Több száz új diplomás Karunkon
Naponta két alkalommal gratulálhatott az átadó bizottság annak a több mint félszáz újdonsült szakembernek, akik talárban és diplomakalapban foglaltak helyet az ELTE Lágymányosi Campus Gömb Aulájában. Ugyan a Gazdaságtudományi Kar az ELTE legfiatalabb kara, de máris az ország egyik legtöbb hallgatóját oktatja, amelyről a diplomaátadó ünnepségen résztvevő hallgatók és vendégeik is tanúskodtak.
Az idei diplomaátadó bizottság tagjai Margitay Tihamér dékán, Tóth Zsuzsanna Eszter oktatási dékánhelyettes, Tanács János, a Marketing és Érveléstudományi Tanszék tanszékvezető-helyettese, valamint Nagy Anna Dorottya, a GTK HÖK elnöke voltak. Margitay Tihamér beszédében a Raffaello freskójáról jól ismert athéni iskola születéséről és működéséről mesélt, kiemelve, hogy annak 900 éves fennállása során diákjaiból uralkodók, vezetők, nagy gondolkodók váltak, akiket a képzésük alatt erős kötelék tartott össze. Dékán úr reméli, hogy az ELTE Gazdaságtudományi Karán tanult fiatalok között is fennmarad majd a kapcsolat, nemcsak egymással, hanem karunkkal is. Reméljük, hallgatóink idővel visszatérnek, hogy az akkori hallgatókat segítsék tudásukkal, tapasztalatukkal. „Mi továbbra is összetartozunk, és Önök továbbra is idetartoznak.” – zárta beszédét dékán úr.
A diplomaátadók megszervezése a Tanulmányi Hivatal csapatmunkájának köszönhető. Józsa Éva, a Tanulmányi Hivatal munkatársa elmondta, hogy az előkészítésre két hónapot fordítottak, amely során a legnagyobb kihívást a névsor precíz elkészítése jelentette. A munkatársak továbbá kiemelten odafigyelnek a speciális igényű hallgatókra, hogy számukra is felejthetetlen maradjon ez a nap. „Ekkora méretű diplomaátadó ünnepség még nem volt a GTK életében, így nekünk is különleges élmény volt.” – teszi hozzá Józsa Éva.
Mit gondol most egy végzett GTK-s hallgató, vagyis az immáron diplomás szakember? Kiderül az alábbi válaszokból.
Orsó István, gazdálkodási és menedzsment alapszak
– Hogy érzed magad most, az átadó ünnepség után?
Nagyon felemelő érzés, ahogyan Tanács János tanár úr is mondta. Számomra ez valóban egy mérföldkő, nagyon örülök, hogy eljuthattam idáig. Már folyamatban vannak a mesterképzési tanulmányaim, szintén itt, az ELTE GTK-n, illetve a doktori képzésen is gondolkodom, így várom majd az újabb mérföldköveket is.
– Mi a legkedvesebb emléked az elmúlt három és fél évből?
Azt emelném ki, amikor Ormos Mihály tanár úr jött be egyszer vállalati pénzügyek tárgyat helyettesíteni. Megkérdezte, hogy éppen milyen óra van, abban hol tartunk, és ezekkel az információkkal olyan előadást tartott, amit azóta is mindig mindenkinek elmesélek. Tanár úr hatására olyannyira megjött a kedvem a pénzügy tanulásához, hogy annak a félévnek a végén 96 ponttal kaptam megajánlott jegyet. Azóta szeretem nagyon a pénzügyet.
Bóna Bianka, kereskedelem és marketing alapszak
– Hogy gondolsz vissza a tanulmányaidra?
Életem egyik legizgalmasabb évei voltak, nemcsak a tanulás, hanem a kalandok miatt is, amelyeket az egyetemnek köszönhetek. A szabadidőmet főleg utazással töltöttem, de persze az egyetemi bulikat, a baráti iszogatásokat sem felejthetem ki, és természetesen rengeteget tanultam, de úgy hiszem, hogy megérte.
– Milyen terveid vannak az elkövetkező időszakra?
Most éppen vezetés és szervezés szakon tanulok, majd elsődlegesen egy multicégnél szeretnék elhelyezkedni Budapesten, később pedig lehet, hogy külföldre is kimennék még dolgozni vagy tanulni, maradva marketinges területen.
Szilágyi Réka, nemzetközi gazdálkodás alapszak
– Milyen érzésekkel érkeztél meg a mai ünnepségre?
Nagyon vártam már ezt a napot, egyszerűen hihetetlen, hogy végre itt lehetek és átvehetem a diplomámat. Olyan ismerősökkel is találkozhattam, akiket már régebb óta nem láttam. Körülbelül általános iskola alsó tagozatában döntöttem el, hogy az ELTE-re szeretnék majd jelentkezni, aztán jött a gazdasági vonal, a nemzetközi gazdálkodás szakra pedig azért esett a választásom, mert mindenbe szerettem volna egy kicsit belekóstolni, ami sikerült is.
Riesz Luca, pénzügy és számvitel alapszak
– A ti évfolyamotoknak a járvány miatt nagyrészt kijutott az online oktatásból. Milyen volt így elvégezni a képzést?
Az első félév nagyon intenzív volt, rengeteg élmény, új ismeretség, buli jellemezte. Ezt egyből követte a covidos időszak, amely alatt azonban jól együtt tudtunk működni, sokat kommunikáltunk, tanultunk közösen, igyekeztünk segíteni egymásnak. Az utolsó félévben már elkezdtem dolgozni, így kevesebbet vettem részt az egyetemi félévben, de szerintem mindennel együtt ez a hét félév abszolút élményteli volt.
– Társítasz valamilyen jelentőséget a diplomádhoz?
Számomra megerősítést jelent, hogy képes voltam elvégezni ezt a képzést. Mivel inkább humán beállítottságú vagyok, izgultam nagyon a szak miatt, de Andor György tanár úr az egyik nyílt napon meggyőzött, hogy ez lesz az irányom, a tanulmányok pedig valóban megerősítettek ebben.
Sáfrán Tamás, pénzügy mesterszak
– Milyen érzés a kezedben tartani az oklevelet?
Nem tudtam igazából, hogy az alapszak elvégzése után milyen lesz egy új helyen, egy új képzést elkezdeni, és mit várjak el magamtól. Mindenesetre nagyon boldog vagyok most, itt van velem a családom is, kell ennél több?
– Mi volt a legjobb élményed az ELTE GTK-n?
A mi évfolyamunk volt az, akiknek teljesen online formában kezdődött meg az egyetem, és fél évig nem is találkozhattunk a csoporttársainkkal. Pont ezért nagyon jó volt, amikor elkezdtek végre szerveződni a kisebb közösségek, végül én is jó barátokra tettem szert ezalatt a két év alatt.
Németh Panka, marketing mesterszak
– Mit jelent számodra a diploma?
Elismerést, és annak a bizonyosságát, hogy tényleg megérte annyi időt belefektetni a tanulásba. Az, hogy elértem a célomat, és a családom büszke rám, felbecsülhetetlenül jó érzés. Kívánom, hogy ezt mindenki élhesse meg a tanulmányai során.
– Sikerült jó kapcsolatokat, akár barátságokat kötnöd az egyetemen?
Mindenképp, egy kisebb baráti körrel már az egyetem kezdete óta összejárunk, és ezen kívül is elmondhatom, hogy mind szakmailag, mind közösségileg nagyon pozitívan fogok az ELTE-re visszagondolni.
Knipper Bernadett, vezetés és szervezés mesterszak
– Miért váltottál az ELTE GTK-ra az alapdiplomád megszerzése után?
Sokan mondják, hogy érdemes a különböző szemléletmódok miatt más helyen végezni mesterszakot. Én is így tettem, és egyáltalán nem bántam meg, bár a jelentkezésnél a sorrenden anno még vacilláltam, hogy biztos jó döntést hozok-e. A társaság remek volt, és a tanáraink is nagyon kedvesek voltak, meg is lepődtem, mert nálunk alapszakon ez a fajta nyitottság nem igazán volt jellemző. Nem mellesleg a mintatanterv tárgyai is érdekesek voltak.
– Hogy érezted magad, amikor felsétáltál a pódiumra a diplomádért?
Hihetetlenül jó érzés volt, mondhatnám úgy is, hogy az elmúlt négy félév megkoronázása. Itt vannak velem a barátaim, boldog vagyok, és büszke vagyok magamra, hogy oklevelet szereztem. Az egyetemi mindennapok, a Trefort-kert és az előadások hiányozni fognak, de az élet rendje az, hogyha elértük az egyik célunkat, keressünk egy másikat. Én is ezt tervezem most, és ezt tanácsolnám mindenki másnak is.
Sok szeretettel gratulálunk minden frissdiplomásunknak!
Fotók: Horváth Péter, Kvanduk Anna, Palasics Bence Balázs, Bernáth Gergely
A mesterszakos interjúkat Szabó Jázmin készítette.
Galéria
Galéria
0
/
0
0
/
0