Az ELTE GTK HÖK Elnökségének bemutatkozása – Török Adél

– Mi motivált a Hallgatói Önkormányzathoz való csatlakozásra? Mit jelent számodra a HÖK?
Az első évem végéhez közeledve tudtam, hogy szeretnék valami pluszt adni a hallgatói élethez, de nem tudtam, hogy merre induljak. Szeptemberben egy ismerősöm ajánlására jelentkeztem küldöttgyűlési képviselőnek. Elkezdtem érdeklődni Zlata területe iránt – egy kreatív ügynökségnél dolgoztam akkoriban –, bekerültem a bizottságába, és nagy álmom volt, hogy egy nap én is kommunikációs alelnök legyek, azért, hogy jobban belelássak a HÖK életébe, tapasztalatot szerezzek ezen a területen.
Számomra a Hallgatói Önkormányzat a fejlődés, az elkötelezettség, a lehetőség és a hozzám hasonló ambiciózus hallgatók körét jelenti.
– Mindig is a gazdasági terület vonzott, vagy utolsó pillanatban esett erre a választásod?
Ez egy érdekes történet, ugyanis a gimnázium után az orvosi karra készültem és jelentkeztem, ahonnan pár ponttal lemaradtam, ezért az ELTE TTK biológia szakjára jártam egy évig, a tervem pedig az volt, hogy újra felvételizek az orvosira. Az orvoslással járó lelki terhet viszont nehezen tudtam volna elviselni, biológus pedig nem szerettem volna lenni, így egy hosszú és nehéz év következett, amit munkával és nyelvtanulással töltöttem. Ezt követően találtam rá arra, hogy mit is szeretnék tanulni. Megpróbáltatásokkal teli két év volt, de hálás vagyok, hogy ennek köszönhetően rátaláltam a gazdálkodás és menedzsment szakra, amit teljes erőbedobással és lelkesedéssel tudok csinálni. Szerencsésnek érzem magam, hogy olyan területen tanulhatok és dolgozhatok később, amit igazán szeretek.
– A tanulmányok és a HÖK-ös munka mellett mivel foglalkozol a szabadidődben?
Nagyon szeretek a természetben lenni, illetve a szabadban mozogni. Amikor csak időm engedi, elmegyek görkorcsolyázni a közeli bicikliútra, vagy sétálok a Duna-parton. Önkénteskedem egy környezetvédelmi egyesületben, ahol gyerekeket szoktunk táboroztatni. A nyaram fénypontja, amikor 10 napig az erdőben sátrazunk és kirándulunk. De számomra a tél is egy csodás időszak, főleg, amikor a hófedte hegyekben síelhetek.
– Milyen célokat tűztél ki az egyetem kezdetén? Melyeket sikerült teljesíteni? Mi az, ami esetleg még hátravan ezek közül?
Elég ambiciózus személyiséggel rendelkezem, így az egyetemet a lehető legtöbb tudással és minél jobb eredményekkel szeretném elvégezni. Az eddigi féléveim során egy kivételével mindig kaptam tanulmányi ösztöndíjat, illetve tavaly kitűztem célul az MNB ösztöndíjat, amit ebben a félévben sikerült elnyernem. Örömmel tölt el, hogy szakmai fejlődésemet nemcsak a munkám, de a szakkollégiumi tagságom is elősegíti.
Régi álmom, hogy külföldön is kipróbálhassam az életet, ráadásul pár éve Hollandia nagyon elnyerte a tetszésem, így izgatottan várom a hatodik félévemet, amikor Groningenben folytathatom a tanulmányaimat az Erasmus+ keretein belül.
A jelenlegi félév kihívása pedig a TDK-dolgozat megírása lesz, ugyanis mióta először hallottam róla, elhatároztam, hogy egyszer én is szeretnék egy tanulmánnyal nevezni.
– Ha ki kellene emelned három dolgot, hogy mit adott számodra a GTK, melyek lennének azok?
Rengeteg elméleti és gyakorlati tudást, amit a fantasztikus oktatóknak köszönhetek.
Nagyon sok sikerélményt, ami egy folytonos fejlődésre késztet, és a szerteágazó lehetőségeknek köszönhetően újabb és újabb célokat, illetve kihívásokat tűzök ki magam elé.
Fantasztikus embereket és barátokat találtam a GTK-n, akiknek köszönhetően szuper élményekkel gazdagodtam, és legyen szó később egy üzleti együttműködésről, vagy egy baráti találkozásról, tudom, hogy nem fog csalódás érni.