Mesterszakos tájékoztató az ELTE gazdasági képzéseiről

Népszerűségüket mutatja, hogy az összes gazdasági mesterszak közül 2019-ben az ELTE vezetés és szervezés, pénzügy, számvitel és MBA szakjaira nyertek felvételt a legtöbben, az ELTE GTI vezetés és szervezés mesterszakja az ország összes mesterszakja közül is a legnépszerűbbnek bizonyult. 2020-tól a meglévő képzési kínálatot két újabb sikerszak egészíti ki: a GTI célja, hogy a marketing, valamint a nemzetközi gazdaság és gazdálkodás mesterszakjai is hasonlóan erős pozíciót érjenek el, és már az első évben piacvezetővé váljanak.
A GTI hat mesterszakja számos specializációt kínál: ezekre bármelyik alapszakról tovább lehet lépni. Az ELTE gazdasági mesterszakjai kifejezetten a munka mellett tanulni kívánók szempontjaihoz igazodnak. Az MBA csak részidős formában indul, az összes mesterszak nappali és részidős változatban egyaránt elvégezhető. A nappali és a részidős képzések tantervei, tantárgyai azonosak, így a kétféle képzési forma között szabadon lehet váltani. Mindkét időbeosztási forma esetén jegyzeteket, az előadásokról videóanyagot kínálnak, valamint precíz, órára lebontott féléves oktatási menetrend szerint biztosítják a hallgatók haladását.
Az Intézet nemcsak a szorgalmi időszak alatt igyekszik a hallgatók heti elfoglaltságát optimalizálni, hanem a vizsgaidőszakokra eső terhelésüket is. Az évközi zárthelyikkel, az órai és csoportmunkákkal segít abban, hogy minél több tantárgy legyen a szorgalmi időszak végéig sikeresen lezárható. Ugyanakkor minden tárgyból vizsga is tehető, azaz a hallgató dönti el, hogy melyik tárgyat teljesíti már a szorgalmi, és melyiket a vizsgaidőszakban.
A képzés helyszíne a GTI új, az ELTE Trefort-kerti kampuszának részét képező, a Rákóczi út 7. szám alatt található Q épülete, amely Budapest egyik, közösségi közlekedéssel legjobban elérhető csomópontjában van. A legkorszerűbb technikai felételekkel felszerelt Q épület könnyű megközelíthetősége szintén jelentős időmegtakarítást, nagyobb kényelmet jelent a hallgatók a számára.