„Az okos sorrend rajtad múlik!”

Pásztói Vera | 2024.07.08.
„Az okos sorrend rajtad múlik!”
Június 25-én és 27-én tartott nyílt napot az ELTE GTK, hogy segítse a középiskolások döntését a sorrendmódosítás július 10-ei határideje előtt. Az eseményen a résztvevők hasznos tanácsokkal és rengeteg fontos információval gazdagodtak.

Dr. Margitay Tihamér, a kar dékánja nyitotta meg az alkalmat, aki igyekezett megnyugtatni minden jelenlévő középiskolást, hogy a sikeres felvételi innentől már nem rajtuk múlik. Amit tehetnek, az az átgondolt, okos döntéshozatal a sorrend felállításánál. Előadásában kitért az egyetemi évek nehézségeire és arra, milyen készségek fejlesztése szükséges ezek leküzdéséhez. Kiemelte, hogy a lemorzsolódás elkerüléséhez elengedhetetlen a megfelelő időbeosztás, a figyelmes tájékozódás és a minél aktívabb szociális jelenlét. Megkérdeztük Bercit, Ádámot és Mátét, hogy ők a dékán úr mely javaslatait tartották a leghasznosabbnak. Ádám így vélekedett:

„Nagyon praktikus tippeket kaptunk, hogy hogyan osszuk be az időnket, ha szeretnénk majd az egyetem mellett dolgozni, illetve mennyi munkát kell majd a tanulásba befektetnünk.”

Berci hozzátette:

„Nekem fontos volt, hogy felhívta a figyelmet a tájékoztatók alapos elolvasására. Én nem biztos, hogy magamtól ezt gondoltam volna, de így erre majd különösen fogok így figyelni.”

Mátét pedig ezt válaszolta:

„Már voltam az előző nyílt napon is, így találkoztam ismerős információkkal. Most azért érkeztem, mert az ELTE GTK-t jelöltem meg első helyen, és szerettem volna biztosra menni, illetve a lehető legtöbbet megtudni az egyetemről.”

Hallgatói segítőink fogadják az érdeklődőket

Ezután Vida Mátyás, a HÖK rendezvényekért felelős alelnöke, valamint Mándoki Máté, rendezvényekért felelős referens meséltek a leendő gólyákra váró integrációs lehetőségekről és ismerkedési alkalmakról. Az ELTE GTK vezetősége és hallgatói önkormányzata igyekszik a lehető legtöbb alkalmat megteremteni a diákok számára, hogy mindenki megtapasztalhassa az egyetemi közösséghez tartozás érzését, így a gólyatáboron túl idén is megrendezésre kerülnek a gólyatalik, a gólyahét és a gólyabál is, biztosítva az újdonsült hallgatóknak a programokat a ponthatárok kihirdetésétől egészen novemberig. Zsófi és Dorka kifejezetten kíváncsiak voltak, karunk milyen lehetőségeket kínál ezen a téren. Dorka így foglalta össze, miért érkezett a nyílt napra:

„Én leginkább a beiratkozásra voltam kíváncsi, persze emellett még a gólyaprogramokra és arra is, hogy hogyan zajlanak majd az egyetemi évek. Szerintem nagyon hasznos volt. Elég tömör információkat kaptunk, amelyek igazán érdekesen hangzottak.”

Zsófi szintén lelkesen mesélt az előadáson hallottakról:

„Nekem nagyon tetszett a gólyabál, egyrészt maga az esemény, hogy elegánsan lehet felöltözni, illetve a bálkirálynő választás is, mert nekünk ez elmaradt a szalagavatón.”

A HÖK tagjaitól dr. Németh Edit vette át a szót, aki az ELTE-n töltött hétköznapokról és a karon folyó oktatásról mesélt az érdeklődőknek. A középiskolások tőle kaphattak tanácsot az egyetemünkön megkezdődő tanulmányokhoz, az angol és magyar nyelvű kurzusok megválasztásához.

A sportolási lehetőségekről a BEAC sportkisokosában olvashatunk

A nyílt napok folyamán előadást tartott még Nagy Anna Dorottya, a GTK HÖK elnöke, aki az egyetemi tanulmányok melletti pénzkeresési lehetőségekről, ösztöndíjakról, támogatásokról és a kollégiumi elhelyezésről tájékoztatta a középiskolásokat. Kata ezt emelte ki az esemény fontos új információi közül:

„Engem leginkább a lakhatási megoldások foglalkoztattak. Az albérletárak elég magasak, így jó, hogy van lehetőség arra, hogy ezt kicsit olcsóbban megoldjam.”

Gergő pedig így vélekedett:

„Örültem, hogy ilyen sok információt ad az egyetem, hogy folyamatosan részletesen fognak tájékoztatni minden hallgatókat érintő ügyről. Fontosnak tartom, hogy az ösztöndíjakról is beszéltek, ez nagy segítséget jelenthet, ha a későbbiekben önállóan élnék.”

Az egyetemi évek megkezdésére vonatkozó kérdésünkre még hozzátette:

„Tervezek majd csatlakozni a BEAC-hoz, nagyszerűnek tartom, hogy 40 féle sportágat kínál, és a SUP-tól kezdve bármiben kipróbálhatom magam.”

Dr. Zemplén Gábor a nemzetközi lehetőségekről számol be

Az tájékoztatók sorát dr. Fortvingler Judit és dr. Zemplén Gábor zárták, az ELTE-n elérhető nemzetközi lehetőségekről. A kar minden hallgatót támogat, aki érdeklődik a külföldi tanulmányok iránt, az ELTE több partneregyeteme közül választhatnak azok, akik ebbe a kalandba belevágnának. Akiket kérdeztünk, az ELTE egyik legnagyobb pozitívumaként emelték ki az Erasmus lehetőségét. Matild és Betti is kifejezték, számukra meghatározó szerepet játszott a döntéshozatalban, hogy erre egyetemünkön van esélyük.

Az esemény végén Anita és Éva foglalta össze nekünk, mit kaptak a mai naptól. Anita így fogalmazott:

„Sorrendváltoztatáson gondolkozom, így nagyon boldog vagyok, hogy volt ez a tájékoztató nyílt nap. Engem ez totálisan meggyőzött, biztosan előre fog nálam kerülni ez az egyetem!”

Éva hasonlóan értékelte a rendezvény hasznosságát:

„Az első 3 helyre az ELTE szakjait írtam, így most többet szerettem volna megtudni az egyetemről. Rengeteg fontos információt kaptam ma, a sorrendemen pedig nem fogok változtatni!”

Az ELTE hallgatók és oktatók közössége. Ha hallgatóként te is szeretnél egy ilyen összetartó egyetemi közegben fejlődni, akkor július 10-ig írd a sorrended első helyére az ELTE GTK-t, és találkozzunk a következő szemeszterben!

Fotók: Palasics Bence

További képeink

További képeink

0

/

0

0

/

0