Az ELTE GTK HÖK Elnökségének bemutatkozása – Terényi-Szabó Dávid

2021.10.27.
Az ELTE GTK HÖK Elnökségének bemutatkozása – Terényi-Szabó Dávid
Terényi-Szabó Dávid másodéves gazdálkodás és menedzsment hallgató, aki friss tagként, elnökhelyettesi pozícióban segíti a Hallgatói Önkormányzat életét.

– Milyen feladatokat látsz el a HÖK-ben?

Madai Márk Valentin HÖK-elnök augusztus elején kért fel a megüresedett elnökhelyettesi pozíció betöltésére, a közös munkát szeptember elején kezdtük el. Elsősorban Márk tehermentesítése és – szükség esetén – helyettesítése a feladatom. Ez jelenthet adminisztrációs teendőket, egy-egy testületi ülés levezetését, vagy akár helyettesítését különböző fórumokon. Mivel az alelnökökkel ellentétben hozzám nem tartozik egy specifikus terület sem, ezért a feladatköröm kifejezetten szerteágazó és változatos, ugyanakkor az elnökség munkájának összehangolását kivétel nélkül szem előtt tartom.

– A felvételinél miért az ELTE GTK-ra esett a választásod?

Egészen az Educatio kiállításig nem voltam egészen biztos benne, hogy melyik egyetemet és szakot írjam az első helyre. Végül a rendezvényen gyűjtött információk segítették a döntésem meghozatalát. Tanulmányi szempontból a kiváló oktatói gárda, az üzleti szemlélet átfogó bemutatása – elméleti és gyakorlati síkon –, valamint a hallgatóbarát számonkérési rendszer – azon belül is a megajánlott jegyszerzési lehetőség kivétel nélküli biztosítása – bizonyultak igazán meggyőző érveknek.
Emellett mindig is vonzott az egyetemi közélet, ezért úgy gondoltam, hogy egy ilyen frissen létrejött karon bizonyosan rengeteg teendő akad a HÖK háza táján, és bizakodtam, hogy én is értéket teremthetek a közösség berkein belül.

– A tanulmányok és a HÖK-ös munka mellett mivel foglalkozol a szabadidődben?

A szellemi frissességemhez elengedhetetlen a sport. 16 éve focizom, és bár csupán amatőr szinten, így is biztosan örök szenvedély marad számomra. Engem a pörgés tölt fel, bár az évek múlásával egyre többször vágyom a pihenésre is. Az összetartó baráti társaságomnak köszönhetően sokszor adódik lehetőségem „nagycsapatos” kikapcsolódásra, legyen szó házibuliról, kirándulásról, közös meccsnézésről, vagy nyári kalandról. Amikor egyedül töltöm a szabadidőmet, órákon át képes vagyok történelmi témájú cikkeket és történeteket olvasni, tudomást sem véve a külvilágról.

– Hol és miként ismerkedtél meg a GTK HÖK-kel? Már az egyetem megkezdése előtt tudtad, hogy szeretnél részt venni a hallgatói közéletben?

Édesapám HÖK-elnök volt egyetemista évei során, és csak jókat hallottam tőle erről a közegről, ezért mindenképpen szerettem volna részese lenni a hallgatói önkormányzatnak. Tavasszal, amikor felvettek a gólyatáborba csoportvezetőnek, úgy éreztem, hogy végre beindul a társasági élet, és elgondolkodtam a HÖK-ös jelentkezésen. Ezután nem sokkal, augusztus végén, számomra teljesen váratlanul, Márk felkért elnökhelyettesnek.

– Ha ki kellene emelned három dolgot, amit a GTK adott számodra, melyek lennének azok?

Még csak a harmadik félévemet kezdtem szeptemberben, és sajnos a pandémiás helyzet miatt ezidáig nem volt túl sok lehetőségem a személyes óralátogatásra, de ennek ellenére kaptam már egy új szemléletmódot a világról és az üzleti környezetről. Csak rajtam múlik, hogy milyen mélységben sajátítom el az újonnan tanult dolgokat A HÖK egy nagy lehetőséget adott a felelősségteljes munkával és egy kiváló, ösztönző csapattal. Az idei gólyatábor pedig kárpótolt az elmaradt tavalyiért. Bár csoportvezetőként nyilvánvalóan más volt részt venni rajta, de így is rengeteg csodálatos élménnyel gazdagodtam. Remélem, hogy a következő években is részese lehetek majd ennek a programnak.