Enchanted Island – Új hallgatóink találkoznak

Pezsgő légkör fogadta az újonnan felvett alapszakos diákokat a Margit-szigeten. A fiatalok nagy csoportokba verődve, csapatépítő feladatokon keresztül ismerkedtek egymással a HÖK tagjainak vezetésével. A 18 órakor kezdődő talik során minden este más-más szak gólyái gyűltek össze: hétfőn a gazdálkodási és menedzsment, kedden a kereskedelem és marketing, szerdán a nemzetközi gazdálkodás, csütörtökön pedig a pénzügy és számvitel ifjú titánjai tették meg első lépéseiket az egyetemi közösségi élet felé. Az idei gólyaprogramok az „enchanted”, azaz elvarázsolt téma jegyében szerveződtek, ezért stílusosan a Margit-sziget is „Enchanted Island”-dé vált az ELTE GTK HÖK bűbájára. A szigeten sétálva egyértelmű volt a Kar jelenléte a minden irányból felharsanó indulókból, a szervezők egyenpólójából, a megafonon adott instrukciókból, és persze a diákok élettel teli arcából. Különféle programok váltogatták egymást, aktivitást igénylő körjátékokra került sor, de természetesen lehetőség volt a kötetlen beszélgetésekre is. A gólyák remekül érezték magukat, ahogyan a szeptembertől nemzetközi gazdálkodást hallgató Tündi is kifejti: „A szervezők hihetetlenül jól össze tudták fogni a 30-35 fős csoportokat. Mindenki nagyon aranyos és nyitott, érzem a csapatszellemet köztünk.” – teszi hozzá.
A beszélgetések során arról is meséltek egymásnak a gólyák, hogy ki miért választotta az ELTE GTK-t. Egyeseket az ismerőseik véleménye győzött meg, akik a jó közösségi életet és a programokat méltatták. Mások a nyílt napok hatására hozták meg döntésüket: „Megtetszett, hogy jól fel vannak szerelve a termek, és hogy van videótár, ahol vissza lehet nézni az előadásokat” – mondta az egyik résztvevő. Továbbá akadtak olyanok is, akiket kifejezetten a gazdasági szakok rugalmas pályaválasztási lehetősége és az egyes szakirányok sajátossága vonzott. Ahogy azt egyikőjük megfogalmazta: „Tudtam, hogy gazdasági vonalon szeretnék elindulni, és a marketing volt az, amit a legjobban szerettem volna elkezdeni.”
A varázslatos programok megvalósításához egy 52 főből álló szervezői stáb is szükséges volt, akiket Vida Mátyás, a HÖK rendezvényekért felelős alelnöke fogott össze. Elmondása szerint a gólyataliknak kettős a célja van: az integráció és a hagyományteremtés. „Mind a gólyatáborra, mind a gólyahétre nagylétszámú volt a jelentkezés, ezért szerettünk volna azoknak is lehetőséget adni csoporttársaik megismerésére, akik számára ezek az események szociálisan túlságosan megterhelőek. A Margit-szigeti délutánokból pedig szeretnénk ugyanolyan tradíciót felépíteni, mint amilyenné a tábor és a gólyahét is váltak” – magyarázza Matyi. „Szerencsére mi élvezzük ezt a folyamatot, a gólyák is jól érzik magukat, így szerintem a GTK első gólyatalija sikerként könyvelhető el” – foglalja össze az alelnök.
Különlegesség még, hogy az életszakaszi eltérések miatt a "mestergólyák" saját talit kaptak, amelyet – a tematikába illeszkedve – „Enchanted Garden”-nek kereszteltek, hiszen a Trefort-kertben található Könyvtár Klub adott otthont az idősebb tanulóknak. Itt egy játékos kvíz keretein belül megismerték az ELTE GTK történetét, működését, illetve a szakokkal és esetleges szakirányokkal kapcsolatban is hasznos információkkal gazdagodhattak. A program népszerűsége és a jelentkezők magas száma miatt a kvíz mellett egy szak szerinti gólyatalálkozóra is sor került. Ennek keretein belül megismerhették szaktársaikat, továbbá a HÖK jóvoltából felsőbb éves hallgatók hasznos tanácsokkal látták el az érdeklődőket tanulmányaikkal és az egyetemmel kapcsolatosan.
A gólyák következő integrációs állomása a Gólyatábor lesz 2023. szeptember 2–5. között, ezt pedig az alap- és mesterszakos Gólyahetek követik szeptember 8-tól.
Fotók: Bernáth Gergely