Ilyen volt karunk első nemzetközi nyílt napja
A nyílt napot dr. Zemplén Gábor nemzetközi dékánhelyettes nyitotta az ELTE GTK-t bemutató előadásával. Prezentációjában kitért a két teljesen angol nyelven is tanulható nemzetközi gazdálkodás, valamint pénzügy és számvitel szakokra, és röviden bemutatta a kar átfogó, hallgatókat támogató rendszerét is. A vendégek nagy örömmel fogadták a különböző számonkérési, kurzusteljesítési és terhelésoptimalizálási lehetőségeket, amelyek segítségével a hallgatók magukra szabhatják a tanulmányaikat személyiségük és tanulási preferenciáik alapján.
Dr. Fortvingler Judit nemzetközi oktatásért felelős dékánhelyettes az itthoni és a külföldi részképzési, illetve szabadidős tevékenységekről tájékoztatta a megjelenteket. Anélkül, hogy az országhatárt át kellene lépni, az ELTE GTK hallgatói a Charm-EU egyetemi együttműködés jóvoltából online hallgathatják rangos külföldi egyetemek egy-egy kurzusát, részt vehetnek multinacionális cégek workshopjain, holland partneregyetemről érkező hallgatókkal dolgozhatnak izgalmas projekteken, esetmegoldó versenyeken is indulhatnak, és az évente megrendezésre kerülő nyári egyetemen is nemzetközi élményekkel gazdagodhatnak. A legértékesebb nemzetközi lehetőséget az Erasmus+ program jelenti, amely tanulmányokhoz vagy a kötelező szakmai gyakorlat teljesítéséhez nyújt ösztöndíjat. Dékánhelyettes asszony megjegyezte, hogy a külföldi tapasztalat nemcsak a személyes fejlődés miatt fontos, hanem a jövőbeli elhelyezkedési lehetőségeket is elősegíti. Mivel az ELTE azon kevés egyetemek egyike, amelyek az Erasmus+ és számos további nemzetközi tanulmányi program tagjai, a Gazdaságtudományi Kar hallgatóinak remek lehetősége nyílik, hogy versenyelőnyhöz jussanak a globális munkaerőpiacon.
Dr. Dülk Marcell az üzleti világban felfedezhető karrierutakat tárta fel a vendégek előtt. Elmondta, hogy az itt szerzett gazdasági diplomával bármilyen állás elérhető a végzettek számára, legyen az például a befektetői menedzser, kontroller vagy éppen nemzetközi projektmenedzseri pozíció. A különböző munkakörök természetesen különböző készségeket is igényelnek, így a Pénzügy és Számvitel Tanszék adjunktusa ezekről is szót ejtett előadásában, hogy a jövendőbeli hallgatók minél teljesebb képet kapjanak arról, mi is vár rájuk a diplomaszerzést követően.
A három oktató előadását követően egy kötetlenebb programpont következett: A „Nemzetek parádéjának” keresztelt fórumon három külföldi hallgatónkkal beszélgethettek a vendégek: a nemzetközi gazdálkodás szakos Layla Gaziyeva Azerbajdzsánból, a pénzügy és számvitelt tanuló Hagar Walid Egyiptomból és Rita Albittar Szíriából örömmel osztották meg kiscsoportokban tapasztalataikat az ELTE GTK-ról, a kari nemzetközi életről, és válaszoltak az érdeklődők kérdéseire.
A nyílt nap egy rövid kampusztúrával zárult, így a látogatók megismerhették a történelmi, de teljesen modernizált kari épületeket, a legújabb technikával felszerelt tantermeket, hallgatói tereket és konyhákat. A legnagyobb érdeklődés a Videótárat és a Vizsgaközpontot övezte. Az előbbiben egy-egy zárthelyire vagy vizsgára történő felkészülés részeként a hallgatók megnézhetik az előadások felvett anyagait, az utóbbiban pedig számítógépeken kerülnek lebonyolításra a számonkérések. Természetesen a résztvevők továbbra is kérdezhettek, és mint kiderült, néhány igen fontos témakör a séta alatt merült fel.
Reméljük, hogy a nemzetközi nyílt nap sokaknak segített megismerkedni az ELTE GTK rugalmas és sokoldalú képzéskínálatával, de megérezhették a kar barátságos és élénk légkörét is.
Fotók: Végh Bence