„Amíg adni tudunk, visszajárunk”

Ribánszki Ágnes | 2025.02.01.
„Amíg adni tudunk, visszajárunk”
Az ELTE GTK marketing mesterszakán végzett ikerpár, Fodor Árpád és Ádám jelenleg DJ-ként nyújt minden ELTE-s hallgató számára felejthetetlen pillanatokat a zenén keresztül. Hogyan indult be a karrierjük? Az interjúból kiderül.

Alapszakon és mesterszakon is az ELTE-n tanultatok. Mit adott nektek az egyetem, és miért választottátok az ELTE GTK-t? 

Árpád: Úgy gondolom, hogy az ELTE az egyik legnépszerűbb egyetem, és garanciát nyújt arra, hogy értékes tudáshoz és tapasztalathoz jussunk. Emelett rengeteg baráttal és élménnyel lettünk gazdagabbak.

Ádám: Egyértelműen az oktatás színvonala és az egyetemi élet volt az, ami miatt az ELTE GTK mellett döntöttem. A mesterszak mellett én is aktívan részt vettem az egyetemi programokban.

Hogyhogy ugyanarra a mesterszakra esett a választásotok? 

Árpád: Rengeteg időt töltöttünk együtt gyerekként, mindig próbáltuk megkülönböztetni magunkat egymástól. De mivel ugyanabban a környezetben nőttünk fel, az érdeklődési körünk is hasonló volt. Ösztönösen ugyanazt az egyetemet és szakot választottuk. Ahogy minden emberi kapcsolatban, közöttünk is voltak súrlódások, de sosem akadályoztuk egymást, inkább segítettük a másikat.

Hogyan sikerült beindítani a zenei karriereteket egyetem mellett?

Ádám: Gyerekként tanultam komolyzenét, az utóbbi években viszont sokkal jobban érdekelt az elektromos zene készítésének világa. A koronavírus idején számos lehetőség nyílt arra, hogy ezt elkezdjem. Az ELTE PPK-n volt egy DJ-kör, így lehetőségem nyílt egy-egy kari bulin fellépni, és megmutatni a zenei ötleteimet. Ekkor még Árpi nélkül zenéltem egy éven keresztül, zártkörű egyetemi bulikon. 2020 nyarán megvettem az első DJ-pultomat, és azon gyakoroltam. 

Árpád: Az igazi áttörés a 2022-es Lágymányosi Eötvös Napokon következett be, amikor az első nyilvános fellépésünket tartottuk. A BTK-ról kértek fel minket DJ-zni a Bölcsész Napokra. Ekkor csöppentem bele én is a zenélésbe. Az egyetem majdnem összes karán felléptünk. De a 2022-es GTK-s halloween buli volt az eddigi legnagyobb lehetőségünk, és egyben a legjobb buli a számunkra. Vannak külsős megkereséseink is, céges rendezvényeket és esküvőket is vállalunk.

A Fodors a 2024-es gólyatáborban

Mennyire tudjátok belevinni a személyiségeteket egy-egy buliba?

Árpád: Két csoportra különíteném a zenei szórakoztatást az egyetemen: vannak, akik stílusokat játszanak, és vannak, akik az önkifejezést helyezik előtérbe, azaz keverik a stílusokat. Mi az utóbbi csoportba tartozunk. Ha meg kellene határozni a saját zenei stílusunkat, akkor az az elektromos zene underground stílusa, dubstep és techno, amelyeket híresebb magyar vagy külföldi számokkal szeretünk keverni. Ezek lehetnek retro vagy pop dalok is. 

Ádám: Úgy gondolom, hogy akkor lesz jó a buli, ha mi is élvezzük. Mindig figyelembe vesszük az adott buli stílusát, tematikáját, a közönség igényeit, de közben megpróbáljuk minél frappánsabban belevinni a mi stílusunkat is.  Erre jó példa az idei gólyatábor, ahol olyan köntösbe tudtuk burkolni a már ismert slágereket, ami újdonságként hatott.

Mik a hosszú távú céljaitok a zenei karrieretekkel, milyen szerepet tölt majd be az életetekben?

Ádám: A kezünkben van minden olyan eszköz, amellyel haladhatunk és fejlődhetünk, rajtunk múlik, mennyi munkát és energiát teszünk bele. Nem kezdünk bele olyan projektbe, amit nem tudunk befejezni. Jelen állás szerint nem tudunk főállású munkaként tekinteni a zenére, de szeretnénk mindig egy fokkal többet foglalkozni vele, és folyamatosan fejlődni.

Fotók: Palasics Bence