2027-es GTK „diplomával” távozhattak az ELTEfeszt résztvevői

2023.10.16.
2027-es GTK „diplomával” távozhattak az ELTEfeszt résztvevői
Október tizenharmadikán közel háromezer középiskolás jött el az ELTE hagyományos őszi rendezvényére. Többségben végzősök, de tizenegyedikes, sőt tizedikes hallgatók is részt vettek az ELTEfeszten, hogy továbbtanulási lehetőségeikről tájékozódjanak. A résztvevők közül mintegy 1800-an a Gazdaságtudományi Kar 2027-es diplomáját mintázó mappával a kezükben távozhattak, amely ezúttal még nem az oklevelet, hanem az odavezető utat, az ELTE GTK képzéseiről szóló információkat tartalmazta.

A középiskolások közül sokan kifejezetten a Gazdaságtudományi Kar képzései iránt érdeklődtek, nem egy tizenkettedikes érkezett határozott elköteleződéssel a pénzügyek, a menedzsment, a marketing vagy éppen a nemzetközi gazdálkodás irányában. A legtöbb megkérdezett végzős a 2027-es diplomaszerzés után nemzetközi nagyvállalatok hazai vagy külföldi telephelyein vállalna munkát, de többen saját vállalkozásban látják a jövőjüket. Abban viszont mind egyetértettek, hogy az ELTE-diploma presztízse és a GTK magas szintű, magyar és idegen nyelvű képzési lehetőségei tudják ehhez a legbiztosabb alapot nyújtani. „Az ELTE-n szerzett diploma, úgy tudom, nemzetközileg is elismert, így ha végzek, könnyebb lesz majd elhelyezkednem” – mondta az egyik résztvevő, mielőtt belépett volna az R Aulába meghallgatni a GTK-ról szóló előadásokat.

Akadtak olyanok is, főleg az alsóbb évfolyamosok között, akiknek még nincs határozott elképzelésük a jövőjüket illetően. Őket a Gazdaságtudományi Kar hallgatói és oktatói segítették a döntés meghozatalában szakmai előadásokkal, beszélgetésekkel és személyes tapasztalataik megosztásával. Több mint ötszáz diák vett részt a GTK délelőtti programján, ahol a kar dékánja, Dr. Margitay Tihamér az egyes képzésekről és a hozzájuk kapcsolódó munkalehetőségekről beszélt. „Olyan karrierek elindítása a célunk, ami a nálunk végzett, speciális szakmai tudással bíró, nemzetközi közegben is helytállni tudó szakemberek számára megnyitja a vezetővé válás mielőbbi lehetőségeit.” – összegezte a mondandóját.

A további előadásokban Layla Gaziyeva, egy jelenleg a Morgan Stanley-nél dolgozó azerbajdzsáni hallgató a külföldi tanulási lehetőségek és az Erasmus programok lehetőségeibe, Boros Réka, a HÖK külügyi alelnöke pedig a GTK pezsgő hallgatói életébe és a diákszervezetek világába vezette be az érdeklődőket. A legnagyobb népszerűségnek Dr. Tanács János, az új pontszámítási rendszerről és a felvételi pontok maximalizálásáról szóló előadása örvendett – több diák is kiemelte, mekkora segítséget jelentett számára ez a kétszer tizenöt perc az új struktúrában való eligazodásban. A nap zárásaként a Gazdaságtudományi Kar oktatói, Dr. Bedzsula Bálint, Dr. Brávácz Ibolya, Prof. Ormos Mihály, Dr. Pázmándi Kinga és Dr. Szívós László vezették be a hallgatókat a menedzsment, az online marketing, a tőzsde, a reklámok és a pénzügyek rejtelmeibe.

A nagy érdeklődésre való tekintettel az előadások párhuzamosan több helyszínen is zajlottak: az R épület Aulája percek alatt megtelt, és a még ennél is nagyobb befogadóképességű Mária Terézia teremben sem volt egyszerű üres helyet találni.

Az ELTEfeszten a Gazdaságtudományi Kar most csak egy átfogó képet tudott nyújtani a felvételi lehetőségekről, viszont a nyílt napokon már a képzésekkel kapcsolatos részletesebb információkról is tájékozódhatnak az érdeklődők, és mélyebben megismerkedhetnek tanulmányaik helyszíneivel, feltételeivel is.

A nyílt napok időpontjai:
november 16., csütörtök, | december 18., hétfő
2024. január 19., péntek | január 25., csütörtök | február 6., kedd
Foglald le a helyed te is! A nyílt napokra ezen a linken tudsz regisztrálni.