Éremeső a 2019-es Futsal MEFOB-on: GTI-sként az ELTE csapatában

2019.06.17.
Éremeső a 2019-es Futsal MEFOB-on: GTI-sként az ELTE csapatában
Az ELTE és a BEAC által rendezett 2019-es Futsal MEFOB-on (Magyar Egyetemi és Főiskolai Országos Bajnokság) elképesztő éremesőben volt része az ELTE-nek: mind a férfi és a női csapatai is dobogóra állhattak. Az első helyen végző férfi csapat tagja volt Szini Laci, a GTI vezetés és szervezés mesterszakos hallgatója. A MEFOB után vele beszélgettünk a bajnokságról, edzésekről, rituálékról, tanulmányokról.

Az NKE Ludovika Arénában június 5-én és 6-án kerültek megrendezésre a 2019-es Futsal MEFOB Final Four mérkőzései. Női futsal játékosaink nagy küzdelemmel és rendkívül szép játékkal a második és a harmadik helyet hozták el. Az ELTE Savaria Egyetemi Központ csapata harcolta ki magának a bronzot, az ELTE Budapest pedig az ezüstöt. Az első helyen, fegyelmezett és jól megszervezett játékkal a TE végzett, így ők vihették haza a kupát. A férfi csapataink hasonlóan lenyűgöző teljesítményt nyújtottak a tornán. Itt a pályán örök rivális BME végzett a harmadik helyen, a másodikon az ELTE SEK, a kupát pedig erőteljes és rendkívül technikás játékkal az ELTE Budapest szerezte meg.

A különdíjak bezsebelésével sem spóroltak egyetemünk játékosai. A nőknél hármas holtversenyben az ELTE Budapest csapatából Rozmis Gabriella, Gelb Mónika és Pinczi Anita lettek a gólkirályok. A legjobb kapus is ugyanebből a csapatból került ki, Móczik Alexandra személyében. A férfiaknál Keresztúry Márton lett a legjobb játékos az ELTE Budapest csapatából, Tyukász Péter, az ELTE SEK hálóőre pedig a legjobb kapusként zárta a tornát.

A MEFOB után Szini Lacival (a fenti képen középen), az ELTE Budapest támadójával beszélgettünk, aki Intézetünk vezetés és szervezés mesterszakos hallgatója.

Hogyan kerültél be az ELTE futsal csapatába?
Az ELTE futsalcsapatával elsőéves sportszervező hallgatóként ismerkedtem meg. Sajben Marcell, az egyetemi csapat akkori és jelenlegi edzője keresett meg egy egyetemi futsal rendezvénnyel kapcsolatban. Korábban csak nagypályás labdarúgást űztem, ezen alkalommal szerettem meg igazán ezt a sportágat. Rövid idő múlva az egyetem sportegyesületében, az ELTE BEAC felnőtt futsalcsapatában is bemutatkoztam. Egyébként az ELTE BEAC csapat tagjai alkotják az egyetemi futsalcsapat jelentős részét.

Megnyertétek a 2019-es Futsal MEFOB-ot, ami nem kis szó. Sokat jelent ez a számodra?
Természetesen fantasztikus érzés, de ami még felemelőbb, az az, hogy a 2018/19-es szezonban a négy legnagyobb egyetemi futsalbajnokság, illetve kupa (ELDK, KEK, BEFB, MEFOB) közül hármat sikerült megnyernünk, egyben (KEK) pedig a döntőig jutottunk. Tudomásom szerint ez volt az egyetemi férfi futsalcsapatunk fennállásának egyik legsikeresebb éve. Rengeteg munka áll a csapatunk mögött, az egész szezonban maximális alázattal próbáltuk venni az akadályokat, és ha a játékunkkal nem is minden esetben, odaadásunkkal és mentalitásunkkal mindig sikerült az ellenfél fölé kerekednünk. 

Hogyan készültetek a döntőre? Van valami rituálétok, amit a mérkőzések előtt csináltok?
Különösebb rituálénk nincs, de minden mérkőzés előtt, illetve a melegítés során, ha megoldható, meghallgatjuk DR BRS – Hol van az a lány? című dalát. Magam sem tudom miért, de nagyon jó hatással van a csapat játékára, és eddig úgy néz ki, hogy elég jól bevált.

A bajnoki címért játszott mérkőzésen is lőttél gólt, ez fontos volt számodra?
Mindig imádok gólt szerezni, és alapvetően ez a feladatom. A döntőben szerzett gólom minden bizonnyal örökké emlékezetes marad számomra. 

Milyen szerepet tölt be az életedben most a futsal?
A labdarúgás mindig is fontos szerepet töltött be az életemben. Korábban profi nagypályás játékos szerettem volna lenni, de egy ponton az életem másik irányt vett. A futsal megismerése számomra a labdarúgás „újrakezdése” volt. Manapság már kevesebb időm és energiám jut a játék űzésére, de ameddig képességem és lehetőségem lesz a gyakorlásra, addig folytatni fogom.

Mennyi edzésetek van egy héten?
Az egyetemi futsalcsapat egyszer, míg a felnőtt NB2-es csapat kétszer edz egy héten. Az utóbbi hétfőn esténként játssza bajnoki mérkőzéseit. Azért említem mindkettőt, mert nagy az átfedés a játékosokat, illetve a stáb tagjait tekintve is.

Miért választottad a GTI-t és a vezetés és szervezés szakot?
Az alapképzés elvégzése után úgy gondoltam, hogy ez a szak segíti majd a jelenlegi munkámat.

Nem nehéz összeegyeztetni az edzéseket, a tanulmányaidat és az egyéb programjaidat?
Az edzések az esti órákban kerülnek megrendezésre, a tanulmányaimat pedig munkaügyi elfoglaltságom miatt szüneteltetem, vagyis passziváltattam magam. A családom, pontosabban az édesapám árufuvarozó/szállítmányozó cégében dolgozom szakmai irányítóként, ez a hivatalos munkaköröm, de egyébként mindent csinálok, amit egy ilyen vállalkozásban lehet. Szóval most könnyen összeegyeztethetőek az elfoglaltságaim.