Már nem elég csak most kiválónak lenni – fókuszban az ELTE gazdasági képzései
„Mi olyan gazdasági szakembereket képzünk, akik az egyetemen tanultakra építve a holnap vezetőiként felelősen formálják a jövőt, és helyt tudnak majd állni a mesterséges intelligencia, a big data és a hálózatok által átformált üzleti világban” – kezdi a dékán. „Az ELTE GTK ma az alapszakos hallgatói kiválóság szempontjából az ország egyik első számú kara, a gazdasági képzések terén pedig mesterszakjai 2020 óta országos listavezetők.” A dékán szerint a képzés magas színvonala, a kialakított oktatási feltételek, a magas szintű digitalizáció és az elkötelezett oktatói gárda mind-mind hozzájárult ahhoz, hogy az ELTE GTK-t a legkiválóbb hallgatók ilyen nagy számban válasszák.
Legalább ilyen fontos azonban a hallgatói igények szerint kialakított oktatási rendszer, a gyakorlati kérdések, előadások és workshopok képzésbe való integrálása, az angol mint képzési nyelv felár nélküli választhatósága, ahogy hét további nyelv elsajátításának a lehetősége és az Erasmus program keretében teljesíthető részképzések gazdag kínálata is. A hallgatóbarát vizsgarendszer, a tárgyak megajánlott jeggyel való teljesítésének lehetősége és a kar által kínált karriertervezési támogatás ugyancsak komoly vonzerőt jelenthet – véli a dékán.
A középiskolások közül sokan érkeznek úgy az egyetemek által tervezett tájékoztatókra, hogy már van valamilyen elképzelésük a továbbtanulási irányról, és így viszonylag könnyen kötelezik el magukat az országosan is legnépszerűbbnek számító gazdasági képzések mellett – de nagyon kevesen vannak, akik azt is tudják, mit fognak csinálni, milyen munkakörben fognak majd dolgozni a megszerzett diplomával. És persze vannak, akik még irányt sem választottak – még nem döntötték el, hogy gazdasági, társadalomtudományi, bölcsész vagy akár műszaki területen képzelik el a jövőjüket.
Az ELTE GTK nyílt napjainak egyik központi kérdése, hogy ebben konkrét segítséget adjanak: nemcsak az egyes szakok képzési kínálatát, szerkezetét mutatják be, de az adott szakkal elérhető jövőképeket, előmeneteli és fizetési lehetőségeket is. „Az első kérdés mindig az, miért éri meg a gazdasági szakokat választani – a második, hogy mit célszerű figyelembe venni az egyetem és a kar megválasztásakor” –fejti ki a dékán. „Azt szoktuk mondani: hozzánk az jöjjön, akinek pont arra van szüksége, amit az ELTE GTK a képzések terén kínálni tud. Nyílt napjainkon mindez közvetlenül is megtapasztalható, hiszen vendégeink megismerhetik a képzési helyszíneket, találkozhatnak oktatóinkkal, hallgatóinkkal, betekintést nyernek abba a jövőbe, ami a karra érkezve várja majd őket. Ezekben a hetekben több tízezer fiatal áll élete legfontosabb döntése, a továbbtanulási irány megválasztása előtt. Egy egyetemnek már nem elég csak most kiválónak lenni – képzései igazi rangját az adja meg, ahogy végzett hallgatói az üzleti életben boldogulni fognak. Mi erre készülünk, és ennek jegyében készítjük fel hallgatóinkat is” – zárta szavait dr. Margitay Tihamér.
Alapszakos rendezvényeinkre itt lehet regisztrálni.
Fotók: Horváth Péter, Palasics Bence, Temesi Ádám, Végh Bence
Galéria
Galéria
0
/
0
0
/
0