Tanácsadás az IFUA Horváthtal

Horváth Kornél | 2024.07.03.
Tanácsadás az IFUA Horváthtal
Amikor jelentkeztem az Üzleti szimulációk és esettanulmányok tantárgy Üzleti tanácsadás kurzusára, az jutott eszembe, hogy végre egy gyakorlati tantárgy, amelyben lehetősége lesz a hallgatóknak az eddig elméletben tanultakat alkalmazásuk oldaláról is megismerni. Az első perctől nagyon izgalmas és érdekes témákat hallgathattunk. 

Az első nap számos előadót ismerhettünk meg, mindegyikük az IFUA Horváth tanácsadó cég munkatársa. Mayer-Kiss Viktória vezető tanácsadó, kezdésként bemutatta a vállalatot, a B2B piac tanácsadási világát, amivel a cég is foglalkozik, majd felvázolta a két nap folyamatát és az ez idő alatt teljesítendő feladatainkat. Ürögi Tamás vezető tanácsadó, megtanította nekünk azokat a prezentációs alapokat, amelyeket ők is használnak minden ügyféllel való előadásnál. Kiemelte, hogy rendkívül fontos a lehető legtöbb érzékszervünket igénybe vevő előadásokat készíteni, mivel így lehet elérni az optimális információ átadást. Az ebédszünet után Muzik Mónika és Bagoly Boglárka beszéltek a vállalatok változásmenedzselésének fontosságáról. Készültek egy mókás kis csoportmunkával is, amelyben olyan megoldásokat kellett kitalálnunk, amelyek elősegítik egyetemünk egyes csoportjait, hogy teljesen átálljanak a kerékpáros közlekedésre. Felpezsdítő feladat volt a két előadás után. Végül a nap utolsó előadásában Inovay Tamara tanácsadó beszélt a stratégiaalkotásról és annak fontosságáról, ezután felosztottak bennünket csoportokra, így már megtudtuk, kivel fogunk együtt dolgozni a következő alkalmon. Az első nap felkészítést nyújtott a csoportmunka megoldására, elméleti alapot nyújtottak az előadók, amire támaszkodhattunk a következő alkalommal.

Az IFUA Horváth minden évben meghirdet egy esettanulmányi versenyt. Ezen a kurzuson egyik esettanulmányukat kellett megoldanunk, amelyben egy hazai kozmetikai cégről volt szó, ami a B2B piacról be szeretne törni a B2C piacra, és ebben az átállásban a mi segítségünket kérik. 

A második nap már egyből a csoportjaink szerint rendeződtünk. A feladatunk a mai napra egy prezentáció elkészítése volt az adott kozmetikai cég vezetői számára, amiben bemutatjuk a megoldásainkat az esettanulmányban említett terveikre. Ez igazán nagy kihívást jelentett, az üzleti világban ezek a projektek hónapokig tartanak, nekünk azonban 6 óra alatt a lényeget kiszűrve össze kellett állítanunk egy prezentációt, amivel meg kellett tudnunk győzni egy több évtizedes hírnévvel rendelkező cég vezetőségét. A csapaton belül megpróbáltuk felosztani a szerepköröket, hogy időben végezzünk. Ennél a feladatnál azt éreztem, hogy visszaköszöntek az eddig elméletként tanult menedzsmenti modellek és elemzések, most pedig a gyakorlati alkalmazását is láthattuk és tapasztalhattuk. Végül az elkészült prezentációkat bemutattuk a társainknak és a tanácsadóknak, akik építő jellegű kritikával illették a munkánkat, ami nagyon hasznos volt. Érdekes volt a többi csoport megoldásait is meghallgatni a témában, sokat tudtunk így egymástól is tanulni. A prezentációnk alapvetően jól sikerült, bár az időmenedzselést bőven fejlesztenünk kell, mert másokhoz képest azt éreztem, hogy elcsúsztunk a befejezéssel.

Az előadók kivétel nélkül nagyon közvetlenek és segítőkészek voltak. Látszott rajtuk, hogy élvezik, amit csinálnak, ez kihatott ránk is, és sokkal nagyobb lendülettel tudtunk a feladathoz nekiállni. A közvetlenség mellett sugárzott róluk a profizmus.

Rendkívül hasznos volt ez a kurzus, az elméletben domináns oktatás mellett nagy szükség van az ilyen gyakorlatorientált tárgyakra is. Közelebbről megismerhettünk egy neves vállalatot és egy munkakört. Mindenkinek nagyon tudom ajánlani a tantárgyat, kifejezetten sokat tud mindenki tanulni az előadóktól és a saját hibáiból, amiket kivétel nélkül elkövetünk a kezdetekben. A jövőben nagyon remélem, hogy több ilyen tárgyat hirdetnek majd meg a GTK-s hallgatók számára.

Fotók: Csorba Zoltán