„Már várja Önt!”
A film a továbbtanulásról való döntést állítja középpontba. Te milyen szempontokat vettél figyelembe, hogy végül az ELTE GTK-ra esett a választásod?
Sok idősebb barátomat és ismerősömet kérdeztem az egyetemekről. Az ELTE GTK-ban az tetszett meg, hogy lehet magyarul és angolul is tanulni szabad választás szerint, de akár végig 100%-ban is tanulhatom angolul a tárgyakat. Ez nekem a nyelvgyakorlás és a szakmai kifejezések elsajátítása miatt volt fontos, és nem kellett emiatt különórákra járnom.
Hogyan jutottál el a gazdasági képzésekhez?
Közgazdász szakgimnáziumba jártam, ezért már akkor eldöntöttem, hogy a gazdasági irányt szeretném követni. Mivel van német nyelvvizsgám is, szerettem volna ezt és az angol tudásomat is kamatoztatni, így a nemzetközi gazdálkodás alapszakot választottam.
Nagy Alex rendezővel és természetesen ELTE GTK-s diplomával
Utólag mennyire tartod jónak a döntésedet, hogy az ELTE GTK-ra szavaztál?
Teljes mértékben elégedett vagyok a választásommal. Itt diákként rengetek lehetőség nyílik a tanulásra, például nemcsak a GTK tantárgyait lehet felvenni, hanem bármelyik másik karét is. Emellett sok rövid és hosszú távú mobilitási program közül válogathatunk, én például 2024 tavaszát Finnországban töltöttem. De ha valaki nem szeretne 4-5 hónapra kimenni külföldre, akkor egy-két hetes opciók is rendelkezésre állnak, vagy a partneregyetemek online kurzusaira is lehet pályázni. Ezek mind nagyban hozzájárulnak a kar nemzetközi környezetéhez, és jó, hogy ennyire személyre szabhatók az alternatívák. Gólyaként részt vettem a gólyatáborban, a gólyabálon, és aktívan bekapcsolódtam a közösségi életbe, ami sok barátot is hozott. Velük rendszeresen együtt készülünk a zh-kra az egyetem valamelyik tanulószobájában.
Harmadévesként már egy nemzetközi cégnél dolgozol. Mesélnél, kérlek a munkádról!
Valóban, egy amerikai anyavállalatú, kemikáliákkal foglalkozó cég osztrák csapatában dolgozom már két éve. Itt jól tudom a nyelvtudásomat kamatoztatni, mivel az ügyfelekkel németül, de a kollégákkal cégen belül angolul kommunikálunk. Feladataim közé tartoznak többek között a megrendelések rögzítése, az ügyfelekkel, az üzletkötőkel való kapcsolattartás és árazások. Ezelőtt szintén egy nemzetközi cégnél dolgoztam, így szívesen vinném tovább ezt a vonalat a későbbiek során is.
Rátérve a filmre: Hogyan kerültél be a szereplői csapatba?
Amikor jött az e-mail a szereplői jelentkezésről, úgy éreztem, hogy ez egy remek lehetőség, hogy részt vegyek a GTK reklámozásában, és nagyon izgalmas élménynek ígérkezett egy filmes környezetben lenni, emiatt is igazán örültem, hogy bekerülhettem. Nagyon szimpatikusak voltak a kollégák, és a forgatói csapat is hihetetlenül profi volt.
Sminkigazítás
Milyen élményeid voltak a forgatás során, és mi volt a legemlékezetesebb pillanat számodra?
Mindkét nap, amikor ott voltam, nagyon izgalmas volt, főleg, amikor én beszélhettem a kis saját jelenetemben titkárnőként. De különösen emlékezetes marad számomra a vacsorás jelenet, amikor „Párizsban” – azaz a P épület udvarán – forgattunk. Mindenki kellemesen elbeszélgetett egymással, és így a háttérzajkeltés alatt nagyon jól összekovácsolódott a csapat. Az tudom mondani, hogy egy igazi kis baráti társasággá váltunk.
A filmben a főszereplő Lilla egy lehetséges jövőt lát maga előtt. Ha előrenézel a saját jövődre, milyen terveid vannak a munkáddal és a karriereddel kapcsolatban, hogyan tervezed folytatni?
Mindenképpen nemzetközi cégnél szeretnék dolgozni a jövőben, mert nagyon tetszik, hogy ugyan online, de különböző nemzetiségű emberekkel dolgozhatok együtt, és ezáltal új kultúrákat ismerhetek meg. Egy ilyen környezetben leginkább valamilyen menedzseri pozícióban tudom elképzelni magam, ahol kamatoztathatom a tudásomat.
Moneypennyként Tét Lillát (Garam Regina) várva
Ha tanácsot adhatnál a most felvételizőknek és középiskolásoknak, mi lenne az?
Az egyetemválasztásnál fontos, hogy ne csupán az egyetem hivatalos információira alapozzák döntésüket, hanem beszélgessenek olyanokkal, akik ott tanulnak, hogy reális képet kapjanak az egyetemről. Kérdezzék őket a saját benyomásaikról, a tanárok hozzáállásáról és tudásáról, az adminisztrációról, ügyintézésről és ne csak a közösségi életről, mivel ezek a kulcsfontosságú tényezők lesznek a későbbiekben.
Fotók: Horváth Péter