Általános

Erasmus – Általános

A Nemzetközi lehetőségekről az általános információkat az ELTE honlap Nemzetközi lehetőségek lapfüle tartalmazza. 

Minden hallgatónak tanulmányi szintenként 12 hónap (=360 nap) áll rendelkezésére, hogy Erasmus+ mobilitásban vegyen részt. Erasmus+ mobilitás teljes ideje alatt a GTK-n aktív hallgatói jogviszonnyal kell rendelkezni (kiv. diplomaszerzés / abszolválás utáni szakmai gyakorlat). A mobilitás alatti aktív félévre a regisztrációs időszak lezártát követően Erasmus-félév kerül beállításra. Egy képzés alatt maximum 2 félévben kerülhet Erasmus-félév beállításra. Aktív hallgatói jogviszony alatt teljesített Erasmus+ szakmai gyakorlat esetén, ha a mobilitás ideje rövidebb, mint a félév hossza és szeretnél egy vagy több tárgyat teljesíteni a GTK-n, akkor ajánljuk, hogy nyújtsd be a kivételes tanulmányi rend iránti kérelmet a Neptun felületen keresztül.

Tartalom:
alap információk
rövidítések/dokumentumok


ALAP INFORMÁCIÓK

Tanulmányi szintek:

  • alapképzés (BA/BSc)
  • mesterképzés (MA/MSc)
  • doktori képzés (PhD)

Erasmus+ programok elérhetőek a GTK-n (kari szinten kezelt):

ELTE szinten kezelt Erasmus+ programok, amelyek elérhetőek a GTK-s hallgatók számára:

Egyéb lehetőségek:

Kiegészítő támogatások:

ELTE honlap alábbi részén érthető el az általános leírás. A különböző támogatások részletes felhívását a menüsorból a megfelelőt kiválasztva és rákattintva tudod megnyitni.

GTK Nemzetközi Iroda elérhetősége:

  • elsődlegesen emailben: outgoing@gtk.elte.hu
  • ügyfélfogadási időben: szorgalmi időszakban az ügyfélfogadási idő elérhető a GTK angol nyelvű honlap „Contact” lapfülén. Szorgalmi időszakon kívül előre egyeztetett időpontban.
  • MS Teams: emailes egyeztetés alapján MS Teams online ügyfélfogadásra is van lehetőség.

RÖVIDÍTÉSEK / DOKUMENTUMOK

TOR: Transcript of Records = teljesítésigazolás. A TOR tartalmazza az elvégzett tárgyakat, azok kreditértékét és érdemjegyét. A GTK-n a Neptun rendszeren keresztül angolul is igényelhető.

Student Status Certificate: Jogviszonyigazolás. A GTK-n a Neptun rendszeren keresztül angolul is igényelhető a regisztrációs időszak lezártát követően (beleértve azt az extra hetet is, amikor kérvénnyel még változtatható a státusz).

HOMB: Hallgatói és Oktatói Mobilitási Bizottság, aki meghozza a hivatalos döntést a mobilitásokkal kapcsolatban.

CoA: Certificate of Attendance = időtartam-igazolás. A partner ezen a dokumentumon igazolja a hallgató mobilitásának kezdő és záró dátumát, ami összevetésre kerül a Támogatási Szerződés (TSZ) dokumentumban szereplő dátumokkal.

TSZ: Támogatási Szerződés. A hallgató és az ELTE ebben a dokumentumban egyezik meg a mobilitással kapcsolatos kötelességekről és lehetőségekről.

LA: Learning Agreement. A hallgató, a küldő és a fogadófél ebben a dokumentumban egyezik meg, hogy a hallgató milyen tárgyakat vesz fel a partnernél és azokat milyen tárgyakra vagy melyik tárgycsoportokba szeretnék elfogadtatni a GTK-s tanulmányaiba. Szakmai gyakorlat esetén tárgyak helyett arról egyeznek meg a felek, hogy a hallgató milyen feladatokat lát el a fogadófélnél és ez hogyan kapcsolódik a GTK-s tanulmányaihoz.

DLA: Digitális Learning Agreement (Mobility Online felületen kitöltendő). A hallgató, a küldő és a fogadófél ebben a dokumentumban egyezik meg, hogy a hallgató milyen tárgyakat vesz fel a partnernél és azokat milyen tárgyakra vagy melyik tárgycsoportokba szeretné elfogadtatni a GTK-s tanulmányaiba.

BIP: Blended Intensive Program. Rövid távú tanulmányi mobilitás, amelynek van online és fizikai része is. Általában a fizikai rész 5 napos.

EWP: Erasmus Without Papers: Az Erasmus+ mobilitás adminisztrációs teendői a papír alapú ügyintézésről folyamatosan állnak át az online adminisztrációra. 

VK tárgy: Vizsgakurzus.