2027-es GTK „diplomával” távozhattak az ELTEfeszt résztvevői

A középiskolások közül sokan kifejezetten a Gazdaságtudományi Kar képzései iránt érdeklődtek, nem egy tizenkettedikes érkezett határozott elköteleződéssel a pénzügyek, a menedzsment, a marketing vagy éppen a nemzetközi gazdálkodás irányában. A legtöbb megkérdezett végzős a 2027-es diplomaszerzés után nemzetközi nagyvállalatok hazai vagy külföldi telephelyein vállalna munkát, de többen saját vállalkozásban látják a jövőjüket. Abban viszont mind egyetértettek, hogy az ELTE-diploma presztízse és a GTK magas szintű, magyar és idegen nyelvű képzési lehetőségei tudják ehhez a legbiztosabb alapot nyújtani. „Az ELTE-n szerzett diploma, úgy tudom, nemzetközileg is elismert, így ha végzek, könnyebb lesz majd elhelyezkednem” – mondta az egyik résztvevő, mielőtt belépett volna az R Aulába meghallgatni a GTK-ról szóló előadásokat.
Akadtak olyanok is, főleg az alsóbb évfolyamosok között, akiknek még nincs határozott elképzelésük a jövőjüket illetően. Őket a Gazdaságtudományi Kar hallgatói és oktatói segítették a döntés meghozatalában szakmai előadásokkal, beszélgetésekkel és személyes tapasztalataik megosztásával. Több mint ötszáz diák vett részt a GTK délelőtti programján, ahol a kar dékánja, Dr. Margitay Tihamér az egyes képzésekről és a hozzájuk kapcsolódó munkalehetőségekről beszélt. „Olyan karrierek elindítása a célunk, ami a nálunk végzett, speciális szakmai tudással bíró, nemzetközi közegben is helytállni tudó szakemberek számára megnyitja a vezetővé válás mielőbbi lehetőségeit.” – összegezte a mondandóját.
A további előadásokban Layla Gaziyeva, egy jelenleg a Morgan Stanley-nél dolgozó azerbajdzsáni hallgató a külföldi tanulási lehetőségek és az Erasmus programok lehetőségeibe, Boros Réka, a HÖK külügyi alelnöke pedig a GTK pezsgő hallgatói életébe és a diákszervezetek világába vezette be az érdeklődőket. A legnagyobb népszerűségnek Dr. Tanács János, az új pontszámítási rendszerről és a felvételi pontok maximalizálásáról szóló előadása örvendett – több diák is kiemelte, mekkora segítséget jelentett számára ez a kétszer tizenöt perc az új struktúrában való eligazodásban. A nap zárásaként a Gazdaságtudományi Kar oktatói, Dr. Bedzsula Bálint, Dr. Brávácz Ibolya, Prof. Ormos Mihály, Dr. Pázmándi Kinga és Dr. Szívós László vezették be a hallgatókat a menedzsment, az online marketing, a tőzsde, a reklámok és a pénzügyek rejtelmeibe.
A nagy érdeklődésre való tekintettel az előadások párhuzamosan több helyszínen is zajlottak: az R épület Aulája percek alatt megtelt, és a még ennél is nagyobb befogadóképességű Mária Terézia teremben sem volt egyszerű üres helyet találni.
Az ELTEfeszten a Gazdaságtudományi Kar most csak egy átfogó képet tudott nyújtani a felvételi lehetőségekről, viszont a nyílt napokon már a képzésekkel kapcsolatos részletesebb információkról is tájékozódhatnak az érdeklődők, és mélyebben megismerkedhetnek tanulmányaik helyszíneivel, feltételeivel is.
november 16., csütörtök, | december 18., hétfő
2024. január 19., péntek | január 25., csütörtök | február 6., kedd
Foglald le a helyed te is! A nyílt napokra ezen a linken tudsz regisztrálni.