„Együtt” a HÖK tagjai 8. – Főszerkesztő
Miért fontos számodra, hogy a gimnázium elvégzése után az egyetemi diákélet főszervezőihez is csatlakozz?
Ami azt illeti, már egészen általános iskolás koromtól kezdve igyekeztem a közösségépítés részévé válni. Akkor még csak a Suli Rádió tagjaként tevékenykedtem, majd gimnáziumban, a diákönkormányzatban bontakoztam ki igazán. Végzős évemben választottak meg a diákelnöknek két év alelnöki poszt után, azzal pedig egy egészen új világ nyílt meg előttem. Különböző tanulmányi kirándulások, filmestek, kerti mozizás kötődik hozzám, és a nálunk híres Teleki Nap megreformálása. Így tehát nem is volt kérdés, hogy itt, az ELTE GTK-n is szeretnék valami olyanba belefogni, ami értéket teremt a hallgatók számára.
Az első félévben nemcsak a GTK Story szerkesztőségéhez csatlakoztam, de sikeresen megválasztottak küldöttgyűlési képviselőnek is. Míg a magazin tördelőjeként folyamatosan szakmai téren fejlődtem, addig a képviselői szerepköröm segített jobban megismerni az ELTE GTK HÖK világát. Egy év elteltével pedig, jó pár magazinon és egy gólyatábor szervezői szerepkörön túl, belevághattam terveim megvalósításába, immáron a GTK Story újdonsült főszerkesztőjeként.
Hogy néz ki egy tipikus napod? Van egy adott rutin, amit követsz?
Szerencsére egészen változatosak a mindennapjaim, ezért a monotonitás messziről elkerül. Bár attól függetlenül, hogy nincs két egyforma napom, próbálok úgy tervezni, hogy azok mégis kövessenek egy rendszert.
Igyekszem mindig korán kelni, hogy már délelőtt produktív lehessek. Ilyenkor az adminisztratív jellegű feladatokkal szoktam kezdeni, majd tanulok vagy a munkahelyi teendőimet végzem el. Délután legtöbbször valamilyen megbeszélés, esetleg szerkesztőségi vagy kommunikációs bizottsági ülésem van. Esténként, ha éppen nem a Tehátrum Színjátszótérrel próbálunk a következő darabra, akkor leginkább barátokkal szoktam lenni. Hétvégente pedig mindig hazautazom a családomhoz Mezőtúrra.
Az általad vezetett GTK Story magazinnal hallgatóink rendszeresen találkozhatnak, hiszen évente négy kiadvány készül, amelyet a Gólyaszám és olykor az angol nyelvű lap is kiegészít. Milyen koncepciót követsz főszerkesztőként?
Nekem az a legfontosabb, hogy olyan magazinok szülessenek, amelyeket a hallgatók örömmel vesznek kézbe és kíváncsisággal olvasnak végig. Emiatt a szerkesztőségi üléseken mindig hosszasan ötletelünk, hogy vajon mi az, amivel még közelebb kerülhetnénk a hallgatósághoz. Egy ilyen alkalommal született meg az említett angol nyelvű különszám ötlete is, amit kifejezetten azzal a céllal hoztunk létre, hogy a külföldi hallgatókat is bevonjuk ebbe a közösségbe. Az idei Gólyaszám pedig azért volt különleges, mert amellett, hogy mind grafikai téren, mind a cikkeket illetően ráépült a gólyatábor tematikájára, egy nyereményjátékkal is kiegészült.
Igyekszem tehát nyitott maradni a visszajelzésekre, hiszen ez segít abban, hogy folyamatosan fejlődjön a magazin, és hogy a hallgatók számára releváns és informatív tartalom jöhessen létre.
Melyik részét szereted a legjobban HÖK-ben végzett munkádnak?
Talán azt, hogy közvetlen hatással lehetek a hallgatói életre, és hozzájárulhatok az ELTE GTK közösségi életének színesítéséhez. Imádom azt látni, amikor a hallgatók kezében van a magazin, vagy amikor a közösségimédia-felületeken sikerül nagy eléréseket produkálnunk. A gólyatábor alatt például elképesztő volt látni, hogy milyen számokat értünk el egy-egy Instagram- vagy TikTok-videó kapcsán. Ilyenkor érzem azt, hogy a munkánk visszaigazolást kap, és megérte minden álmatlan éjszaka.
Interjúsorozatunkban minden szereplő feltehet egy kérdést a sorban utána következő munkatársától. Tőled Bebők Szabolcs médiareferens ezt kérdezi: Szerinted milyen új pozíciót volna érdemes bevezetni a HÖK testületébe, ami nagyon hasznos lehetne? Kérlek, válaszolj, és fogalmazz meg Te is egy kérdést Oldoványi Adél tanulmányi alelnök részére!
Mindenképpen a Kommunikációs Bizottságot bővíteném egy referenssel, mert ez egy olyan széles körű terület, ahol mindig van mit csinálni. Mivel egyre népszerűbb az ELTE GTK a külföldiek körében, ezért mi is igyekszünk kommunikációs téren minél nagyobb hangsúlyt fektetni az ő jelenlétükre. Ezért egy nemzetközi hallgatók kommunikációjáért felelős referensi pozíciót tudnék elképzelni, aki többek közt kezelhetné a @eltegtkhok_international Instagram-oldalt.
A kérdésem Oldoványi Adél tanulmányi alelnöktől: Mi volt a legnagyobb kihívás, amellyel szembesültél a munkád során?
Fotók: Horváth Péter