„Együtt” a HÖK tagjai 5. – Mesterszakos integrációért felelős referens

2024.08.23.
„Együtt” a HÖK tagjai 5. – Mesterszakos integrációért felelős referens
Garai Viktória az alapdiplomáját is az ELTE GTK-n szerezte meg, tanulmányait szakváltással is megtűzdelte, ma pedig felváltva ül a mesteres óráin, a munkahelyi számítógépe előtt és a HÖK-ös bizottsága mebeszélésein. Lássuk, ő hogyan éli meg a hallgatókért végzett feladatait.

– A GTK-s mesterszakos hallgatók különleges helyzetben vannak, hiszen sokan teljes munkaidő, esetlegesen család mellett végzik a tanulmányaikat, így más igényeik lehetnek az integrációra vonatkozóan. Miképpen hidalod át ezt a kérdést?

A legfontosabb azt felismerni, hogy a karunk által kínált képzés kifejezetten azokat vonzza, akik munka mellett szeretnének további tudásra szert tenni. Emiatt fontos nekik a tervezhetőség és az, hogy hozzájuk hasonló érdeklődésű emberekkel tudjanak találkozni beszélgetni. Széles érdeklődési körrel rendelkeznek, és sok esetben kiforrott véleményük van, hogy mire szeretnék az idejüket szánni. Ezért a programok, amiket kínálunk, legyen az a Gólyatali vagy az MSc Gólyahét, mind munkaidő után, hétvége előtt vagy abba belenyúlva kerül megrendezésre. A fókuszban sokkal inkább az idő és a tér megteremtése van, hiszen sokszor ők maguk szeretik a csapatot építeni, így főleg a networkingre és a lazításra szeretjük a hangsúlyt fektetni. Persze nem maradhatnak ki olyan hagyományos játékok, amelyek mindig osztatlan sikert aratnak: ilyen a KvízEst vagy a Sörpong bajnokság, de a tapasztalataink alapján a zenés-táncos rendezvények is vonzzák a mesterszakos hallgatókat.

– A mesterszakosok integrálása viszonylag új terület, amelynek a felépítésében aktívan részt vettél a kezdetektől fogva. Hogyan értékeled ezt a folyamatot?

Hatalmas örömmel fogadtam az első megkeresést, amikor még csak gondolatként létezett egy, külön a mesterszakosokkal foglalkozó bizottság. Már az elején tudtam, hogy kihívásokkal teli kalandos út elé nézünk, ami nem lesz zökkenőmentes, viszont hatalmas segítséget nyújtott a háttértámogatás, amit az akkori HÖK elnökség biztosított. Összességében nagyon pozitívan értékelem az elmúlt időszakot, és büszkén tekintek vissza az induló csapatomra. Fontos kiemelnem, hogy nem egyedül vettem részt a folyamatok és hagyományok kialakításában, emiatt szeretném név szerint említeni Mátés Renit, Lakner Felit, Vörös Renit, Török Tonit, Siska Esztert és Horváth Katrint, akik nélkül nem tudtam volna megfelelő minőségben képviselni a mesterszakos hallgatókat.

– Alapszakos képzésedet először kereskedelem és marketing szakon kezdted, azonban váltottál, így végül pénzügy és számvitel diplomát szereztél. Hogyan ismerted fel, hogy ez a terület jobban vonz, mint a marketing?

A felismerés a tanulmányaim elején ért, amikor beültem dr. Karai Éva tanárnő szemináriumára. A lelkesedése és a kiemelkedő szakmai tudása magával ragadott, emiatt a mai napig emlékszem arra az órára. Sokáig nem mertem megtenni, hogy szakot váltsak, mivel addigra már egyszer végigcsináltam a folyamatot, de az oktatói gárda és a barátaim bíztattak engem, mert látták, hogy mennyi élvezettel veszek részt a gyakorlatokon, és milyen szívesen segítek az évfolyamtársaimnak a pénzügy-számvitel szakos tárgyakból. Ezek miatt végül másfél év után váltottam – visszagondolva, örülök a döntésnek, mert már négy és fél éve a végzettségem szerinti szakmámban dolgozok.

– A HÖK-ös feladataid és tanulmányaid mellett az egyik Big4 cégnél dolgozol teljes állásban. Össze tudod kapcsolni az életed e három területét?

Tanulmányaimat a munkahelyem támogatja, de természetesen szükséges némi kompromisszum. Az esetemben az vált be, hogy a „business season” alatt a munkára koncentrálok majd a vizsgaidőszakokat kihasználva vizsgákkal végzem el a tárgyakat, így az előre eltervezett irányt tudom tartani, és sikerrel vettem az eddigi akadályokat. A HÖK-kel kapcsolatos teendőimet főleg hétvégén, illetve munkaidő után végzem el. Itt is szeretném megjegyezni, hogy a csapatom nélkül nem tudnám ilyen hatékonyan csinálni a feladatokat. Jó érzés, hogy mindig tudok tőlük segítséget kérni, sosem kell egyedül megugrani egy problémát. A legfőbb támogatóim mégiscsak az elnökség, ők azok, akik hatalmas bizalmat szavaztak nekem azzal, hogy főállásom mellett felajánlották ezt a lehetőséget. Így folyamatosan törekszem a lehető legjobb minőségű munkára.

– Interjúsorozatunkban minden szereplő feltehet egy kérdést a sorban utána következő munkatársától. Tőled Sörös Ármin alapszakos integrációért felelős referens ezt kérdeziMi a titka a mesteres hallgatók bevonásának? Kérlek, válaszolj, és fogalmazz meg te is egy kérdést Kiss Levente Péter kommunikációs alelnök részére!

A mesterszakosok a HÖK munkájába történő bevonásának legnagyobb titka a befogadó közösség megteremtése, e nélkül nem jöhetett volna létre a mesterszakos integrációért felelős bizottság. Mindenkit szívesen fogadunk, aki szeretne tenni a közösségért, és csak rajta múlik, mennyire szeretne ebben részt venni. Mi megadjuk a lehetőségét annak, hogy olyan területen próbálja ki magát az ember, amiben még nem volt lehetősége.

A kérdésem, amit Levinek feltennék: Mi volt a legnagyobb álmod, amit szerettél volna elérni a tavaszi félévben? Sikerrel jártál?


Fotó: Horváth Péter