„Együtt” a HÖK tagjai 6. – Kommunikációs alelnök

2024.08.30.
„Együtt” a HÖK tagjai 6. – Kommunikációs alelnök
Mi mindent csinál egy kommunikációs? Vagy inkább mit nem? Ahogy Kiss Levente elmondja, a HÖK talán egyik legnehezebb területét viszi csapatával. Lássuk most az ő gondolatait. 

– Középiskolás tanulmányaid során a Nyíregyházi Diákpolgármesteri Iroda aktív tagja voltál. Mi mindent tanultál itt, ami most a GTK HÖK-ös munkádban is visszaköszön?

A Nyíregyházi Diákpolgármesteri Iroda szerves része volt gimnáziumi éveimnek, hiszen belecsöppentem egy olyan közegbe, ahol nem volt megállás, mindig volt teendő, és mindig aktív részese tudtam lenni a nyíregyházi diákéletnek. Ennek köszönhetően már megtanultam azt, hogy mire is van szükségük a diákoknak, hogyan tudok a nyelvükön beszélni. Megtapasztaltam azt, hogyan is épülhet fel jól egy szervezet, amely sikereket ér el a nebulók körében, és vonzó közeget alkot számukra.

– Menjünk vissza 2022 őszére, mikor felvételt nyertél karunkra. Számodra milyen volt az egyetem első napja? 

Az egyetem első napja rendkívül ijesztő volt, viszont sokaktól hallottam azokat a tanácsokat, hogy „próbálj meg a legjobban beilleszkedni”, „mindenben vegyél részt” és hasonlók. Ezek igen jól belevésődtek az emlékezetembe, így amikor átléptem egyetemünk kapuját, tudtam, hogy a lehető legtöbbet szeretném elérni és kihozni az itt töltött éveimből.

– A kommunikáció sokak számára nehezen megfogható területnek tűnhet. Te hogyan foglalnád össze a munkádat? Mit szeretsz benne a legjobban?

A kommunikáció talán az ELTE GTK HÖK-ön belül az egyik legnehezebb terület. Mi vagyunk a kapocs a hallgatók, az oktatók és nem utolsó sorban a HÖK között. Minden terület szerves részei vagyunk, hiszen az információ átadása a mi munkánkon keresztül történik. Én a marketing szakmát mindig úgy fogalmazom meg, hogyha egyszer beszáll valaki abba a bizonyos versenybe, akkor mindig up-to-date-nek, felkészültnek és a hét majdnem minden napján elérhetőnek kell lennie. A legjobban a kreativitás szabadságát szeretem, azt, hogy a munkák során csak a képzelet szabhat határt, és hogy minden ötlet egy újabbat szül.

– Programterved fontos része volt egy kommunikációs csapat kialakítása. Mi mindennek kellett annak megfelelnie, aki ide be szeretett volna kerülni?

Nagyon büszke vagyok a csapatomra, hiszen az őszi félévet közel 50 fővel fogjuk megkezdeni, ami rendkívül szép szám! Büszke vagyok arra, hogy megfelelő motivációval és produktivitással tudunk dolgozni az egyes projekteken, és mindenki meg tudja találni a kedvére való munkát. Számomra nagyon fontos az, hogy ne csak a hallgatók felé tudjunk jól kommunikálni, hanem szervezeten belül, bizottságon belül is megfelelően értsük egymást, és merjünk támaszkodni a csapat tagjaira. A kreativitás, jó kommunikációs készség, rendszerezettség és tanulni akarás mind elengedhetetlenek a kommunikációs területhez. 

– Interjúsorozatunkban minden szereplő feltehet egy kérdést a sorban utána következő munkatársától. Tőled Garai Viktória mesterszakos integrációért felelős referens ezt kérdezi: Mi volt a legnagyobb álmod, amit szerettél volna elérni a tavaszi félévben? Sikerrel jártál? Kérlek, válaszolj, és fogalmazz meg te is egy kérdést Bebők Szabolcs Levente médiareferens részére!

A legnagyobb álmom az volt, hogy egy olyan csapatot alakítsak ki magam körül, akik mernek rám számítani, felkeresni, hogyha bármilyen problémájuk van, és egyenrangú felekként tudunk együtt, sikeresen dolgozni, és tudjam őket motiválni arra, hogy tanuljanak, fejlődjenek és élvezzék a HÖK-ös létet, hiszen a hallgatókért vagyunk, és a hallgatók számítanak ránk.

Kérdésem Szabi felé: Ha újrakezdhetnéd, milyen más pozíciót próbálnál ki a HÖK testületén belül, hogyha nem választhatnád a médiareferensi pozíciót? Miért?


Fotók: Horváth Péter