírás nélküli vagy nem megfelelő aláírással ellátott dokumentumokat minden esetben visszaküldi javításra. FIGYELEM! Más ember aláírását másolni szigorúan tilos!


Határidők betartása

A határidők betartása főleg a partnerhez történő regisztrációnál fontos, ugyanis ennek elmulasztása esetén a partner elutasíthatja a jelentkezésed.


Az aktuális időszakra vonatkozó tájékoztatók követése

A mobilitással kapcsolatos szabályok és irányelvek akár a mobilitásod során is változhatnak, így kiemelten fontos, hogy mindig az aktuális tájékoztatásoknak (elsődlegesen az ELTE honlap, másodlagosan a GTK tájékoztató üzenete) megfelelően járj el.


Érvényes biztosítás megléte

Az Erasmus+ szabályzata alapján a mobilitásod teljes időtartama alatt érvényes biztosítással kell rendelkezned. Európán belül ezt igazolhatod az Európában elfogadott egészségügyi kártyával (kék kártya) vagy egy biztosítótársaságnál megkötött biztosítási kötvénnyel. Amennyiben a mobilitás ideje alatt lejár az EU-s egészségbiztosítási kártya, úgy a fennmaradó időszakra biztosítást is lehet kötni. Amennyiben a kék kártyád lejár a mobilitásod alatt és ezt szeretnéd meghosszabbítani, úgy az új kártyád adatait is el kell juttatnod az Erasmus+ és Nemzetközi Programok Osztályának (ENPO) és a kari koordinátorodnak (outgoing@gtk.elte.hu). A GTK azt ajánlja, hogy a kék kártya mellett kiegészítő biztosítást is köss, mivel a kék kártya nem fedez minden beavatkozást (például fogászati kezelést).


Előre tervezés és mobilitással kapcsolatos információk, dokumentációk tárolása.

A mobilitással kapcsolatos adminisztratív teendők elsőre bonyolultnak tűnhetnek. Ne ijedj meg, a mobilitásod során a GTK Nemzetközi Iroda tájékoztató levelekkel segíti az adminisztrációs teendők sikeres elvégzését, azonban a részedről is aktív munkát igényel a feladatok teljesítése. Azt ajánljuk, hogy a teendőkhöz mielőbb láss hozzá, hogy elkerüld a határidő közelsége okozta stresszt. Érdemes a mobilitással kapcsolatos tájékoztatókat egy mappában összegyűjtened, ahol a későbbiekben is könnyen vissza tudod őket keresni. Az adminisztrációs teendők könnyebb nyomon követésére a GTK Nemzetközi Irodája egy listát készített, amelyen jelölni tudod, hogy melyik adminisztrációs teendőt végezted már el.

Mobilitás alatt
Általános

Az Erasmus+ mobilitás alatti teendőkkel kapcsolatos általános információkat az ELTE honlapja tartalmazza. 2024/25/2 félévétől kezdődően a mobilitással kapcsolatos adminisztratív teendők a Mobility Online felületen keresztül teljesíthetők. A Mobility Online felület használatához az Erasmus+ és Nemzetközi Programok Osztálya (ENPO) útmutatót készített. A GTK Nemzetközi Irodája a mobilitás alatti teendőkről szóló tájékoztató email üzenettel segíti a kiutazó hallgatók adminisztrációs teendőnek elvégzését. A GTK Nemzetközi Irodája az outgoing@gtk.elte.hu email címen érhető el.


Kedves Hallgató!

Gratulálunk, a mobilitás előtti teendőket teljesítve elérkeztél a mobilitásod megkezdéséhez a partnernél. A mobilitásod alatti teendőkről az általános tájékoztatót az ELTE honlapjának „Mobilitás alatt” lapfüle tartalmazza. A GTK Nemzetközi Irodája a kiutazó hallgatók adminisztrációs teendőit tájékoztató email üzenettel segíti, amelyet őszi félév esetén augusztusban, tavaszi félév esetén pedig decemberben küld meg. 

A mobilitás alatti teendők egyik elengedhetetlen része az előzetes kreditátvitel, amely kérvény a kötelező és KV blokkos tárgyak esetén a Neptun felületen keresztül beadható. Az előzetes kreditátviteli eljárással kapcsolatban a GTK Tanulmányi Hivatalát keresd az Inform felületén keresztül. Az előzetes kreditátvitel általában egy rövid ideig elérhető kérelem, amely őszi félév esetén november elején, tavaszi félév esetén április elején esedékes. A pontos időszakról minden esetben a GTK Tanulmányi Hivatal tud tájékoztatást adni.

Kellemes mobilitást kívánunk!

Üdvözlettel:
GTK Nemzetközi Iroda

Learning Agreement During the mobility

Az Erasmus+ mobilitás alatti teendőkkel kapcsolatos általános információkat az ELTE honlapja tartalmazza. 2024/25/2 félévétől kezdődően a mobilitással kapcsolatos adminisztratív teendők a Mobility Online felületen keresztül teljesíthetők. A Mobility Online felület használatához az Erasmus+ és Nemzetközi Programok Osztálya (ENPO) útmutatót készített. A GTK Nemzetközi Irodája az outgoing@gtk.elte.hu email címen érhető el.


Változás történt a partnernél felvett tárgyaimban. Változtathatok?

Igen, a változásokat a Learning Agreement During the mobility dokumentumában tudod jelölni.


Mi a Learning Agreement During the mobility aláírásának folyamata?

A Mobility Online felületen kitöltött Learning Agreementek esetén a rendszer az aláírást követően automatikusan továbbítja a dokumentumot, azonban a többi lépés megegyezik az MS word formátumú Learning Agreement During the mobility aláírási folyamatával. A folyamat:

MS Word formátumú LA esetén Mobility Online felületén keresztül
Hallgató kitölti a dokumentumot és aláírja.
Hallgató továbbítja a kari koordinátornak az outgoing@gtk.elte.hu email címre. Mobility Online rendszer továbbítja a GTK Nemzetközi Iroda számára.
Ha a dokumentum hiánytalanul, pontosan kitöltött, a GTK aláírja a dokumentumot.
A GTK aláírását is tartalmazó LA-t a kari koordinátor PDF-ben megküldi a hallgatónak. A Mobility Online rendszere továbbítja a partnernek a rendszerben megadott email címre.
A hallgató megküldi a partnernek PDF formátumban aláírásra.
Ha a dokumentum aláírható, a partner aláírja.
A partner az immár három fél által aláírt LA-t megküldi a hallgatónak. A Mobility Online rendszerében megjelenik a három fél által aláírt Learning Agreement.
A hallgató feltölti a három fél által aláírt Learning Agreement During the mobility dokumentum PDF változatát a Mobility Online felületre.
Amennyiben elfogadható, úgy a GTK Nemzetközi Irodája jóváhagyja a rendszerben a három fél által aláírt LA-t.

FONTOS! Ha a GTK Nemzetközi Iroda vagy a partner visszaküldi a dokumentumot javításra, úgy minden esetben az első ponttól kezdődik elölről a folyamat.


Mikor kell kitöltenem a Learning Agreement During the mobility dokumentumot?

Csak akkor kell kitöltened, ha bármilyen változás történt a Learning Agreement Before the mobility dokumentumhoz képest. Például: partnernél felvett tárgyakban, koordinátor személyében.


Hányszor változtathatok a tárgylistámon?

Maximum kétszer. A GTK ajánlja, hogy a partner tárgyváltoztatási időszakát követően készítsd el a módosítást, így nagy eséllyel csak egyszer kell kitöltened a Learning Agreement During the mobility dokumentumot


A partner saját Learning Agreement dokumentumot használ. Elfogadja az ELTE?

Valószínűleg ilyen esetben két Learning Agreement dokumentumot is kell készítened, mivel a partner dokumentuma általában a számára fontos információkat tartalmazza, de az ELTE számára szükségeseket sok esetben nem (például Table B). Természetesen a partner dokumentumát is aláírja a GTK, mivel az ilyen partnereknél ez a dokumentum elengedhetetlen az órák látogatásához.


Többször is változtatnom kell a tárgyaimon. Hogy tehetem meg/mit kell csinálnom?

Előfordulhat, hogy a mobilitásod alatt is kell változtatnod a tárgyaidon, bár korábban már adtál le egy változtatást. Semmi gond, kétszer is be tudod nyújtani a Learning Agreement During the mobility dokumentumot a változtatásaiddal és mindig csak a legutolsó dokumentumhoz képest történt változásokat kell jelölnöd az új dokumentumon.


Honnan tudom, hogy a Mobility Online felületen vagy az ELTE honlapról letölthető word dokumentumban kell elkészítenem a During the mobility dokumentumot?

A GTK Nemzetközi Iroda egy ábrát hozott létre, amely alapján könnyen el tudod dönteni, hogy milyen formában kell elkészítened a Learning Agreement During the mobility dokumentumot. A második During the mobility dokumentum esetén kizárólag a word formátumú dokumentum használható, amelynek a három fél által aláírt változatát fel kell töltened a Mobility Online felületére.


A GTK Nemzetközi Irodája figyelmeztet a mobilitásom adminisztrációjával kapcsolatban?

A GTK Nemzetközi Iroda általános tájékoztató üzeneteket küld ki a mobilitásban résztvevő hallgatóknak, de a te felelősséged, hogy nyomon kövesd, hogy teljesítetted-e az adminisztrációs feladataidat. Ehhez a GTK Nemzetközi Iroda egy listát is készített a hallgatók számára, amelyben jelölheted az elvégzett adminisztrációs teendőket.


A Learning Agreement Before the mobility dokumentumhoz példa dokumentum is elérhető. Elérhető a GTK-n Learning Agreement During the mobility példa dokumentum?

Igen, a GTK Nemzetközi Iroda elkészített egy példa During the mobility dokumentumot is.

Részletes leírás a példa dokumentum megértéséhez:

A példa dokumentumban sárgával jelölt részek kitöltése kötelező. Az azonos színnel jelölt tárgyak a Table A-ben a kint felvett tárgyat jelölik, a Table B-ben pedig az ELTE GTK-n elfogadtatni kívánt tárgyat (kék háttérrel jelölt a kötelező tárgyat lila háttérrel a kötelezően választható tárgyat).

A szabadon választható tárgyak jelölésére két lehetőség van:

  • A zölddel jelölt tárgy és egyben ajánlott jelölési mód: minden tárgy külön kerül jelölésre (Table B-ben egy tárgy kreditértéke 3).
  • A kiemelés nélküli (színtelen hátterű) tárgyak azt mutatják, hogy amennyiben az ELTE GTK-n szabadon választható (Optional course) tárgyként szeretnétek elfogadtatni a kint teljesített tárgyakat, akkor lehetőségetek van a Table A-ben jelölt több tárgyat (a minta dokumentumban 2 db tárgy) a Table B-ben 1 db „Optional course”-ként jelölni, ahol a kreditérték az alábbiak szerint kerül kiszámításra: szabadon választható tárgyként elfogadtatni kívánt tárgyak száma * 3 kreditérték (minta dokumentumban ezért 6 kredit szerepel az Optional course mellett).

További segítség az LA/DLA-hoz:

  • A szabadon választható tárgyaknál a partnernél elérhető tárgy ottani kreditértékét írjátok be.
  • KV Blokk jelölése esetén azt az egy megnevezést használjátok, amelyik KV blokkba be szeretnétek fogadtatni a tárgyat. A példa dokumentumban egy cellában láthattok több megnevezést, amelyekből egyet kell kiválasztanotok. A kreditértéket, amit be kell írnotok KV blokk esetén, a mintatantervetek tartalmazza. (általában 3)
  • A Table B-be annyi tárgyat kell beírni, amennyit a Table A-be. Minden kint teljesített tárgyat be kell fogadtatni a GTK-n valamilyen tárgyra/blokkba.
  • Csak olyan tárgyakat tudtok leadni a During the mobility dokumentumban, amelyet már egy korábbi, három fél által aláírt Learning Agreement dokumentumban jelöltetek.
  • A kinti tárgyakat be lehet fogadtatni a mintatanterv szerinti kötelező tárgyként, KV blokk tárgyként vagy szabadon választhatóként, vagyis Optional course-ként.
    A KV blokkok jelölései az alábbiak lehetnek:
    • KV blokk (Business Sciences)
    • KV blokk (Law)
    • KV blokk (Economics Sciences)
    • KV blokk (Social Sciences)
    • KV blokk (IT)
    • KV blokk (Economy and Sciences)
Előzetes kreditátvitel

Az Erasmus+ mobilitás előtti teendőkkel kapcsolatos általános információkat az ELTE honlapja tartalmazza. 2024/25/2 félévétől kezdődően a mobilitással kapcsolatos adminisztrációs teendők a Mobility Online felületen keresztül teljesíthetők. A Mobility Online felület használatához az Erasmus+ és Nemzetközi Programok Osztálya (ENPO) útmutatót készített. A GTK Nemzetközi Irodája az outgoing@gtk.elte.hu email címen érhető el.


Be kell nyújtanom az előzetes kreditátviteli kérelmet?

Az előzetes kreditátviteli kérelem benyújtása a te érdeked, ezért erősen ajánlott. Az előzetes kreditátviteli kérelmet a kari Kreditátviteli Bizottság (KÁB) bírálja el, így már a mobilitásod alatt visszajelzést kapsz arról, hogy ha elvégzed az adott tárgyat, akkor az befogadható-e a GTK-n. A KÁB visszajelzést ad a befogadhatóságról: ha egy tárgy nem fogadható be annak a tárgynak, amire benyújtottad, de más tárgynak vagy kötelezően választott tárgycsoportba (KV blokk) befogadható lenne, akkor ezzel kapcsolatban ajánlást tesz. Így az előzetes kreditátviteli eljárás alapján a mobilitást követő kreditátviteli eljárásban már a KÁB döntése alapján tudod benyújtani a kérelmed.


Kit keressek az előzetes kreditátviteli kérelemmel kapcsolatban?

A Tanulmányi Hivatalt kizárólag az Inform felületen keresztül érheted el. IIG azonosítóval történő belépést követően a KAPCSOLATFELVÉTEL menüpont alatt az „előzetes kreditátvitel Erasmus képzésben résztvevő hallgatóknak”témakört válaszd ki.


Hol tudom benyújtani az előzetes kreditátviteli kérelmet?

Kötelező és kötelezően választott tárgyak esetén a Neptunban, míg szabadon választható tárgyak esetén az Inform felületen megküldött üzenetben. A kreditátviteli eljárásról a Tanulmányi Hivatal kari oldalán is tájékozódhatsz.


Csak szabadon választható tárgyaknak szeretném befogadtatni a kint elvégzett tárgyaimat. Be kell adnom az előzetes kreditátviteli kérelmet?

Érdemes ilyenkor is megküldeni a Tanulmányi Hivatal számára a tárgyak listáját az Inform felületen keresztül.


KV blokkba tartozó tárgyat szeretnék kiváltani kinti tárggyal. KV blokkra vagy konkrét tárgyra nyújtsam be a kérelmem?

Amennyiben KV blokkra nyújtod be a kérelmed (mintatantervről indítható kérelem), úgy nagyobb az esélyed, hogy a KV blokk témájához tartalmában kapcsolódó tárgy elfogadásra kerül, így a GTK Nemzetközi Irodája ezt javasolja. Amennyiben konkrét tárgyat szeretnél kiváltani, úgy az elfogadhatóságra szigorú szabályok vonatkoznak.


Be szeretném nyújtani az előzetes kreditátviteli kérelmet, de nem jelenik meg a benyújtás gomb/hibaüzenet jelenik meg. Mit csináljak?

Minél hamarabb jelezd a Tanulmányi Hivatal részére az Inform felületen keresztül. Érdemes képet csatolni a hibáról/hibaüzenetről.

A GTK Nemzetközi Irodának is jelezheted a hibát, ám így hosszabb ideig tart az ügyintézés.

Erasmus státusz

Az Erasmus+ mobilitás előtti teendőkkel kapcsolatos általános információkat az ELTE honlapja tartalmazza. 2024/25/2 félévétől kezdődően a mobilitással kapcsolatos adminisztratív teendők a Mobility Online felületen keresztül teljesíthetők. A Mobility Online felület használatához az Erasmus+ és Nemzetközi Programok Osztálya (ENPO) útmutatót készített. A GTK Nemzetközi Irodája az outgoing@gtk.elte.hu email címen érhető el.


Mit jelent az Erasmus státusz?

Az Erasmus státusszal kivételes tanulmányi rendet kapsz és mentesülsz az órák látogatása alól. Ezen kívül lehetőséged nyílik online vizsgával teljesíteni a felvett tárgyaidat (kivétel azok a tárgyak, amik távolról nem teljesíthetők, például szigorlat).


Mikor kerül beállításra az Erasmus státusz?

Az Erasmus státusz beállítása csak a regisztrációs időszak lezártát követően (azt a hetet is beleértve, amikor még kérvénnyel lehet változtatni a státuszt) kezdődhet meg. Az Erasmus státusz a mobilitásra kiutazók számára egy időben kerül beállításra.


Kérnem kell az Erasmus státusz beállítását?

Nem.


Amennyiben nem teljesítek egy tárgyat a mobilitás félévében, amelyet felvettem a félév elején, úgy a következő félévben felvehetem-e vizsgakurzusként?

Igen, az Erasmus státuszodnak köszönhetően, ha az adott tárgy indul vizsgakurzusként a következő félévben, úgy fel tudod venni. Figyelem! Ez a lehetőség csak a mobilitást követő félévre érvényes, amennyiben a tárgy fut vizsgakurzusként.

Mobilitás zárása
Általános, mobilitást záró teendők

Az Erasmus+ mobilitás zárásával teendőkkel kapcsolatos általános információkat az ELTE honlapja tartalmazza. 2024/25/2 félévétől kezdődően a mobilitással kapcsolatos adminisztratív teendők a Mobility Online felületen keresztül teljesíthetők. A Mobility Online felület használatához az Erasmus+ és Nemzetközi Programok Osztálya (ENPO) útmutatót készített. A GTK Nemzetközi Irodája a mobilitás utáni teendőkről szóló tájékoztató email üzenettel segíti a kiutazó hallgatók adminisztrációs teendőnek elvégzését. A GTK Nemzetközi Irodája az outgoing@gtk.elte.hu email címen érhető el.


Kedves Hallgató!

Elérkeztél a mobilitási időszakod végéhez, így most le kell zárnod a mobilitásodat. A mobilitásod zárásával kapcsolatos teendőkről az általános tájékoztatót az ELTE honlapjának „Mobilitás után” lapfüle tartalmazza. A GTK Nemzetközi Irodája a mobilitást záró hallgatók adminisztrációs teendőit tájékoztató email üzenettel segíti, amelyet őszi félév esetén decemberben, tavaszi félév esetén pedig májusban küldd meg. A mobilitást záró teendők egyik elengedhetetlen része a kreditátviteli eljárás. Ne feledd, hogy az Erasmus szabályzata alapján minden kint teljesített kreditet be kell fogadtatnod az ELTE-n. A kreditátviteli kérelmet a Neptunon keresztül tudod benyújtani. A kreditátviteli eljárással kapcsolatban a GTK Tanulmányi Hivatalának „Kreditátvitel, kreditelismerés” lapfülén tudsz tájékozódni. Amennyiben kérdésed merül fel, úgy a GTK Tanulmányi Hivatalt tudod megkeresni az Inform felületén keresztül. 

Sikeres mobilitás zárást kívánunk!

Üdvözlettel:
GTK Nemzetközi Iroda


Mobilitást záró teendők:

  • Kötelező:
    • EU Survey (kitöltés)
    • Transcript of Records dokumentum (TOR): partner állítja ki a teljesített tárgyakról.
    • Időtartam-igazolás (Certificate of Attendance): a partner állítja ki, a dokumentumban szereplő dátumok összehasonlításra kerülnek a Támogatási Szerződésben megadott dátumokkal. Amennyiben eltérnek (rövidebb idő a Certicifate of Attendance dokumentumon), úgy az ösztöndíj újraszámolásra kerül. 
    • Kreditátvitel: Erasmus+ szabályzata alapján minden kint teljesített kreditet be kell fogadtatni az ELTE-n. A kreditátviteli kérelmet a Neptunban lehet benyújtani.
  • Opcionális:
    • Zöld utazási forma: amennyiben zöld utazásra nyújtott kiegészítő támogatásban is részesültél, úgy ne felejtsd el benyújtani az ehhez szükséges igazolásokat (utazási jegyek, amelyeken látszik a neved, az utazás dátuma, a kiindulási és az érkezési pont. Ennek hiányában büntetőjogi nyilatkozat.)

Fogyatékossággal élő vagy tartósan beteg hallgatók kiegészítő támogatása: amennyiben részesültél ebben a kiegészítő támogatásban, úgy a tételes elszámolást a támogatás elnyerésekor kapott üzenet alapján tudod megtenni.

Transcript of Records (TOR)

Az Erasmus+ mobilitás előtti teendőkkel kapcsolatos általános információkat az ELTE honlapja tartalmazza. 2024/25/2 félévétől kezdődően a mobilitással kapcsolatos adminisztrációs teendők a Mobility Online felületen keresztül teljesíthetők. A Mobility Online felület használatához az Erasmus+ és Nemzetközi Programok Osztálya (ENPO) útmutatót készített. A GTK Nemzetközi Irodája az outgoing@gtk.elte.hu email címen érhető el.


A kint teljesített tárgyaim közül csak néhányat szeretnék elfogadtatni az ELTE-n. Csinálhatok ilyet?

Nem. Az Erasmus+ szabályzata alapján minden kint teljesített tárgyat be kell fogadtatni az ELTE-n. Ne izgulj, ezek a befogadott kreditek nem számítanak bele a kredit túlfutásba.


Nem sikerült teljesítenem a minimum 20 kreditet. Milyen lehetőségeim vannak?

Amennyiben rajtad kívül álló okok nehezítették a minimum 20 kredit teljesítését, úgy lehetőséged van felmentési kérelmet benyújtani. A felmentési kérelemmel kapcsolatban az „Általános” részben találsz további információt.


Mi történik, ha nem sikerült teljesítenem a minimum 20 kreditet és a felmentési kérelmem sem kerül támogatásra?

Ebben az esetben az Erasmus+ támogatásod újrakalkulálásra kerül és az ösztöndíj mértéke csökken, amelyet a támogatás még ki nem fizetett 10%-a fedezhet vagy visszafizetési kötelezettség merülhet fel.


Miért fontos a Transcript of Records?

A Transcript of Records tartalmazza a kint elvégzett tárgyak kódját (ha van), megnevezését, kreditértékét és az elért érdemjegyet.


Nem kaptam meg a Trancript of Records (TOR) dokumentumot a partnertől. Mit tehetek?

Először járj utána, hogy a partner milyen módon teszi elérhetővé számodra a TOR-t (például a Student Guide dokumentumban, honlapon, saját rendszerben stb.). Ha a partnertől meg kellett volna kapnod a TOR-t, de mégsem kaptad meg vagy a partner a hallgató részére nem teszi elérhetővé a TOR-t, úgy vedd fel a kapcsolatot a GTK Nemzetközi Irodájával az outgoing@gtk.elte.hu email címen. Amennyiben tudod, a leveledben add meg a partnernél keresendő személy nevét és email címét is, így a kari koordinátorok könnyebben fel tudják venni a kapcsolatot a partnerrel.

Időtartam-igazolás (COA)

Az Erasmus+ mobilitás előtti teendőkkel kapcsolatos általános információkat az ELTE honlapja tartalmazza. 2024/25/2 félévétől kezdődően a mobilitással kapcsolatos adminisztratív teendők a Mobility Online felületen keresztül teljesíthetők. A Mobility Online felület használatához az Erasmus+ és Nemzetközi Programok Osztálya (ENPO) útmutatót készített. A GTK Nemzetközi Irodája az outgoing@gtk.elte.hu email címen érhető el.


Rövidebb ideig tartózkodtam a célországban, mint a Támogatási Szerződésben megadott időszak. Mire számíthatok?

Az Erasmus+ és Nemzetközi Programok Osztálya a partner által a Certificate of Attendance dokumentumban leigazolt időtartamra újra kalkulálja a támogatást. A rövidebb időszak miatt várhatóan csökken a 10% mértéke vagy akár visszafizetési kötelezettség is felmerülhet.


A kint tartózkodásom időszakáról a partnernek egy igazolást kell adnia. Hogy tudom megszerezni ezt az igazolást?

Több lehetséges módja is van a kint tartózkodás időtartamának leigazolására:

Ajánlott: Az ELTE Certificate of Attendance dokumentuma, amelyet az ELTE honlapról tudsz letölteni. Figyelj rá, hogy ha a partner által leigazolt időszak a partner hivatalos félévének kezdeténél korábbi és/vagy záró dátumánál későbbi, akkor a partnernek igazolnia kell, hogy a tanulmányokkal kapcsolatos indok (pl. orientációs hét, nyelvi kurzus, vizsga stb.) miatt kellett hamarabb kiérned/tovább kint maradnod, amit legkönnyebben az ELTE formátumú dokumentumon lehet megtenni. Ilyen igazolásnak minősül a partner nominálást követően küldött tájékoztató levele vagy akár a honlapjáról készült kép is, ha azon látszik ez az információ.

Egyéb opció: a partner Cartificate of Attendance/Stay etc dokumentumával: ha a partner kiállítja az ő igazolását, akkor azt is elfogadjuk.


Javítani kell a Certificate of Attendance dokumentumot. Belejavíthatok a már partner által aláírt dokumentumba?

Nem. Ha a dokumentumot a partner már aláírta, de módosítani kell rajta, akkor egy új dokumentumot kell kérni a partnertől.


Mire figyeljek az ELTE-s Certificate of Attendance dokumentumnál?

Az alábbiakat érdemes ellenőrizni a Certificate of Attendance dokumentumon, mielőtt benyújtod azt a záráshoz:

  • A kezdő és záró dátum a tanulmányokkal összefüggésben szerepeljen a dokumentumban, lehetőleg a partnernél érvényes tanév rendjéhez igazodva.
  • A kezdő és záró időpont egyezzen meg a Támogatási Szerződésbe foglaltakkal, ha nem is naptári napra pontosan, de legalább a kint töltött napok számában.
  • Ha a partner szorgalmi időszaka előtt kötelezően ki kellett utaznotok (pl.: kötelező orientation week, nyelvtanfolyam), akkor az igazoláson kerüljön feltüntetésre ez az információ a megjegyzés résznél.

A tanulmányokkal kapcsolatos korai kezdést / hosszabb kint tartózkodást hogyan igazolhatom, ha a Certificate of Attendance nem tartalmazza azt?

A tanulmányokkal kapcsolatos korai kezdést / hosszabb kint tartózkodást az alábbi módon tudod igazolni, ha a Certificate of Attendance dokumentumban nem került feltüntetésre: 

  • partner hivatalos emailjével;
  • a partner honlapjáról készített PDF formátumú képernyőfotóval (print screen);
  • konkrét külön dokumentummal.
Mobilitás végén kreditátvitel

Az Erasmus+ mobilitás előtti teendőkkel kapcsolatos általános információkat az ELTE honlapja tartalmazza. 2024/25/2 félévétől kezdődően a mobilitással kapcsolatos adminisztratív teendők a Mobility Online felületen keresztül teljesíthetők. A Mobility Online felület használatához az Erasmus+ és Nemzetközi Programok Osztálya (ENPO) útmutatót készített. A GTK Nemzetközi Irodája az outgoing@gtk.elte.hu email címen érhető el.


Be kell nyújtanom a mobilitás végén is a kreditátviteli kérelmet?

Igen, a Neptun rendszeren keresztül minden teljesített tárgy esetén be kell adnod a kérelmet.


Kit keressek a kreditátviteli kérelemmel kapcsolatban?

A Tanulmányi Hivatalt kizárólag az Inform felületen keresztül érheted el. IIG azonosítóval történő belépést követően a KAPCSOLATFELVÉTEL menüpont alatt az „előzetes kreditátvitel Erasmus képzésben résztvevő hallgatóknak” témakört válaszd ki.


Hol tudom benyújtani a kreditátviteli kérelmet?

Minden teljesített tárgy esetén a Neptunban adható be a kérelem. A kreditátviteli eljárásról a Tanulmányi Hivatal kari oldalán is tájékozódhatsz.


Csak szabadon választható tárgyaknak szeretném befogadtatni a kint elvégzett tárgyaimat. Be kell adnom a kreditátviteli kérelmet?

Igen, a Neptun felületen tudod beadni a kérelmet.


KV blokkba tartozó tárgyat szeretnék kiváltani kinti tárggyal. KV blokkra vagy konkrét tárgyra nyújtsam be a kérelmem?

Amennyiben KV blokkra nyújtod be a kérelmed (mintatantervről indítható kérelem), úgy nagyobb az esélyed, hogy a KV blokk témájához tartalmában kapcsolódó tárgy elfogadásra kerül, így a GTK Nemzetközi Irodája ezt javasolja. Amennyiben konkrét tárgyat szeretnél kiváltani, úgy az elfogadhatóságra szigorú szabályok vonatkoznak.


Milyen dokumentumokat kell benyújtanom a kreditátviteli eljárásban?

A Transcript of Records (TOR) dokumentum mellett kötelező és KV blokkba tartozó tárgyak esetén:

  • az angol nyelvű tantárgyleírást.
  • előzetes kreditátvitel határozatát, amennyiben előzetes kreditátviteli eljárás során kérelmed támogatásra került.

Ne feledd, hogy kötelező és KV blokkos tárgyak esetén, ha az előzetes kreditátvitel során elfogadásra került a kérelmed, akkor az előzetes kreditátviteli határozat számát is meg kell adnod a kérelemben.


Formailag mire kell figyelnem a kreditátviteli kérelemhez feltöltött tantárgyleírásoknál?

A tantárgyleírás akkor fogadható el, ha:

  • a dokumentumot a partner pecséttel látta el és kék tollal aláírta vagy 
  • látszódik a partneregyetem logója/neve vagy
  • látszódik, hogy a partneregyetem honlapjáról került letöltésre.

Amennyiben a partnernél egy dokumentum tartalmaz minden tantárgyleírást, úgy az eredeti dokumentum mellett az adott tárgyra vonatkozó részt is külön fel kell töltened. Az adott rész mentéséhez PDF formátumnál a Nyomtatás-ra kattintva a „Print to PDF” opciót kiválasztva és az adott oldalakat kell megadnod.

Amennyiben a partner honlapján teszi elérhetővé a tantárgyleírást és nem lehet letölteni dokumentumot, úgy a honlapon a CTRL+P billentyűkombináció megadásával felugrik a „Nyomtatás” lehetőség. A „Print to PDF” opciót választva menteni tudod a teljes oldalt.


Elfogadható, ha a tantárgyleírás egy egyszerű szöveg MS Word-ben?

Nem, az elfogadható tantárgyleírásokról az előző kérdésben olvashatsz.


A kint teljesített tárgyaim közül csak néhányat szeretnék elfogadtatni az ELTE-n. Csinálhatok ilyet?

Nem, minden kint teljesített kreditet be kell fogadtatni az ELTE-n.


A partner nem ad ki angol nyelvű tárgyleírást. Mit tehetek?

Előfordul, hogy a partner nem ad ki angol nyelvű tárgyleírást. Ilyen esetben, ha beszéled az adott nyelvet, úgy elkészítheted az angol/magyar fordítását egy word dokumentumban. Ebben az esetben a dokumentum tetején tüntesd fel, hogy saját fordítás. PDF formátumban, az eredeti dokumentummal együtt töltsd fel.

Ha oktató vagy nyelvtanár lefordítja a számodra a tárgyleírást, akkor azt a fordítást is használhatod, de ilyenkor is fel kell tüntetni a fordító nevét, pozícióját.


A partner nem 5 fokozatú osztályozási skálát használ. Hogyan tudom átváltani a kint megszerzett jegyet?

Két lépésben. Először a partnernél elért eredményed szükséges meghatároznod. Amennyiben a partner a Transcript of Records dokumentumban vagy a Transcript of Records dokumentum mellé adott külön dokumentumban leírást ad a saját osztályozási rendszerének A-FX/F-ig terjedő skálára való átváltásához, úgy először azt nézd meg. Amennyiben nem ad ilyen részletes leírást és a partner honlapján sem érhető el „grading system” rész, ami ezt leírja, úgy az ELTE honlap „Tanulmányok tervezése” lapfülének „III: GYAKORI KÉRDÉSEK” részében találod a „CIMEA MAGNA CUM LAUDE: A worldwide database of University Grading Systems” weboldalt, amely segít a kint elért osztályzat „Failed”- „Excellent” skálán belüli átszámításában.

Ha ez megtörtént, akkor második lépésként a partnernél az A-FX/F vagy „Failed”- „Excellent” skálán elért eredményt át kell számítanod a magyar 5 fokozatú osztályozási rendszerre. Ehhez segítséget az ELTE honlap „Grading system” lapfülén található leírásban találsz, itt: ELTE Grading system.

Hosszabbítás
Frissítés alatt