HSUP Projekt: Zöld bankolás

2024.06.23.
HSUP Projekt: Zöld bankolás
Közel 290 ELTE-s hallgató fejezte be a Hungarian Startup University Program első félévét, a tavaszi szemeszterben a legjobb ötletek továbbfejlesztésén csapatokban dolgoznak az ösztöndíjasok. A nyertes ötletgazdákkal készült interjúsorozatban Fehér Fanni, a Gazdaságtudományi Kar hallgatója mutatja be a CIB Bank vállalati kihívásához kapcsolódó ötletet.

– Meséljetek az ötletről, miért egyedi?

Manapság egyre többen vannak a környezetvédők, környezettudatos életmódot választó emberek: arra gondoltunk, miért ne tehetnénk a bankolást is környezettudatossá? Az ESG irányelveket figyelembe véve, valamint saját ötleteink alapján olyan lehetőségeket szeretnénk nyújtani a bankoláshoz, amelyek környezettudatos opcióként szolgálhatnak az ügyfeleknek. Olyan kisebb változtatásokat álmodtunk meg, amelyek a környezetvédelmet tekintve mégis nagyon sokat jelenthetnek. Nem gondolkodtunk nagy tervekben, hiszen sokszor alapvető dolgok megváltoztatása jelentheti a legtöbbet, legyen szó ökológiailag lebomló bankkártyákról, telefontokokról, vagy éppen egy vászontásáról, kulacsról, vagy a manapság rendkívül sokat használt NFC matrica bevezetéséről. Terveink között szerepelnek egyéb innovatív ötletek is, amelyekkel segíthetünk minden ügyfélnek a környezettudatos életmódhoz vezető első lépésekben

– Milyen kompetenciák jelennek meg a csapatban, hogyan zajlik a közös munka?

A közös munka gördülékenyen zajlik a csapatban, ketten kereskedelem és marketing szakosak, én pénzügy és számvitel szakos hallgató vagyok. Tanulmányaink relevánsak a projekt szempontjából, így mindig vannak feladatok, amiket fel tudunk osztani, illetve más-más tapasztalatokkal rendelkezünk, más gyakorlati tevékenységeket végzünk az egyetemen is, így mindig akad egy olyan megoldandó feladatrész, amelyet valaki tökéletesen el tud végezni, úgy ahogy azt kell. A startup világával senkinek nem volt még tapasztalata, így ez a terep új nekünk.

– Ki a szolgáltatás célcsoportja?

A célcsoportunk mérete szinte megbecsülhetetlen, hiszen egyre többen erősítik a környezetvédők táborát. Felméréseink alapján úgy gondoljuk, hogy a fiatal gimnazistáktól kezdve a 35-40 éves felnőttekig figyelnek oda a legtöbben a környezetvédelemre, de a csoport egyre szélesedik. Célunk a gyermekek környezettudatosságra való nevelése is, számukra is tartogat a projektünk olyan lehetőségeket, amelyekkel játszva tanulhatnak a témáról, ösztönözve őket arra, hogy később is környezettudatos opciókat válasszanak. Készítettünk webshopot, ahová oktató jellegű videók kerülnek fel, emellett lehet egyedi tervezésű vászontáskát készíteni, kulacsot, ökológiailag lebomló telefontokot és NFC matricát vásárolni.

A legnagyobb kihívást jelenleg az jelenti számunkra, hogy egy olyan ötletet kell kidolgoznunk, amely ugyanolyan vonzó pénzügyi szempontból is az embereknek, mégis ugyanannyira megérje a banknak is. Mindezt úgy, hogy számos újítást, lehetőséget vezetünk be.

A csapat tagjai (ELTE GTK):
Ötletgazda: Fehér Fanni (pénzügy és számvitel szakos hallgató)
Csapattagok: Bálint Laura (kereskedelem és marketing szakos hallgató) és Horváth Dorina (kereskedelem és marketing szakos hallgató)