Új egyetemi tanárok karunkon

2024.12.02.
Új egyetemi tanárok karunkon
A köztársasági elnök 304/2024. (XI. 28.) KE határozata alapján karunkon 2024. december 1-jei hatállyal két új egyetemi tanár került kinevezésre. Kiemelkedő oktatói és tudományos pályájuk e jeles állomásán gratulálunk Tóth Zsuzsanna Eszternek és Jónás Tamásnak!

Dr. habil. Tóth Zsuzsanna Eszter 2003-ban végzett a BME műszaki menedzser szakán minőség- és technológiamenedzsment szakirányon, majd 2005-ben szintén a BME-n MBA-diplomát szerzett minőség- és termelésmenedzsment, ill. pénzügyi és gazdasági szakirányokon. PhD-tanulmányait a BME Gazdálkodás- és Szervezéstudományi Doktori Iskolában végezte, PhD-fokozatát 2008-ban itt szerezte summa cum laude minősítéssel. 2005–2008 között egyetemi tanársegédként, 2008–2014 között adjunktusként, 2014-től egyetemi docensként a BME GTK Menedzsment és Vállalkozásgazdaságtan Tanszéken végzett oktatói és kutatói tevékenységet. 2015–2017 között a Tanszék tanszékvezető-helyettese és a BME GTK minőségügyi dékánhelyettese volt. 2017-ben teljes munkaidejű egyetemi docensként csatlakozott az ELTE Gazdálkodástudományi Intézethez, 2017–2021 között a Menedzsment és Üzleti Jog Tanszék tanszékvezetője, 2021-től az ELTE GTK oktatási dékánhelyettese. Az ELTE Menedzsment és Üzleti Jog Tanszéken a menedzsment szakcsoport vezetője, a kapcsolódó műhelymunka eredményeképpen a szakcsoporti oktatási és kutatási portfólió kialakításának és formálásának aktív szereplője, tantárgyi tematikák kidolgozója, oktatási segédanyagok szerzője és társszerzője. 2020-tól a Gazdálkodás- és Szervezéstudományi Doktori Iskola törzstagja, témakiíró és témavezető. 2023-ban habilitált. Az elmúlt tíz évben aktív kutatási tevékenységet végzett, összesen 142 tudományos közleménye jelent meg, három lektorált szakkönyv esetében szerző, összesen 12 könyvrészlet szerzője. 42 lektorált tudományos folyóiratcikke jelent meg, 25 idegen nyelven, ebből 16 Q1/Q2 besorolású. Publikációs jegyzéke az MTMT-n itt érhető el.

Dr. habil. Jónás Tamás 2000-ben automatizálási mérnökként csatlakozott az Elcoteq Magyarország Kft.-hez Pécsett. 2002 februárjától Németországban, az Elcoteq Germany GmbH-nál folytatta pályafutását. 2004 júliusában visszatért Magyarországra, és a Flextronics International Kft.-nél mérnökség- és folyamatos fejlesztési vezetőként kezdett dolgozni, először Zalaegerszegen, majd 2011-től Budapesten. 2010 júliusában egyetemi adjunktusként is bekapcsolódott a felsőoktatásba, amikor a BME Menedzsment és Vállalatgazdaságtan Tanszékén kezdett el dolgozni. 2011-ben a BME Gazdálkodás- és Szervezéstudományi Doktori Iskolában szerzett PhD-fokozatot. 2014 júliusától 2017 augusztusáig ugyanitt egyetemi docensként folytatta oktatói és kutatói munkáját. Ezt követően, 2017 szeptemberében csatlakozott az ELTE Gazdálkodástudományi Intézethez. 2021-től a Menedzsment és Üzleti Jog Tanszék tanszékvezető-helyettese, 2023-ban habilitált. Tudományos munkássága a kvantitatív módszerek, azokon belül elsősorban a lágy számítási módszerek (folytonos logikák, fuzzy logika, sztochasztika és mértékelmélet) kutatásaira és azok menedzsmentben és üzleti folyamatok modellezésében történő alkalmazásaira terjed ki. Kutatásai jelentős része nemzetközi egyetemközi és vállalati együttműködésben folyik. Szoros együttműködésben tevékenykedik 9 hazai és 5 külföldi egyetemi kutatóval, valamint 15 vállalati szférában dolgozó kutató-fejlesztő munkatárssal. Vállalati kutatási eredményeinek jelentős része az ELTE GTK Minőségmenedzsment és Üzleti statisztika szakcsoport oktatási és kutatási tevékenységébe épült be. Kutatásai eredményeként 56 tudományos folyóiratcikk, amelyek közül 31 külföldi kiadású szakfolyóiratban angol nyelven jelent meg, egy angol és egy magyar nyelvű könyv, két angol és három magyar nyelvű könyvfejezet, 25 angol és négy magyar nyelvű konferencia tanulmány születetett. Publikációs jegyzéke az MTMT-n itt érhető el.

Sok sikert kívánunk kollégáinknak a folytatáshoz!