Gólyáinkat kérdeztük – első rész

Soós Nikoletta | 2021.09.07.
Gólyáinkat kérdeztük – első rész
Az ELTE GTK történetének eddigi legnagyobb gólyatáborát rendezte meg idén augusztus végén, ahol lehetőségünk volt többetekkel beszélgetni. Az általatok adott válaszokat két részben közöljük.

Nádor Bori a nemzetközi gazdálkodás szak mellett döntött, azonban kicsit megfűszerezte a választását, és szeptembertől egy teljesen angol képzésen kezdi meg egyetemi tanulmányait.

Miért éppen angolul választottad ezt a szakot?

Úgy gondoltam, hogy kihívás elé állítom magam, és bár nem kéttannyelvű suliból érkeztem, megpróbálom angolul teljesíteni a képzést. Éppen ezért kicsit félek is a matekos tárgyaktól, de úgy hallottam, hogy sok tantárgy majdnemhogy könnyebb is angolul, ezért nem féltem belevágni.

Várod már az egyetemet?

Nagyon! Már nyár eleje óta be vagyok zsongva, és nagyon kíváncsian állok hozzá, hogy mit hoz a következő időszak. Remélem, hogy nem szól közbe a járványhelyzet, és sokáig be tudunk majd járni az órákra.

Melyik tárgyakat várod a legjobban?

A menedzsmentet és a marketinget már nagyon várom, illetve azokat a tárgyakat, amik ezen a vonalon futnak.

Tartasz valamitől esetleg az egyetemmel kapcsolatban?

Talán a kolit emelném ki, mivel még soha nem laktam együtt mással, soha nem volt még lakótársam. Viszont ettől sem igazán tartok, hanem csak kíváncsian várom, hogy milyen lesz. Ugyan így a tárgyaktól sem tartok kifejezetten, inkább várom őket, és bízom benne, hogy jól mennek majd.

Vigh Bori szintén nemzetközi gazdálkodás szakos hallgató, aki a felvételi eljárás során céltudatosan egyetemünket választotta.

Miért az ELTE-re esett a választásod?

Azért az ELTE mellett döntöttem, mert a családom tagjai közül – bár nem gazdasági képzésre, de –mindenki ide járt vagy jár, így én is követni szerettem volna ezt a bevált utat az egyetemválasztás során.

Milyen elvárásokkal érkeztél a gólyatáborba?

Nagyon vártam már a tábort, de igazándiból nem voltak elvárásaim. Szerintem szuperül meg lett szervezve, és kifejezetten tetszik, hogy az egész tábor egy témára, a mitológiára épül fel. Rengeteg barátot sikerült itt szereznem, úgyhogy én nagyon elégedett vagyok.

Melyik program tetszett legjobban a táborban?

A csapatversenyek közül mindegyik nagyon tetszett, mert a mi csapatunk szerintem mindig jól teljesített, és ez adott az egésznek egy plusz löketet.

Egészen sok sportos feladat volt a táborban. Hogyan élted meg ezeket?

13 évig sporttáncoltam, és amellett szeretek mindenféle egyéb sportot is kipróbálni, úgyhogy én nagyon élveztem ezeket a feladatokat! Kifejezetten tetszik, hogy a BEAC is kitelepült, hiszen így könnyebben eligazodhatunk a rengeteg sport között.

Szák-Kocsis Benjámin gazdálkodási és menedzsment szakon kezdi meg ősszel a tanulmányait. A külföldi lehetőségek is különösen vonzották, ezért biztosan nem mondana nemet, ha alkalom adódna erre.

Miért az ELTE, miért ez a szak?

Azért az ELTE-t választottam, mert ez az ország legnagyobb egyeteme, ráadásul viszonylag új itt a Gazdaságtudományi Kar, és elég dinamikusan fejlődnek a képzései. Az üzleti világ mindig is érdekelt, ezért választottam a gazdálkodási és menedzsment szakot.

Milyen elvárásokkal érkeztél a táborba?

Reméltem, hogy sok embert megismerhetek majd itt, akikkel később az egyetemi éveinket is együtt tudjuk tölteni, közösen járhatunk órákra és zh-kra – szerencsére ez az elvárásom teljesült is!

Mi volt a kedvenc programod a táborban?

Azokat a programokat szeretem igazán, amikor együtt van a csapat – mint például az esti kötélhúzás. Többek között ezen a játékon mutatkozik meg igazán a csapatszellem, és nem az a lényeg, hogy versenyezzünk, hanem hogy együtt legyünk és jól érezzük magunkat – éppen ezért a saját győzelmünk mellett a másik csapat győzelmének is egyaránt örültünk.

Gaál Balázs, gazdálkodási és menedzsment szakos hallgató szintén a csapatprogramokat részesítette előnyben.

Ezek a programok azért nagyon szimpatikusak számomra, mert általuk sokkal könnyebben megismerhetjük egymást. Nem is feltétlenül a sportos feladatokra gondolok, hanem például a rapid randi nevű játékra, amikor olyan csapattársunkkal is lehetőségünk adódott beszélgetni, akivel nem biztos, hogy a tábor során mélyebben sikerült volna. Mindenkit jól megismerni esélytelen, de ezek a feladatok sokat tudnak segíteni.

A csapatprogramok mellett mit gondolsz a csapatsportokról?

A csapatsportok esetében a teljesítmény megosztott másokkal, és ha ők nem adják bele azt, amit te is, akkor bukhat az egész. Éppen ezért nem annyira az én világom a csapatban sportolás, viszont egyéniben szívesen sportolok – már hat éve vívok. Ezt a sportot pont azért választottam, mert csak rajtam áll az eredmény, és azon múlik minden, hogy én mennyire vagyok mentálisan és fizikálisan is felkészült.

Hogyan képzeled el az egyetemet?

Kiskoromban egy nagyon komoly helyként képzeltem el az egyetemet, és izgatottan vártam, hogy végre egyetemista lehessek. Ez még most is így van, és úgy gondolom, hogy sokkal több lesz az elvárás, mint egy gimnáziumban, viszont emellett sokkal szabadabb is lesz, és itt már csak arra fókuszálunk, amivel a jövőben is foglalkozni szeretnénk.

Miért épp a gazdálkodási és menedzsment szak?

Mindig is az üzleti életben képzeltem el a jövőmet, akár egy céget is szívesen felépítenék, így ez részemről egy nagyon tudatos döntés volt.

Neuwirth Laura egyetemünk melletti elköteleződését személyes tapasztalatai, ismerősei és tanárai is segítették – ő a nemzetközi gazdálkodás szakot választotta.

Miért az ELTE? Honnan hallottál az egyetemről?

Amikor az egyetemválasztásra került a sor, számomra nagyon fontos volt, hogy Pesten tanuljak, és lehetőleg egy neves, jó és hangulatos egyetemen. Ezért esett a választásom az ELTE-re. Egyrészt a barátaim is dicsérték, másrészt a tanáraim is mondták, hogy ez az ország egyik legkiemelkedőbb egyeteme.

Miért erre a szakra esett a választásod?

Azért ezt a szakot választottam, mert még a gimnáziumi éveim alatt lehetőségem nyílt Amerikában tanulni egy évet, és azt követően sokkal világlátottabb és nyitottabb lettem, így mivel a világgazdasági folyamatok és az üzleti élet is nagyon érdekel, mindenképp ezt szerettem volna tanulni.

A gólyatábor tekinthető az egyetemi belépőnek: ez az első igazi nagy egyetemista élmény. Hogy érzed magad, mik a benyomásaid a táborról?

A tábor tetszik, hangulatos maga az ifjúsági szálló, és számomra elképesztő, hogy ennyi embert sikerült a szervezőknek elhelyezni és koordinálni, szerintem minden elismerést megérdemelnek. Furcsa a gondolat, hogy már egyetemista vagyok és nem gimnazista, de izgalmas, és nagyon várom, hogy milyen élményekben lesz még részem.

Ha választanod kellene egy kedvenc pillanatot a táborból, mi lenne az?

Ez nehéz, mert az egészet nagyon élveztem, de mindenképp a csapattal eltöltött pillanatok a kedvenceim: az egyperces randi, a zászlófestés, a kártyázás, a közös tánc betanulása. Mindezekért a csoportvezetőimnek vagyok nagyon hálás, akik az egész tábor alatt biztosra mentek, hogy mi, gólyák, jól érezzük magunkat, és ne legyen egy olyan pillanat sem, amikor unatkozunk. Már az elején mindenben segítettek, és a továbbiakban is biztos vagyok benne, hogy számíthatunk rájuk, ami elsőévesként nagy megnyugvást ad. Összességében egy nagyon összetartó és családias csapat alakult ki, amit nem cserélnék el semmire.

Várod már az egyetemet? Melyik az a tárgy, amelyikre a leginkább kiváncsi vagy?

Nagyon izgatott vagyok, alig várom, hogy járhassak az előadásokra, és azt tanuljam, ami igazán érdekel. Én a legjobban a menedzsmentet és a marketinget várom, bár persze még nem igazán kaptam betekintést ezekbe a tárgyakba, tehát egyelőre még csak a nevük alapján tudok dönteni.

Fotók: Gyüre Balázs