Erasmus-kalandok – Barcelona

2025.07.07.
Erasmus-kalandok – Barcelona
Kun Balázs tavaszi Erasmus-félévét a barcelonai Universitat Politecnica de Catalunya-n töltötte, az ő beszámolója következik.

Balázs választásának oka, hogy nagyon szereti Barcelonát, amikor korábban járt ott, megragadta a csodálatos város és építészet, az állandóan gyönyörű idő, a tengerpart közelsége szerinte pedig mindent visz. Rengeteg érdekes emberrel lehet találkozni, akik itt élnek, vagy csak épp megfordulnak, sok a szórakozási lehetőség, de emellett laknak ott ismerősei is, akik megkönnyítették az indulást. A város környezete és a közeli városok szuper kirándulóhelyek, érdemes meglátogatni őket, és gyakran kirándulni. A rengetek finom és sokszínű étel és ital pedig az ott tartózkodás egyik legkellemesebb velejárója. 

Szállását az Airbnb-n találta meg, aránylag későn, a kiutazás előtt egy hónappal. Egy közös apartmanban lakott a főbérlővel, emellett két másik vendégszoba is volt, ahol cserélődtek a lakók. A szálláskeresésnél fontos volt a biztonságos környék, a jó közlekedés, és a centrum közelsége. A város jól sétálható, biciklivel is könnyen lehet közlekedni, azonban az albérleti árak magasak, Balázs egész ösztöndíja erre ment el. Az egyetem nem biztosított szállást, és nem nagyon adtak ezzel kapcsolatban információt.

Az Universitat Politecnica de Catalunya nagyon érdekes tárgyakat kínál, amelyek közül Balázs a mesterképzés tárgyait vette fel. Elmondása szerint szuper érdekes és hasznos órákat tartottak, a tanárok nagyon jó angol nyelvtudással rendelkeznek, az órák igen gyakorlatiasak voltak. Sok új és hasznos dolgot tanult, amivel a jövőben tovább is szeretne foglalkozni. Például felvehette az Immersive Experiences nevű kurzust, amelyen a virtuális valósággal és annak marketingjével foglalkoztak. Volt tárgya a mesterséges intelligenciáról, amely szintén nagyon érdekes volt. Viszont, a spanyol nyelvi kurzus, amire a kiutazás előtt feliratkozott, sajnos nem indult el.

Mind az egyetem, mind az Erasmus szervezésében számos programlehetőség közül – például utazások, bulik, beer pong, vacsorák – lehetett választani, de ezeken Balázs nem vett részt, ehelyett a többi erasmusos diákkal saját szervezésű programokat csináltak maguknak, és külön utaztak a közeli városokba. Elérhető lett volna a buddy program is, azonban az első heti bemutatkozás után nem nagyon találkoztak a kinevezett mentorukkal. Szerencsére a többi helyi diák és cserediák nagyon segítőkész és nyitott volt, megkönnyítve ezzel a külföldi félévet.

Balázs összegyűjtött néhány jótanácsot az ideutazó hallgatótársainak: Nagyon fontos a szállás kiválasztásánál a környékek figyelembevétele, lakhatás szempontjából elkerülendő a gótikus negyed és az El Raval városrész, valamint a tengerpart környéke. Mint minden nagyvárosban, itt is fokozottan vigyázni kell a zsebtolvajokkal, de a kellemetlen helyzetek minimális odafigyeléssel megelőzhetők. A szállás sajnos nagyon drága, de az élelmiszerekre szánt és a mindennapos költés nem több, mint itthon. A tömegközlekedés nagyon jól működő és kiterjedt a városban, hétvégente egész éjszaka közlekednek járatok. Háromhavi bérlet a helyi tömegközlekedésre 30 éven aluliaknak 45 euró. Utazásra és bulikra pedig sosem szabad sajnálni a pénzt!

Fotók: Kun Balázs