Kutatási keretszerződést kötött a MÁV-HÉV Zrt. és az ELTE GTI

Az innováció a gazdasági növekedés és versenyképesség meghatározó tényezője, melynek lényeges forrását jelentik az akadémiai szférában keletkező új tudományos eredmények. E tudományos eredmények gyakorlati hasznosíthatóságának fontos mozzanata az akadémiai tudást hasznosító szervezetek és a kutatásra szakosodott egyetemek közötti interakciók és kapcsolatok kialakítása. Az ELTE GTI és a MÁV-HÉV Zrt. között létrejött együttműködés egyaránt fontos eleme az elővárosi közlekedés fejlesztésének és a felsőoktatási intézmény versenyképessége növelésének.
Az ELTE GTI által képviselt kutatási irányok olyan, a gyakorlatban is implementálható szellemi potenciált adnak, amely a MÁV-HÉV Zrt. hatékonyságát és működési rugalmasságát a jelenleginél is magasabb szintre emelhetik. A most megkötött együttműködési megállapodás két fő területre fókuszál. Egyrészt a szolgáltatásminőséggel összefüggő üzemeltetési paraméterek méréséhez kapcsolódó statisztikai módszertan kidolgozására és a bevezetés támogatására, másrészt az emberi erőforrás gazdálkodás hatékonyságát javító ágazatspecifikus módszertanok kidolgozására. A cél a motivációs rendszer fejlesztését elősegítő, a MÁV-HÉV Zrt. működési sajátosságainak megfelelő teljesítménymérő, összehasonlító és értékelő rendszer kidolgozása, bevezetésük támogatása.
A partnerek egyetértenek abban, hogy az együttműködés akkor a leghatékonyabb, ha az egyetemek elméleti és tudományos hátteret biztosító kutatói, valamint a MÁV-HÉV sokéves szakmai tapasztalattal rendelkező munkatársai szorosan együttműködve, tudományos alapossággal dolgozzák ki a szervezetfejlesztési megoldásokat.
Az ünnepélyes aláírási ceremóniára a 2020. október 9-én került sor az ELTE GTI Dísztermében. A MÁV-HÉV Zrt.-t Keresztes Péter vezérigazgató, Kazai Katalin üzemeltetési, illetve Szabó Ágota gazdasági vezérigazgató-helyettes képviselte.
Mindkét fél bízik abban, hogy ez az új együttműködés egy hosszú távú partneri kapcsolat alapját képezi, a MÁV-HÉV Zrt. sikeresen kamatoztatja majd az így keletkező kutatási eredményeket a szervezeti működése fejlesztése érdekében.