Hogyan tanuljuk könnyedén a vezetői számvitelt?

Milyen visszajelzéseket kapott a Számviteli ismeretek – érthetően, szórakoztatóan kapcsán? Esetleg mit emelt át, fejlesztett tovább új könyvében, amely a vezetői számvitel támogatására szolgál?
Nagyon sok pozitív megerősítést kaptam, ezekből különösen azok a fontosak, amelyek a könyv nyelvezetének egyszerűségét, érthetőségét dicsérik. Egy jogász kolléga beleolvasva azt mondta, hogy „Azta! Ebből végre én is megértem a számvitelt!” Végsősoron ez volt a célom.
A könnyed és olvasmányos stílust igyekeztem megtartani, bár a vezetői számvitel már sokkal mélyebb tudást tételez fel, és a tárgyalt fogalmak sem annyira magától értetődők. A történetek és a rajzok azonban itt is megteszik a hatásukat. Vannak egészen triviális grafikák, ahol maga a rajz is már magyarázat. Ilyen például a répa-korbács ösztönzést bemutató rajz:
Vannak azonban csalafintább ábrák is, amelyek remélhetőleg elég figyelemfelkeltők ahhoz, hogy az olvasó elolvassa a hozzájuk kapcsolódó tartalmi részt is.
A grafika Horváth Csanád munkája. Hogyan keződött a közös munka tanár és alkotó között?
Csanád tanítványom volt, és az egyetemi lapban megjelenő grafikáira figyeltem fel. Nekem pont olyan rajzokra volt szükségem, amelyek elég karakteresek ahhoz, hogy magukra irányítsák a figyelmet. Elsőre elvállalta a közös munkát, és a két könyv megalkotása során olyan összeszokott szerzőpárossá váltunk, hogy minden további munkámat csak vele szeretném illusztráltatni. Imádom a rajzait, de ami ennél fontosabb, úgy látom a hallgatók és olvasók is imádják.
A siker már most látszik. Lesznek további tankönyvei is ebben a formában? Milyen tanítást könnyítő kiadványokra számíthatunk még Önöktől?
Évek óta kézirat formában várja végleges formába öntését a Kompetenciakontroll könyvem, ami ugyancsak a mesékből építkezik, és a mesék segítségével tárgyalja a személyes boldogulás olyan fontos témaköreit, mint
- az időgazdálkodás,
- a személyes küldetés és értékek azonosítása,
- saját erősségeink, gyengeségein, lehetőségeink és korlátaink felmérése és tudatosítása,
- az egyéni stratégai célok egymást erősítő hatásainak feltérképezése a személyes stratégiai térkép segítségével, és
- a célok teljesítésének nyomon követését biztosító integrált teljesítményértékelő rendszer elkészítése.
Vagyis a Döntéstámogató számvitel könyvem keretében tárgyalt fontos stratégiai módszertani megoldásokat teszem alkalmassá ebben a könyvben arra, hogy bárki ezek segítségével tudatosabban és megalapozottabban valósíthassa meg személyes életstratégiáját.