Miért érdemes 2025-ben is az ELTE üzleti képzéseit választani?

A bő másfél órás tájékoztató során szó esett az ELTE által kínált végtelen fejlődési lehetőségek kihasználásáról, a hallgatói közösségi programokra való felkészülésről, valamint arról, hogyan lehet az angolul és magyarul tanulandó tárgyak összetételét a hallgató felkészültségéhez illeszteni. Milyen sorrend stratégiát tesz lehetővé a szabad szakváltás, hogyan lehet a külföldi tanulási lehetőségeket ügyesen kihasználni és felkészülni a diplomát követő elhelyezkedésre.
Az ELTE GTK képzéseinek egyik nagy erőssége a nemzetközi lehetőségekben jelentkezik. A Kar több mint 80 európai partnerintézménnyel áll kapcsolatban az Erasmus+ keretében, és további 200-nál is több egyetemmel működik együtt világszerte. A hallgatók már alapképzés alatt is részt vehetnek külföldi részképzéseken, és akár több szemesztert is eltölthetnek más országok üzleti kultúrájának megismerésével. Ez természetesen a mesterszakos hallgatók számára is nyitott.
A nyelvtanulás nemcsak lehetőség, hanem stratégiai cél is az ELTE Gazdaságtudományi Karon. Két alapszak teljes egészében elvégezhető angol nyelven, további kettőnél pedig a legtöbb tantárgy elérhető angolul. A Kar emellett külön ösztöndíjprogrammal erőteljesen ösztönzi a második és harmadik idegen nyelv elsajátítását is.
Az ELTE üzleti diplomája mögött ott áll a több szakterületet összekapcsoló, interdiszciplináris szemlélet, az oktatási csúcstechnológia, az idegen nyelvű kurzusok, az Erasmus+ és Charm-EU program révén megszerezhető nemzetközi tapasztalat, valamint a gyakorlatorientált képzés, amely már az egyetemi évek alatt üzleti szituációkhoz köti a hallgatókat. Itt sikerült a mesterséges intelligencia oktatását először Magyarországon általánosan integrálni a képzésbe és a hallgatókat arra felkészíteni, hogy az MI-t akár a projektdolgozatok és a szakdolgozat elkészítéséhez is használhassák. Az így megszerzett, kiterjesztett digitális készségek ugyancsak közvetlen munkaerőpiaci előnyként jelennek meg, hiszen ma – és két, három év múlva is – minden munkáltató az MI-hez értő, új munkatársakat keresi.
Az előadásokon túl a Start Nap másik erőssége a személyesség volt. A tanárok és a hallgatók egyaránt készséggel válaszoltak az egyéni kérdésekre: a pontszámítás, szakváltás, passziválás vagy épp a külföldi ösztöndíjak témájában.
A Start Napon való részvétel nem csupán információszerzési alkalom volt, hanem lehetőség arra, hogy mindenki feltegye magának a kérdést: mivel, kikkel és hol kívánja eltölteni az egyetemi éveit? Mit kap a befektetett energiáért, pénzért cserébe? Az ELTE GTK válasza világos: egy olyan diplomát, amely mögött valódi tudás, gyakorlati tapasztalat, nemzetközi perspektíva és egy összetartó közösség áll. Aki még a felvételi sorrend megváltoztatásán gondolkodik, annak július 9-ig van lehetősége emellett dönteni.