Tájékoztató a jövőbeli hallgatóknak és a még bizonytalanoknak

Az Eduline június 20-án megjelent összegzése szerint a 2023-as rendes felvételi eljárásban több mint 7000-en jelentkeztek az ELTE GTK gazdasági képzéseire, köztük 3084-en karunkat jelölték meg első helyen. Ezzel az ország 4. legnépszerűbb, egyben az ELTE legtöbb jelentkezőt vonzó karává váltunk. Idén is több mint harminc felsőoktatási képzőhely közül választhatnak azok, akik a gazdaságtudományi szakok iránt érdeklődnek – ahogy rendezvényeinken és tájékoztató anyagainkban ezt hangsúlyozni szoktuk, az ELTE GTK alapképzéseire azoknak érdemes jelentkezni, akiknek pont arra van szüksége, amit az ország legdinamikusabban fejlődő gazdaságtudományi kara nyújtani tud.
Június 21-i nyílt napon a szakjainkkal és az oktatással kapcsolatos tudnivalók mellett tájékoztatást kaptak a résztvevők a hallgatói élet, a sport, a kollégiumok, a külföldi tanulás és a küszöbön álló gólyaprogramokkérdéseiről is. A személyes találkozás során mindenki beszélgethetett jelenlegi hallgatókkal, és megtapasztalhatta az oktatási körülményeket, a campus hangulatát. Az oktatók és az ELTE GTK Hallgatói Önkormányzatának (HÖK) tagjai által tartott előadások és a Videótár megtekintése mellett az érdeklődők a nap zárásaként egy hallgató élménybeszámolóját is meghallgathatták a külföldön töltött félévéről.
A tájékoztató nap első előadását dr. Margitay Tihamér, az ELTE GTK dékánja tartotta, „Egyetemistának lenni: Gólya 1x1" címmel. Dékán úr ismertette a kar oktatási és számokérési rendszerének alapvető jellemzőit, valamint beszélt arról, hogyan lehet felkészülni az egyetemista létre, és hogyan lehet az egyetemi élet adta lehetőségeket jól kihasználni.
Ezután Fazekas Liliána, a HÖK kommunikációs alelnöke mutatta be, milyen közösségépítő programokra számíthatnak azok, akik szeptembertől ELTE-sek lesznek. Szó esett a Gólyataliról, a Gólyahétről és a Gólyatáborról is – utóbbi időpontja éppen ezen a tájékoztató napon került kihirdetésre: idén szeptember 2-án kezdődik a frissen felvett hallgatók háromnapos színes, vidám ismerkedő bulija.
A résztvevő diákok az ELTE GTK-n elérhető ösztöndíj-lehetőségekről és a szociális támogatásokról is tájékoztatást kaptak. Ulmann Ákos, a HÖK tanulmányi alelnöke ezek mellett bemutatta azt a hét kollégiumot, amelyekbe bármelyik ELTE-s hallgató jelentkezhet a július végén kezdődő felvételi eljárás során.
Egy rövid szünet után, mialatt a látogatók videótárunkkal ismerkedhettek meg, dr. Tóth Zsuzsanna Eszter, az ELTE GTK oktatási dékánhelyettese nyújtott betekintést a karon alkalmazott oktatási rendszerbe. Felhívta a figyelmet arra, hogy hallgatóként az órarendi ütközések és előtanulmányi problémák elkerülésének kulcsa a mintatanterv követése, ezenfelül kiemelte a sikeres felvételt követő adminisztratív teendők fontosságát.
A következő előadást Boros Réka Judit, a HÖK külügyi alelnöke tartotta, aki beszámolt a Küldöttgyűlés és a Hallgatói Önkormányzat munkájáról, valamint ismertette az újonnan megalakult öntevékeny köröket. Ezután Hegedüs Sámuel kapta meg a szót, aki a Navratil Ákos Szakkollégium tehetséggondozó tevékenységét mutatta be. A NÁSZ elnöke kiemelte a szervezet négy alapértékét, a szakmaiságot, a közösséget, a személyes fejlődést és az összetartást, illetve röviden szólt a szakkollégium felvételi rendszeréről is.
Az ELTE GTK-n elérhető külföldi tanulási lehetőségekről dr. Fortvingler Judit adott tájékoztatást. A Kar nemzetközi ügyekért felelős oktatási igazgatója ismertette a külföldi tanulási és szakmai gyakorlati programokat, részletesen bemutatva az Erasmus+ program, a Coimbra Group, a Charm-EU és az ELTE kétoldalú kapcsolatai által nyújtott lehetőségeket, beszélt az ezek keretében végezhető szakmai gyakorlatról és a pályázási tudnivalókról.
Az esemény utolsó programpontjaként Karl Mátyás, harmadéves nemzetközi gazdálkodás szakos hallgató tartott beszámolót tavalyi olaszországi cserediákélményeiről, fejlődéséről és a Torinóban eltöltött hónapok alatt kialakult új perspektívájáról. Prezentációját az utazásai során készített fényképei színesítették, valamint hasznos tippeket és értékes tapasztalatokat osztott meg a külföldi tanulmányok iránt érdeklődőknek.
fotók: Palasics Bence
Galéria
Galéria
0
/
0










0
/
0