Út a sikerhez? Jól kell gazdálkodni az idővel!

Az ELTE GTK gazdálkodás és menedzsment alapszakos hallgatója vagy. Honnan hallottál az egyetemről, és miért esett a választásod egy gazdasági képzésre?
Gimnazista koromban hallottam először az ELTE-ről, és azonnal meggyőzött, hogy milyen hosszú múltra tekint vissza ez az intézmény, illetve vidékiként nagyon vonzónak találtam, hogy Budapesten tanuljak. A matematika régóta közel áll hozzám, szeretem a számolós, statisztikai feladatokat, emellett a legjobban valamilyen vezetői pozícióban tudtam elképzelni magam, ahol embereket irányíthatnék, csapatokat szervezhetnék, így került a menedzsment az életembe. Szerintem itt egy igazán elismerésre méltó diplomát szerezhetek.
Most kezdted meg a 3. évedet. Milyen kihívásokat tartogat ez számodra, hogyan készülsz a projektfeladatra és szigorlatokra?
Egy elég nehéz és stresszes félév áll előttem. Már túlvagyunk a projektfeladat elkezdéséhez szükséges zh-n, ahol felmérik, hogy rendelkezünk-e azzal a tudással, amit majd a szakdolgozat megírásánál hasznosíthatunk. Úgy gondolom, ennek rengeteg hasznát fogjuk venni, és másfél év után nagyon színvonalas munkát adhatunk majd ki a kezünkből. A szigorlatokra már most elkezdtem készülni, mivel ezeket a szorgalmi időszakban szeretném megírni, amit nem egyszerű összeegyeztetni a zh-kkal, illetve a tánccal, ami már nemcsak mozgásformaként van jelen az életemben, de oktatom is.
Nem egy hétköznapi választás a hastánc. Hogyan vált az életed részévé ez a sportág, mi az, ami igazán megfogott benne?
A testvérem kezdett először hastáncolni vidéken, majd négyéves koromban csatlakoztam az akkor induló mini csoporthoz. Nagyon élveztem ezt a sportot, de érdeklődtem a röplabda iránt is, és mivel az előbbi hajlékonyságot, utóbbi merev izmokat igényel, nem találtam meg az egyensúlyt a két sport között, és pár év szünetet tartottam a táncban. Egy röplabdás sérülés után tértem vissza, Pestre való költözésem óta pedig még jobban megszerettem, és hihetetlen mennyiségű új tudásra tettem szert. A hastánc csodálatos eszköze az önkifejezésnek, és még többet lehet belőle kihozni, ha elmerülünk a kultúrában és a zenékben. Emellett nagyon egészséges is, hiszen olyan izomcsoportokat mozgat meg, amelyeket nem hogy nem használtam, de még a létezésükről sem tudtam.
Elnyerted a BEAC sportösztöndíját. Mi motivál, hogy ilyen kiemelkedően teljesíts a sportban?
Boldogsággal tölt el, ha látom, hogy egy-egy próba során mennyi női energia szabadul fel. Sajnos a hastánc egyre inkább egy ijesztő sportágnak számít, sokan tartanak attól, hogy nehéz, illetve félelmetesnek tartják, hogy a fellépő ruhában kiálljanak mások elé, pedig hihetetlenül nagy önbizalmat tud adni. Ezért is szeretnék mindenkit arra bíztatni, hogy csatlakozzon hozzánk, és tegye próbára magát, mert sokkal többet tud nyújtani a tánc, mint amennyire rémisztőnek tűnik.
Már nemcsak résztvevőként, de oktatóként is aktívan szerepet vállalsz ebben a sportban. Milyen ez a munkafolyamat, és hogyan fér bele mindez az egyetemi életbe?
Két csoportot oktatok jelenleg: a diákoknak meghirdetett testnevelési kurzust, illetve a BEAC teljesen kezdőit. Szerintem ez is nagyban kapcsolódik a menedzsmenthez, hiszen itt is megjelenik a szervezés, a jó kommunikáció és az emberek irányítása. Már a nyáron el kellett kezdenem készülni erre a félévre, előre megterveztem a zenéket, azt, hogy mivel szeretnék az órákon foglalkozni, ezeket felírtam a füzetembe, és ebből tudok ott puskázni. Így folyamatosan taníthatok úgy, hogy nem kell napról napra készülnöm, mivel mindent kitaláltam régen, időhiány miatt sem csúszok el. Azt tanácsolnám azoknak, akik szeretnének hasonlóan oktatni, hogy legyenek elhivatottak a sportág iránt, szeressék a tanítást, és készüljenek, tervezzenek előre, mert máshogy nem fog menni az egyetemi órák mellett.
Van egy egyéni vállalkozásod, ahol pénzügyi közvetítőként dolgozol. Mit jelent ez pontosan, és hogyan tudod alkalmazni az egyetemen tanultakat ebben a munkakörben?
Egy éve kezdtem el egy pénzügyi tanácsadó cégnél dolgozni, ami franchise vállalattá nőtte ki magát, ehhez kellett az egyéni vállalkozás elindítása. Itt HR feladatokkal foglalkozom, továbbá találkozom az ügyfelekkel, akiknek segítünk a pénzügyeiket megtervezni. Ezen a munkahelyen én oszthatom be az időmet, így az egyetem mellett is el tudom végezni a feladataimat. Nagyon sok hasznát veszem a képzésen tanultaknak, mivel a meggyőzés és az érvelés tárgyak elengedhetetlenek a jó kommunikációhoz, legyen szó egy tárgyalásról vagy egy új munkavállaló interjúztatásáról. Emellett a pénzügy és számvitel órákat is tudom alkalmazni, hiszen fontos, hogy értsem, milyen adatokkal dolgozunk, ezeket hogyan tudjuk felhasználni. De ki kell emelnem, hogy a munka és a tanulás párban járnak, például az üzleti jog tárgyamnál sokszor alkalmaztam azt a tudást a szerződésekről, amit a cégnél megszereztem.
Mi a legfontosabb, amit a sportolói éveid alatt tanultál? Ezt a tudást hogyan tudod alkalmazni a mindennapjaid során?
A tánc fantasztikusan növelte az önbizalmam, emellett a kitartásom is rengeteget fejlődött. Tudom, hogy bármennyire is fáradtnak érzem magam, akkor is meg kell csinálnom, el kell mennem a próbára, mert nem hagyhatom cserben a csapatom. Persze sosem bánom meg, hogy nem maradtam inkább otthon, mivel egy-egy alkalommal ki tudom üríteni a fejem, annyira a táncra fókuszálok abban a pár órában, hogy utána már sokkal gördülékenyebben megy a tanulás és a munka.
Fotók: Végh Bence