„Együtt” a HÖK tagjai 7. – médiareferens

2024.10.17.
„Együtt” a HÖK tagjai 7. – médiareferens
Tudjátok, ki alkotta a 2024-es gólyatábor promóciós filmjét? Less be velünk a kulisszák mögé Bebők Szabolcs Levente médiareferens segítségével!

A bemutatkozásod szerint gyermekkorod óta szorosan kötődsz a filmezésért. Honnan jött a videózás iránti szeretet?

Egy általános iskolai barátom mutatta meg még alsó tagozatban egy nagyon egyszerű és kezdetleges programmal a videóvágást. Már akkor lenyűgözött a végtelen lehetőségek tárháza, hogy mennyi mindent lehet kezdeni a vágóasztalon a nyers snittekkel. Ez a zsongás pedig egyre csak nőtt az évek során, és szenvedéllyé alakult. Bárhova utaztunk az osztállyal, családdal, mindent dokumentáltam, majd otthon – néha a kötelező iskolai feladatokat is kispadra küldve – minél hamarabb összevágtam a videókat, amolyan vlogokat és filmecskéket csináltam belőlük. 2013-ban, azaz valamikor harmadik osztályos koromban készültek el az első kézzelfogható kisfilmek és stop-motion animációk, amelyek máig megvannak a gépemen. Talán ezt az évet nevezném hivatalosan a „kezdeteknek”.

A 2024-es gólyatábor promóciós kisfilmjét te írtad, rendezted és vágtad. Mesélj erről a projektről! Mi volt a forgatás legnehezebb vagy éppen legemlékezetesebb része?

Megmondom őszintén, nagyon élvezem a közösségi médiára készülő videók forgatását és vágását, de mindig is a filmek világa vonzott inkább, így rögtön felcsillant a szemem, amikor szóba jött, hogy készíthetnénk egy promó kisfilmet a tábornak, mint két évvel ezelőtt. Hamar írtam is egy szinopszist az alapkoncepcióról, ami egy-két apró változtatással, de zöld utat kapott a főszervezőktől. A legemlékezetesebb része a produkciónak kétségkívül a négy nap forgatás volt különböző helyszíneken. Egy csepeli kis tavacskától a fóti homokbányáig nagyon sok helyen megfordultunk... kalandos volt minden perce a forgatásoknak, ráadásul dékán úrral is dolgozhattunk, aki nagyon nyitott és közreműködő volt. Forgattunk továbbá a Beavató táborban is, ahol annyi embert kellett koordinálnom, mint még soha. Talán ez volt a legnehezebb része az egésznek. A legtöbb ember eddig, akik valaha bármely amatőr kisfilmem egyik jelenetében egyszerre szerepeltek, szerintem 4-5 fő volt. Nos, a kisfilm utolsó részében felbukkanó „harcosok” nagyjából 150-en voltak...

A HÖK-ös munkádban hol tudod még kamatoztatni a videózás iránti szenvedélyed? Milyen kisebb-nagyobb projekteket láthat a jövőben az egyetem közössége?

Kevésbé köztudott, illetve nem is olyan szembetűnő, de nem csak a közösségi médiára készítek tartalmakat a GTK HÖK-kel. A legutóbbi két szemeszternyitó ledfalaira például én csináltam a vizuálokat; a gólyatáborban pedig folyamatos lejátszásban ment a FestiPay tableteken egy szemeszternyitó reklám, amit szintén én tákoltam össze. Szükségesnek tartom továbbá megemlíteni, hogy a HÖK legfrissebb kommunikációs tagjai nagyon lelkesen segítenek nekem, számos videót vesznek fel és vágnak meg a csapatnak, így valószínűleg idén több kis projekt is napvilágot láthat az Instagram-, illetve TikTok-felületeinken. Spoilerezni nem szeretnék, de azt bizton állítom, hogy nem kevés videót fogunk feltölteni a félévben.

Kereskedelem és marketing szakon tanulsz, hogyan segítenek a tanulmányaid a HÖK-ös munkádban? 

A közvetlen kapcsolatot nem sokszor éreztem eddig a HÖK és a tanulmányok között, de előfordul, hogy van pár apró, igen hasznos információ, amit hazaviszek magammal mondjuk egy fogyasztói magatartás vagy online marketing óráról, és ad némi inspirációt a vágáshoz, új videókon ötleteléshez.

Interjúsorozatunkban minden szereplő feltehet egy kérdést a sorban utána következő munkatársától. Tőled Kiss Levente kommunikációs alelnök ezt kérdeziHa újrakezdhetnéd, milyen más pozíciót próbálnál ki a HÖK testületén belül, hogyha nem választhatnád a média referensi pozíciót? Kérlek, válaszolj, és fogalmazz meg Te is egy kérdést Muzsai Fanni főszerkesztő részére!

Az alapszakos integrációért felelős referensi pozíciót választanám, mivel a média után a táboroztatás és közösségépítés az, ami a legközelebb áll a szívemhez. A gimnáziumi éveim során is vettem részt táborokban csoportvezetőként és segítőként, ahol hatalmas hagyománya van ennek az egésznek. Szerintem volna mit áthozni onnan, legyen itt szó akár integrációs játékokról, akár programelemekről.

A kérdésem Muzsai Fanni főszerkesztőtől: Szerinted milyen új pozíciót volna érdemes bevezetni a HÖK testületébe, ami nagyon hasznos lehetne?